SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WING TSUN/WING CHUN

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 137998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
W WC stopień mistrzowski (nie stopnie;lepszy mistrz i gorszy mistrz?!) uzyskuje się w optymistycznej wersji po 10-ciu, zazwyczaj kilkunastu latach...
W optymistycznej, a więc zero kontuzji,całotygodniowa opcja full treningowa i piwo tylko jako lekarstwo ...i tak przez lata...
Ilość mistrzów jest wprost proporcjonalna do ilości ludzi, którzy to wytrzymają, więc w okolicach ilości palców jednej ręki kanadyjskiego drwala


Zmieniony przez - kojanis w dniu 2011-04-19 12:21:11

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1106
Nigdy nie pisałem że w Chung Yung jest parter, bo go niema.
Owszem, stosujemy techniki przed różnimy chwytamy, ale to nie jest parter, i nie jest styl parterowy.
90% ćwiczy się w stójce.
Mam nadziei że przynajmniej z mojej stroni, sprawa jest wyjaśniona, chyba że ktoś inny ma jakoś tajemnicę i ją zdradzi.
Cynik, ja doceniam twoją gotowość, ale sam ci nie wystawie nikogo, bo nie wiem czy ktoś byłby zainteresowani, zmierzeniem się z tak niebezpieczną istotą jak ty.
Jak zrobicie zjazd w KR, to chętnie spróbuje, osobiście.
Tym czasem.

Praktyk, zapomniałbym ci odpisać,
Dokładnie tak jak napisałem jest tam tylko szybkość i nic więcej.
Jest to typowe chłostanie manekina, i to zroby każdy nawet z samą znajomością SNT lub CK.
Czy ty na tym filmików widzisz to co pisałeś naprawiania błędów, ja nie widzę.
Ręce manekina sięgają prawie do łokci więc tak jak byś walczył z kimś co jest 30 cm niższy od ciebie, i lżejszy.
Gdzie są kopnięcia, utrata równowagi, pochłaniania siły?
Rozpoczynanie technik od trzeciej sekcji, to specjalna zmyłka w tej szkolę.

Zmieniony przez - RWT w dniu 2011-04-19 13:10:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
A może walka w parterze to także kopanie po kostkach, przydeptywanie stopy żeby przypadkiem nie podskoczył i prostowanie kolana ale w drugą stronę?
Przecież niekoniecznie trzeba się od razu kłaść na łopatki...
To taki żart dłuuuugo weakendowy ofkors

Zmieniony przez - kojanis w dniu 2011-05-02 23:14:33

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1106
Kojanis cieszę się że ci dopisuje humor, już się przestraszyłem że się obraziłeś.
Pewne rzeczy nie wolno traktować tak poważnie jak niektórzy tu na forum bo by się skończyła zabawa.
Co do parteru najlepsza byłaby walka w kisielu, i w basenie foliowym, wydaje misie że to wypali!
A kopanie w kostek ma być na leżącą czy na stojącą, chcę sobie tego wyobrazić.
A z tymi mistrzami też nie rozumiem do końca.
Przecież twój nauczyciel przekazuje ci materiał który masz opanować na zadowalającym poziomie.
Nie wiem jak jest z twojej linii przekazu, ale u nas jest bardzo jasno zaznaczone co potrzebujesz na jakim stopniu.
Wiedza jest podzielona na sekcje, jak ją opanujesz, to przechodzisz na następny poziom, nie więcej i nie mniej.
Jak twój nauczyciel przekaże ci cała swoją wiedzy, to nauka się kończy.
A prędzej czy później i tak to się stanie, uczniowie zdolniejszy kończą wcześniej, a przeciętni potrzebują więcej czasu na naukę.
Obojętnie jak wielka jest wiedza twojego nauczyciela, wasz poziom powinien dążyć do wyrównania, w innym razie, będzie jakiś trening a nie nauka.
Co ty, lub inni na to?

Zmieniony przez - RWT w dniu 2011-05-03 13:08:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
RWT;teoretycznie masz rację- mistrz ma określony zasób wiedzy,a my uczymy się,uczymy i w końcu umiemy tyle co mistrz...Zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Pisałem, że mistrzów jest tyle ile palców ma kanadyjski drwal ponieważ:
Mistrz zajmuje się w różnej formie ale TYLKO TYM po kilkanaście godzin NA DOBĘ, SW zajmuje się od małego dziecka, jego wiedza nie jest statyczna, cały czas pogłębia się, On przecież cały czas ćwiczy bo to jego praca
Dogonienie mistrza jest więc jak gonienie zachodzącego słońca, jest tuż tuż, ale zawsze za horyzontem...Oczywiście ktoś kiedyś może przejmie pałeczkę i również zostanie mistrzem, ale będzie ich tyle ile ma palców kanadyjski drwal u jednej ręki. Będzie oczywiście wielu uczniów na różnych stopniach zaawansowania,nawet b. zaawansowanych,ale stopień mistrzowski jest tylko jeden, cała reszta to peleton próbujący go dogonić.
A to masakrycznie trudne....niektórzy z różnych względów (wiek, brak predyspozycji, ograniczenia fizyczne)po prostu nie zdążą, dotrzeć tak wysoko, czasami dzielący dystans jest zbyt duży. Piszę oczywiście o najwyższym stopniu mistrzowskim, ćwiczyć mogą nawet niepełnosprawni, ale z wiadomych, niezawinionych przez nich względów któregoś poziomu zaawansowania po prostu już nie przeskoczą.

Zmieniony przez - kojanis w dniu 2011-05-03 18:49:24

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Rozmowy W Toku, odezwij się.Drzyzga się niepokoi

Zmieniony przez - kojanis w dniu 2011-05-13 23:37:57

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1106
Witaj Kojanis nie mogę się pozbierać że by ci odpisać bo czasem muszę być obecni w domu ciałem i umysłem.
Jako ojciec i głowa rodziny nie wypada zaniedbywać obowiązków jak tylko się dorwie do laptopa, to od razu jestem ścigany więc, nie jest łatwo, ale postaram się niebawem.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
WTC, kto Cię ściga?Żona też coś ćwiczy?Coś bardziej zabójczego?
To niemożliwe.Jesteśmy z Tobą,nie daj się.Spróbuj parteru

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 88 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 386
RYMCERZ..człowieku nadal wierzysz w te bajki LTWT o tym, że gdzieś tam dalej jest coś co jest: 1) unikalne 2)poznają to tylko nieliczni!!!!:) SIC 3) tylko w dobre ręce itd..człowieku fajnie jest ćwiczyć, ale po co ta propaganda?? Tak oczywiście kiedys cesarz nakazał mnichom stworzyć super styl, dzięki któremu w 5 lat!!! będą wojownicy mogący walczyć z Mandżurami. Szkoda tylko, że każdy mistrz coś dodawał od siebie. Napewno 10 cm w tą czy w tą przez te 300 lat się zmieniło. Po drugie 300 lat temu system stworzony do walki z szerokim kung fu mógł być dobry, ale nie mówcie, że jest od 300 lat skuteczny, bo 1)nikt nim nie walczy..nigdzie..na żadnych zawodach 2) nie ma sparingów..teraz nie wychodzi na Ciebie mały Chińczyk tylko 2 metrowy paker Muay Thai, Bokser, Krav Mag..wjazd na jednej poślizgowej nóżce fajny jest na sali, ale na ulicy nie próbuj..naprawdę..;)) Twoja pozycja będzie NIESTABILNA!!!!ciosy WT po linii prostej..fajnie..tylko zwykły cios prosty boksera jest dużo dłuższy..chi-sau..fajna zabawa na oddziaływanie sił i ich przekierowywanie..tylko NIKT na ulicy nie da CI tej siły!!!żebyś mógł się z Nią bawić.

kiajć..ouch..ouch..ouch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wing Chun to najlepsza sztuka walki. Jak ktoś się nie zgadza, to w ryj.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przetrenowanie w sw

Następny temat

Filmiki instruktażowe, wskazówki itp

WHEY premium