SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WING TSUN/WING CHUN

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 137993

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 572 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3582
Co do walki z kilkoma naraz..Niestety 3 kolesi z nozem,kijami lub czym kolwiek twardszym niz glowa i dluzszym niz reka narzedziem,zawsze ma przewage i takie spotkanie konczy sie wygrana tych 3 chlopaczkow.I nie ma znaczenia jak jestes opanowany i czy trenujesz 15 lat czy 30 jakas sztuke walki a nawet ( krav mage Izraelska ).Trzeba s******lac bo walki nawet nie ma co podejmowac.Zalezy jescze na kogo trafisz,bo jak to beda chlopaczki,ktorzy chca zawojowac przed samymi soba,to jescze jest szansa,ze sie obsraja jak tupniesz noga..Mowie tak bo mam brata co ogarnol 7 kolesi,nas bylo 4 dyskoteka itd.nagle 7 za nami dra mordy itd.podchodza skad jestescie itd.szukaja dymu widac.Jeden wyciaga teleskop drugi bejzbol,a my na kozaka to zagralismy,sciagamy szybko bluzy,no to ****a dawcac cioty,frajery,wtedy brat podjechac do jednego z tych kolesi,za***al go na mache,kilka szybkich seri jak lecialo w okolice glowy a reszta sersrana stala i zaden nic nie zrobil,jeden s*******il 2 jescze z kumplem ogarnolem a reszta tlumaczenie,ze sie pomylili i przepraszaja prawie z placzem.Im juz odpuscilismy..Ale gdybym byl sam i do mnie podjechalo 7 to bym s******lal..po prostu przed siebie.
Co do brata ogarnol 7 w tym sensie,ze jako jedyny w jechal sam w ta ekipe i lal jednego z nich..

Zmieniony przez - jaguar87 w dniu 2010-05-19 00:13:14

Trenuj wytrwale bez odpoczynku ni chwili a sprawisz juz w pierwszej walce ze przeciwnik sie omyli !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 572 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3582
No widzisz, a ja jestem zdania, że po 10 latach treningu kontaktowych stylów w jakiś sposób kształtuje się pogląd na to co jest konkretne a co nie.
Ja tez tak uwazam...

Trenuj wytrwale bez odpoczynku ni chwili a sprawisz juz w pierwszej walce ze przeciwnik sie omyli !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Jaguar,co pijesz?

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Ostatni post Jaguara jest jak najbardziej sensowny.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 572 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3582
Jaguar,co pijesz?
Jim Beam'a..Sporadycznie wodeczka tez nie pogardze..a najwięcej wchalaniam wody codziennie po 3 litry,moze 4 ? a co ?

Zmieniony przez - jaguar87 w dniu 2010-05-19 00:36:54

Trenuj wytrwale bez odpoczynku ni chwili a sprawisz juz w pierwszej walce ze przeciwnik sie omyli !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Tak,jaguar walczy i sparuje na żywo.To wielkie OK.

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 572 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3582
Nie kapuje bez kitu..:/

Trenuj wytrwale bez odpoczynku ni chwili a sprawisz juz w pierwszej walce ze przeciwnik sie omyli !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
powaliło mnie stwierdzenie, że w judo zabroniona jest zamknięta garda.
wiedzą ,że dzwoni, ale nie wiedzą, w którym kościele
nic dziwnego, że tworzą takie opowieści, jak ta o Madayu o "mistrzu olimpijskim w judo"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2144
Puar nie wiem co bierzesz ale musi być silne Nawet w formułach mma - klatka czy ring nawet przypadkowe otarcie oka powoduje ból, który odbiera chęć do dalszej walki. Po co sędziowie przerywają pojedynek skoro to było przypadkowe, nie zamierzone nie powinno się powtórzyć ... W końcu to sport dla facetów a nie mamisynków, którzy przerywają walkę pod byle pretekstem by złapać oddech. Nie twierdzę iż jest to proste (wsadzić palec w oko) ani że zawsze zadziała jednak sposób w jaki trenujesz jest sposobem w jaki reagujesz (Benny the Jet Urquidez) wiec nie wal farmazonów. Aby coś w walce wykorzystać trzeba to ćwiczyć ! Widziałem i miałem okazje uczestniczyć osobiście w takich sparringach, że przez niespodziewane techniki (uderzenia, naciski wrażliwych punktów, dźwignie na palce dłoni lub nadgarstek) dawało się zaskoczyć dominującego zawodnika bjj i skończyć walkę przez poddanie (ważne doświadczenie nie tylko z wc ale i z innych sztuk walki - nie ukrywam że trenowaliśmy elementy bjj) jak i dość do pozycji, która umożliwiała dowolne uderzanie
Drażni mnie wasze podejście - style klatkowe rządzą - drudzy że brudne sztuczki wing chun są lepsze. Ja od początku twierdzę że walczy człowiek i jego wiedza, doświadczenie, atrybuty fizyczne, charakter i co tam chcecie jeszcze - nie sam styl. Im ma mniejsze skrupuły, bogatszy arsenał i twardy charakter tym jego szanse rosną. Czasem styl może dawać, powiedzmy, lepsze narzędzia, ale nawet super sprzęt w rękach partacza nie da rady artyście z podstawowymi narzędziami - chyba nie ma w tym temacie żadnych wątpliwości.
Moja prośba przestańcie mielić ten temat - chce ktoś komuś coś wyjaśnić czy udowodnić to zlot jest do tego najlepszym miejscem. Ew można się umawiać w dowolny inny sposób - nie zapomnijcie tylko o filmikach na u2b :D
A co do walk innych - fajnie się je ogląda i komentuje, jednak komentować a walczyć to dwie różne rzeczy. Przypomina mi to szkołę i zabawę na języku polskim w zgadywankę co poeta miał na myśli pisząc te słowa - cholera wie co brał i jakie miał wizje prawda, jeśli by żył może nawet sam by nie pamiętał. Sugeruję zająć się komentarzami własnych walk i własnych dokonań. Że da się wiele rzeczy dokonać to wszyscy wiedzą, ale kto jest w stanie dojść do tego poziomu ? I znów okazuje się że aby używać naprawdę efektywnie tych super narzędzi nie można być pierwszym lepszym z ulicy.
No comment dla mnie EOT

Na koniec kilka słów o wojsku. To że uczy się tam strzelać a nie walczyć wręcz wcale nie oznacza, iż nie warto być w tym biegłym. Zawsze może skończyć się amunicja i można spróbować zdobyć ją (amunicję) lub nowa broń na kimś kto chce wziąć żołnierza żywcem. Nawet przy przewadze liczebnej wroga niektórzy czasami wola spróbować lub zginąć walcząc wręcz niż narazić się na łaskę wroga (szykany tortury etc) Tylko nie piszcie, że cywilizowani ludzie nie torturują . Aby było śmieszniej to wielu żołnierzy ćwiczy siłowo czy nawet kulturystycznie. Pytanie po co - przecież w obecnej dobie mechanizacji armii .... (samochody, śmigłowce, precyzyjne rzuty, transportery, inne pojazdy nawet niemal autonomiczne - takie już pokazują na discovery a co naprawdęejst w służbie ?? ) no tak ale sprzęt nie zawsze da radę nie zawsze jest czasem trzeba jednak polegać na sobie czy kumplu z plutonu (jego sile i umiejętnościach - nie zawsze i nie tylko strzeleckich).

Wybaczcie ale przechodzę na stronę czytaczy forum (wreszcie rozumiem podejście WA - pozdrawiam go serdecznie - tu się po prostu nie da dyskutować) - nie będę się z nikim w tej piaskownicy sypał pisakiem w oczy, a ni wyzywał: ty jesteś gupi - nie to ty jesteś gupi a twoj tata .... Jak ja cie kopnę w klejnoty ... ale ja zacisnę zęby, a jak nie zdążysz/ni trafisz to ja ....itd.

Jodan rzutem na taśmę jeszcze odpowiem ...
Gdy zajmowałem się judo - zabronione było ściskanie przeciwnika udami nogami zapiętymi w gardzie. Wg tego co nam wówczas o tym mówiono zdarzały się bowiem przypadki iż tzw wolne żebra wbijały się w płuca albo inne wewnętrzne organy, były grożne sytuacje z narażeniem życia często sporo czasu po walce. No ale skoro nikt tego obecnie nawet nie próbuje to zapewne jest nieskuteczne ... Do czasu aż ktoś się w tym wyspecjalizuje i przez jakiś czas zaskoczy tym przeciwników. Podobnie jak Gracje zaskoczył wszystkich parterem ... do czasu aż .... Suma sumarum obecnie nie wystarcza w mma znać tylko bjj jak onegdaj robił to Gracje. Trzeba być wszechstronnym - a jeśli wszechstronny trafi na wszechstronnego ... a tylko jeden z nich po 1 będzie potrafił stosować tzw brudne sztuczki po 2 nie będzie miał skrupułów to raczej stawiałbym na tego tak trenował i wie że ma asa w rękawie i choćby ten as był 9 to zawsze jest to większa możliwość dobrać karty podczas gry w pokera
AMEN

Zmieniony przez - Lee73 w dniu 2010-05-19 10:11:29

Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz >> http://www.pagoda.pl <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
No prawie się zgadzam, z tymże, że gdy ktoś dostanie w jakiś wrażliwy punkt, a nie jest tam zabronione uderzanie w te miejsca, to przeważnie wcale nie zwija się z bólu. Co innego, gdy reguły tego zabraniają, wtedy można 'wybulić' czas na odpoczynek, itd, a przeciwnikowi odjęte będą punkty, jak słusznie zauważył Olokk. Napisałbym, że po części udowodniły to pewne turnieje, ale zostanę zlinczowany za wymądrzanie się i net fighting

A co do tego, czy bjj dziś już nie starczy to nie wiem. Zobaczymy jak potoczy się kariera Rogera Gracie, hehe.

Zmieniony przez - Puar w dniu 2010-05-19 16:26:43

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przetrenowanie w sw

Następny temat

Filmiki instruktażowe, wskazówki itp

WHEY premium