SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WING TSUN/WING CHUN

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 137985

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Kuro, trochę z dupy Twój wywód Trener pewnie chciał, żebyś popracował nad tym elementem walki - klinczem, bo w pełnowymiarowej walce może się też przydać, podobnie jak zejście do parteru.

Nie. Sparing był bardziej żywiołowy. A uwagi z pewnością nie były kierowane do mnie. Tylko się trener koncentrował na koledze.

Ja tylko się broniłem <jak potrafiłem najlepiej>. Wbrew regułom, ale skutecznie.

Bo wiesz walkę cel walki można sprowadzić do dwóch kwestii -

Walczę:
1 by wygrać.
2. by nie przegrać.

Niby to samo, a jednak zupełnie różne kwestie.


To tak jakbyś podczas nauki ciosu prostego starał się kopnąć kogoś okrężnym na głowę Na pełną walkę na zasadzie rób co chcesz na pewno przyszedłby czas.

Tu nie chodzi mi o pełną walkę. <tym bardziej, że ja ćwiczę taja a nie mma>.

Staram się odnieść do sporu chłopaków. Tzn. walka sportowa a sztuka walki.

Jeśli chodzi o tekst o Gołocie - gdyby taki Tyson w szczycie formy (czyli potęga) walczył na zasadach bokserskich, czyli jak zwykle, a tu nagle ktoś zasadził mu podjajowego, to znaczyłoby, że jest słabym bokserem? Nie byłby po prostu na to przygotowany - kłaniają się reguły .

Przykład z Gołotą był bezzasadny. Bo nie doczytałem.

A na Tysona w szczycie formy........Hmmmm..... by trzeba było naprawdę niezłego magika. Ale to już gdybanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Tu nie chodzi mi o pełną walkę. <tym bardziej, że ja ćwiczę taja a nie mma>.

No to nic dziwnego, że kolega - sparringpartner sapał

Odnosząc się jeszcze do postu Kojanisa - jakoś w UFC z powodzeniem szły tęgie bomby na (który raz ja już to dzisiaj piszę ) wiadomo co, a wysyłali je z powodzeniem przedstawiciele niby sportów walki, np. kick boxingu. Zobaczcie walkę Kena Shamrocka kontra Mitchell Felix. Ten drugi z dużym impetem walił tego pierwszego w wiadomo co. I co się stało? NIC. Może dlatego, że Shamrock był na to już choćby mentalnie przygotowany? Tak więc zawarłem w drugiej części mojego posta rozmyślenia na temat dwóch spraw - używania "brudnych sztuczek" przez przedstawicieli tak zwanych przez niektórych sportów walki oraz skuteczności tychże technik.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Wy i te wasze gdybania o jajach };-(
Sporty walki są ograniczone regułami i zasadami. W sztukach walki można więcej np. tak jak to nazwaliście "brudne sztuczki". Co do skuteczności to nie będę tego oceniać bo to nie ma sensu. Trenuje muay thai i zdarzyło mi się parę razy oberwać w jaja podczas klinczu (z kolana) gdy nie miałem suspensora założonego. Efekt? Bolało to fakt, ale takiego agresora złapałem że gościa porozbijałem kolanami i wylądował na glebie.

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Jak widać, w "sportach" walki też można...wiesz co.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jakis czas temu obilo mi sie o uszy ze Mammed pod jakims klubem dostal od ktoregos z instuktorow wt, ktory nawet nie wiedzial kim on jest, ale nie wiem ile w tym prawdy.

a co do technik to nie wystarczy stwierdzic, ze zawodnik przygotowujacy sie do sportowych walk to jak dojdzie do starcia na ulicy bedzie tez wykorzystywal kop w krocze. trzeba jeszcze umiec trafiac. to tak samo jakby ktos stwierdzil ze np. aikidoka ktory na treningach nie ma cwiczy lokci czy kolan to jak dojdzie do starcia na ulicy bedzie je tam skutecznie wykorzystywal.
jest takie slynne powiedzenia jednego z lepszych zawodnikow - Benny the Jet "bedziesz walczyl tak jak cwiczysz"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
a co do technik to nie wystarczy stwierdzic, ze zawodnik przygotowujacy sie do sportowych walk to jak dojdzie do starcia na ulicy bedzie tez wykorzystywal kop w krocze. trzeba jeszcze umiec trafiac.
Dlatego na WC ładuje się kopy w jaja i palce w oczy?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
jakis czas temu obilo mi sie o uszy ze Mammed pod jakims klubem dostal od ktoregos z instuktorow wt, ktory nawet nie wiedzial kim on jest, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że moja babcia, na wycieczce do safari, utłukła gołymi rękoma nosorożca. Aczkolwiek nie wiem ile jest w tym prawdy.

Co do innej części posta; więc jakim prawem ludzie trenujący np. kick boxing trafiali w jaja na pierwszych UFC? Może ćwiczyli to w ochraniaczach? Więc mit został obalony: albo ten z tym, że "sporty" walki walki są czyste (można w nich wszystko przećwiczyć w dobrych ochraniaczach), albo to, że nie ucząc się 'dirty tricks' nie będzie można ich wykorzystać.
Obejrzyjcie walkę na przykład Mitchell Felix z Kenem Shamrockiem.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816




jezeli mowa o tej walce to gdzie w tej walce sa te "kopy z duzym impetem" czy "tęgie bomby" w wiadomo co, bo ten z 2:33 i 4:06 idzie w wewnetrzna czesc lewego uda, ten z 4:12 w gorna przednia czesc lewego uda. rowniez kopy shamrocka ida albo w udo albo w brzuch, a jeden chyba w dolna czesc prawej strony zeber

jakbys mial link do walki gdzie naprawde widac jak jakis gosc na zawodach w mma dostaje mocne kopy z goleni, czy stopy prostu w jajka i potem bez zadnej chwili przerwy walczy jakby nigdy nic to daj linki. bo patrzac po ostatniej ksw nawet nieczyste kopy przy suspensorach dawaly nokautujacy efekty w przeciwienstwie do pozostalych technik.

Zmieniony przez - Imrahil w dniu 2010-05-10 00:08:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Imrahill-tylko zauważ,że na KSW kopanie po jajkach zadziałało,bo Japończyk walczący z Mamedem takich kopnięć się nie spodziewał,bo są zabronione w walce MMA.Gdyby się spodziewał i byłyby dozwolone,to by je blokował-zbijał poprzez umiejętne ustawienie ciała,oraz pracę nogi wykrocznej.Sam czasem próbuję kopać na jaja,ale nie jest to łatwe,gdy przeciwnik o tym wie.Na KSW były to low kicki po ześlizgnięciu z uda,nie celowe działanie,ale fakt,efekt był niezły.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Jaki jest sens zwijać się po kopnięciu w jaja jeśli jest to technika dozwolona? W UFC trzeba było zacisnąć zęby i walczyć dalej.

Podobnie w KSW Japończyk nie padł nieprzytomny na ziemię, nie został znokałtowany. Miał czas żeby odpocząć i to wykorzystał.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przetrenowanie w sw

Następny temat

Filmiki instruktażowe, wskazówki itp

WHEY premium