SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WING TSUN/WING CHUN

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 137958

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Mi tam z oposu wychodzi suples, ale jak znam Wuxię to jest jakiś wykręcony :)
Masz Marku jakiś film?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
Przykro mi Dominiku ale takich technik u nas nie ma....nie ma więc filmiku
Kojanis napisz proszę kto prowadził to seminarium modliszki bom ciekaw wielce kto takie banialuki opowiada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
Modliszka to damski styl
Marek wiedział, że będzie przychodziło na niego wiele kobiet w celu nauczenia się odgryzania swoim partnerom głów podczas stosunku
Marek Ty to masz głowe do biznesów

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 44 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 762
..Modliszka to damski styl..

http://demotywatory.pl/3110402/Takie-zycie



Zmieniony przez - camelkie w dniu 2011-06-01 11:23:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Nie róbcie ze mnie barana.Napisałem, że to styl „damski”, bo modliszka to często symbol zdradliwej kobiety. Zdradliwej i facetożernej, kto nie wie niech doczyta. Użyłem słowa „damski” TYLKO w tym znaczeniu, nadinterpretacja niewskazana.
A seminarium prowadził Sifu Sławomir Milczarek, ok.5 lat temu, stałem 1 metr od niego i tak zapamiętałem.
Wuxia, po kolei, jest w ogóle celowe „niecelowanie” w głowę dla zmylenia przeciwnika i uderzenie w powietrze obok? To pamiętam na 100%.

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2170 Wiek 55 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30793
Nie róbcie ze mnie barana.Napisałem, że to styl "damski" , bo modliszka to często symbol zdradliwej kobiety. Zdradliwej i facetożernej, kto nie wie niech doczyta. Użyłem słowa "damski" TYLKO w tym znaczeniu, nadinterpretacja niewskazana.

Rozumiem, że to Twoja własna interpretacja a raczej nadinterpretacja słowa damski?
Z całym szacunkiem ale nigdy wcześniej się nie spotkałem z takim spojrzeniem na styl mimo, iż miałem zaszczyt poznać wielu Mistrzów czy też profesorów badających historię czy też teorię tego stylu....po co więc fantazjować ???
Co do rzutów z jednoczesnym upadkiem...to jakoś nie chce mi się wierzyć aby Sławek takie rzeczy mówił ( a znam go od 1985 roku )...w chińskich sztukach walki cała sztuka polega na tym aby rzucić, podciąć, obalić a samemu ustać na nogach
p.s.
Spartanie rozgryzłeś mnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Stukam ręką w matę.Jak znowu będę miał okazję być na seminarium zbadam temat osobiście i dam znać .

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Zdrowo się uśmiałem z ostatnich kilku stron. Z modliszką to, kojanis, ostro pojechałeś.

- cios boksera jest dłuższy, ale wolniejszy, tutaj krótszy i szybszy- czysta fizyka. I co z tego wynika? Że każdy walczy i dąży do własnego dystansu. W dystansie WT bokser ze swoim długim prostym mógłby atakować kogoś za naszymi plecami. Chyba, że dostosuje go do naszego dystansu, ale wtedy nie będzie już długi

Krótka piłka z mojej strony - sparowałeś kiedykolwiek z bokserem? Albo widziałeś chociaż trening boksera z bliska na żywo?


Z resztą to retoryczne pytanie. Jasne, że nigdy. Od Twoich wypowiedzi bije żar i ogień. Masz też mnóstwo zapału.

Ale za cholerę się nie znasz. I nie wiesz o czym piszesz.

Dopóki nie wychylasz się z dołka z napisem WING TSUN to tak nie razi. Ale jak się zabierasz za inne tematy, to tragedia. <jak chociażby wtopa z modliszką>.

Głowę masz otwartą. Więc nie jest to przypadek beznadziejny. Jak smok na przykład.

Odpocznij od kung fu na miesiąc dwa. A w zamian przejdź się na sekcje boksu. Albo np. bjj. By rozszerzyć horyzonty. I skonfrontować swoje wyobrażenia.

No i rzecz jasna wpadnij, jak już ustalimy gdzie i kiedy, na zlot.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Piszę o tym co wiem i pamiętam z własnych doświadczeń albo to czego mnie uczą. Ze zrozumieniem i interpretacją obcego stylu w ciągu jednego seminarium był jak widać problem.
Z boksem trafiłeś w 10. Wybieram się od dawna, ale nie mogę dotrzeć. Kiedyś ćwicząc KK sparowałem z dwoma bokserami, wtedy (praca rąk oczywiście)to była masakra. Na WT miałem okazję uczestniczyć w &#8222;zadaniówce&#8221; z bokserem- miałem problemy, masakry już nie było. To kwestia moich braków, nie stylu. Z tego czego mnie uczą WT może walczyć z bokserem, nie ma przeciwwskazań, a najlepiej żeby nie miał rękawic Moje uwagi nt. prostego w boksie i WT to własna interpretacja tego, co słyszałem, jak widzę kulawa. Nie zmienia to faktu, że prosty w WT jest b....i za.... szybki. Któryś z mistrzów uderzał 10-11 razy w ciągu sekundy (dwoma rękami oczywiście filmik był/jest na YT). Prosty w WT to całkowicie inny prosty niż w boksie. To wiem, zresztą gł. to forum nie dla wiedzących tylko dla chcących się dowiedzieć. Ja się ostatnio dowiedziałem duużo, zwłaszcza o sobie. Ile razy w ciągu sekundy może uderzyć bokser? Mierzyli to?.
Kuro, sparowałeś kiedyś z WT? Widziałeś z bliska trening WT na żywo? Zakładając że nawet gdyby, to szkoły tak się różnią, że i tak nie będzie to wymierne.
Pozdro


Zmieniony przez - kojanis w dniu 2011-06-02 13:37:33

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Przyjemnego liczenia



This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przetrenowanie w sw

Następny temat

Filmiki instruktażowe, wskazówki itp

WHEY premium