SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WING TSUN/WING CHUN

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 137973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 142
Przedstawiony przez Talon68 filmik Karate vs WingTsun nie ma nic wspólnego z prawdziwym WingChun
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
WT_PL
Zanim zacznesz coś ponownie pisać przeczytaj te tematy o WT, które są na tej stronie.
Potem się zastanów czy masz coś wartościowego, merytorycznego i popartego jakimś dowodem do napisania.
A jeśli chcesz coś udowodnic to wpadnij na zlot:
https://www.sfd.pl/Zlot_2-t532531.html.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 142
Czy coś jest wartościowe czy nie to kwestia mocno ocenna, co do poparcia dowodami to akurat jestem praktykiem, trenuję WT, a ten zlot to nie wiem czemu miałby służyć, jeżeli próbie sił to mija się to z celem, chyba, że mógłbym używać wszystkich dozwolonych w WT technik, a wtedy trafiłbyś do szpitala, ewent. został kaleką.
Jak chcesz poważnej dyskusji to trochę poczytaj co to jest WingChun
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
Na zlocie zamiast dyskutowac bedzie mozna posparowac:) Mam nadzieje, ze cwiczacy WT sa na tyle rozsadnymi ludzmi, ze moga ograniczyc swoje zabojcze techniki i nie beda robic kalek ze swoich kolegow, trenujacych inne SW. Jakby nie patrzec, kazdy sifu powtarza, ze jest to SW dla ludzi inteligentnych...

P.S. Jezeli beda chetni poboksowac sie ze mna na zlocie, to juz nie moge doczekac sie spotkania:) Moze nawet pouzywam troche co mniej niebezpiecznych technik z WT xD


Zmieniony przez - ziutalek w dniu 2009-09-30 15:33:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
chyba, że mógłbym używać wszystkich dozwolonych w WT technik, a wtedy trafiłbyś do szpitala, ewent. został kaleką.

zasady jak w UFC1 powinny Cię satysfakcjonować

a zlot ma dwa cele:
a) towarzyski
b) porównanie co ma sens, a co nie ma w ramach wolnego sparingu

Aczkolwiek ponieważ jak na razie i jak zwykle na zlot wybierają się tylko Ci którzy znają wszelkie plusy i minusy trenownych przez siebie styli, a na dodatek tacy, którzy znają paradoks Kano, a ich style były n-razy testowane w MMA, K1 i podobnych imprezach, a na dodatek nie *******ą kocopałów o zabójczych technikach to część towarzyska wydaje się być dominującą. Ani np. OloKK mnie ani ja jemu nie musimy udowadniać skuteczności ( jak i ograniczeń) tego co robimy.
Natomiast opokazanie czegoś ze strony WT czy zabójczego MichalJFowego JKD byłoby bardzo wskazane.
Ale jak znam zycie im bardziej zabójczy styl tym mniejsza chęć do konfrontacji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 142
Masz rację ziutalek, tyle, że jak wiesz w WT nie ma zawodów, to nie jest sport walki, służy do obrony w realnej walce na ulicy, zatem gdybym walcząc miał zrezygnować z części technik byłoby to nie fair, to tak jak Taiowi zabronić uderzeń kolanem czy łokciem, bez tego byłby kickbokserem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Kolejne *******enie o zabójczym systemie bez przełożenia na rzeczywistość.
PARADOKS KANO sie kłania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
Cos mi sie zdaje, ze poza oczywistymi powodami, moze byc jeszcze 1 istotny problem uniemozliwiajacy przyjscie na zlot trenujacym WT. Od kolegi dowiedzialem sie, ze na 24-25 pazdziernika wstepnie planowane jest seminarium z sijo Leung Tingiem, wiec pewnie wiekszosc kadry mistrzowskiej WT bedzie wlasnie na nim...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 142 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 563
dla sprostowania Sijo ma być 17-18 ...

Wei wu wei moja dewizą
www.wtkungfu.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 309 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5248
Tym bardziej zapraszamy na zlot:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przetrenowanie w sw

Następny temat

Filmiki instruktażowe, wskazówki itp

WHEY premium