SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WING TSUN/WING CHUN

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 137956

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Dla mnie ten "atak z wyskoku" to czysta wing chunowska technika wejścia-wyskok z kolanem w górze i szybkie skrócenie dystansu.Tak to wygląda na filmie i o to chyba chodziło temu wing-tsun-guyowi.Nie widzę problemu.

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lee masz racje jezeli chodzi o normalny walke na ulicy, bez zadnych regul, tam faktycznie kazdy walczy jak w danym momencie mu sie wydaje najodpowiedniej.
Natomiast nie zgadzam sie z mowieniem ze ten gosc walczyl stylem wing tsun. gdyby isc dalej Twoim tokiem rozumowania mozna by uznac ze z uwagi na ilosc odmian yong chun jest tam kazda technika, a nikt z forum nie zna kazdej odmiany yong chun, w ten sposob moznaby uznac ze rowniez rikson gracie, mike tyson, ben the jet itd. walczyli technikami yong chun, bo na pewno sa w jakiejs odmianie tego stylu. a to jest absurdalne. kazdy styl ma swoje zalozenia i zgodnie z danymi zalozeniami okreslona technika do danego stylu nie pasuje burzy cala koncepcje. oczywiscie w walce na ulicy/sparringu/zawodach cwiczacy yong chun moze wykonac np. tomoe nage, ale nie mozna mowic ze jest to technika z yong chun.
ponadto film jest podpisany jako wing tsun, co wskazuje ze chodzi o odmiane leung tinga, ktora akurat kilka lat cwiczylem, a to co robi ten gosc z filmiku jest calkowicie sprzeczne z tym koncepcja tej odmiany yong chun. przynajmniej z tym co cwiczylem a zakonczylem nauke w trakcie biu tze.
tak przy okazji to jakis czas temu widzialem jak jeden chinczyk wmawial uczniom, iz balacha to standardowa technika w yong chun, ktora jest stale wykorzystywana od 300lat. zakladal balache w sposob typowy dla judo i mowil, ze nogi to przeciez taka sama pozycja jak w stojce, wlasnie dlatego w stojce w pozycji frontalnej kolana sa do srodka, po to zeby potem w parterze moc przytrzymac przeciwnikowi reke, w trakcie zakladania balachy. z kolei rece to ponoc podwojny lan sau z drugiej formy
zauwazylem ze taki sposob rozumowania jest popularny wsrod instruktorow wielu sztuk walki ktorzy pewne braki swoich systemow musza w jakis sposob wyjasnic uczniom.
zeby nie bylo nie chodzi tylko i wylacznie o yong chun, a swoja droga yong chun ma wiele ciekawych rozwiazan ktore w realu mozna z duza skutecznoscia wykorzystac, ale ma tez mnostwo wad. a poniewaz w realu czlowiek nie walczy konkretnym stylem i dlatego najlepiej robic sparringi z ludzimi z roznych systemow a nie zamykac sie tylko we wlasnym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1106
Imrahil problem w LTWT jest w tym że tam jest za dużo zasad i reguł, a za mało konkretów.
Spotkałeś tam kogoś co dobrze uderza lub kopie?
Ja nie, przez 4 lata.
nawet do tej pory jest trudno wybyć niektórym z głowy pewne błędy.
A wydaje mi się dla tego że niema sparingów, na zasady wolnej walki, a poza tym najlepiej jest sprzedawać ludziom marzenia i złudzenia.
Wtedy nauczyciel jest cały czas guru żaden z uczniów go nie uderzy bo jak.
Technika sama w sobie jest zawodna, bronią jest człowiek.
Nawet małpę można nauczyć walczyć jeżeli się chce.
Ale czy ona będzie w stanie płacić ci przez 10 lat za trening i za licencji itd itp.
Pokaż kogo w Polsce wyszkolił Madaj w LTWT?
Z kim zrobił sparing?
Spocił się kedysz na treningu.
Pokazał jak trzymać gardy, jak balansować ciałem, jak uderzać, jak trzymać dystans, jak skracać.
NIE bo niema walki.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 92 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 193
Analogia do trenowania łucznictwa. Bez sparingu, walki, każda sztuka walki stanie się szkołą łucznictwa, celowaniem do statycznego celu. Więc porównujmy jabłka do jabłek, nie ma co porównywać LTWT do innych stylów tylko do łucznictwa, nie muszę mówić co jest skuteczniejsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Imrahil: a to co robi ten gosc z filmiku jest calkowicie sprzeczne z tym koncepcja tej odmiany yong chun
A co wg Ciebie powinien w ringowym zamieszaniu WT-guy robić,żeby było"stylowo"?Co było sprzecznego z WT?

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
RWT dokladnie o to mi chodzilo co napisales.
Znam natomiast instruktora z dawnych czasow ktory dobrze kopal, ale on jechal kopnieciami z tajskiego, ktory wczesniej pare lat cwiczyl, na pewno wiesz o kogo chodzi

gengis podsumowanie super, wstrzeliles sie w 10

kojanis nie mam czasu za duzo pisac wiec skrotowo praca nog, ciezar ciala, linia centralna, sposob generowania sily uderzen itd. itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
praca nog, ciezar ciala, linia centralna, sposob generowania sily uderzen....
Ty to masz rentgena w oczach.Ja w tym łomocie widzę tylko,że czarny dokopał białemu

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to widze ze w twoim przypadku sprawdza sie powiedzenie "watching is not seeing"
rentgen przychodzi po latach sparringow a nie siedzenia w necie itd.
peace, keep training!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 344 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2977
Przyjmuję z pokorą

Jeżeli chcesz krzywdzić,najpierw naucz się leczyć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2144
@Imrahil
Powiedz mi proszę gdzie i jak zostało to określone, że walcząc panowie z tego klipu mieli stosować tylko techniki systemów, które prezentowali. Bardzo chętnie dowiem się jakie techniki w tej walce uznawano za stylowe, a jakie nie - wg jej organizatorów i uczestników. A tak na poważnie systemy są fajne na początku, potem człowiek dochodzi do wniosku, że większość zasad jest na tyle uniwersalna i wymaga jej tak wiele na pozór różnych systemów że ...
Co do tomeo nage, czy innych poza stylowych rozwiązań, to tak jak pisałem, jeśli tylko regulamin nie zabrania a "zawodnik" ma możliwość wykonać daną technikę, ba on nawet ją ćwiczył w ramach poszerzania horyzontów. Tylko zaraz odezwą się jacyś puryści stylowi i zarzucą, że to nie jest w systemie dlatego to czy tamto - ehhh
Czasem wydaje mi się że pisze z ludźmi nie potrafiącymi czytać - bez urazy. Walczy (w ringu, w klatce, na macie etc) CZŁOWIEK, którego jedynym ograniczeniem jest w danym momencie regulamin (za jego złamanie może i powinien zostać wykluczony) nie system !!!! A ruchy całkowicie sprzeczne z zasadami systemu ... cóż jeśli pomagają wygrać nie będąc w sprzeczności z zaakceptowanym przed walką regulaminem ... O strategii czy czy taktyce rozmawiać tu jednak nie będę ...

Na tematy historyczne i odnośnie technik zawartych w yong chun sugeruję pogadać na innym forum, chętnego znajdziesz bez trudu (chyba wiesz o kogo chodzi) - ja się za pisanie po wodzie nie biorę :)

"+" za ostatnie zdanie - choć real realowi nie równy, a i na zawodach zdarza się walczyć niestylowo co powyżej wspomniałem. Jedynym celem walki jest bowiem wygrać bez jakichkolwiek reguł (real) lub z uwzględnieniem zasad i regulaminu, a niekoniecznie czystości stylowej (walki sportowe) Jeśli ktoś realizuje inny cel niż wygrana (zabawia się w czystość techniczną zamiast wykorzystać KAŻDĄ dozwoloną/nie zabronioną okazję do szybkiego jej zakończenia) przestaje być to walka, a staje się mniej lub bardziej skomplikowanym/ambitnym ćwiczeniem innych atrybutów\cech\techniki czy czego tam jeszcze.

HOWK





Zmieniony przez - Lee73 w dniu 2011-07-08 09:42:01

Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz >> http://www.pagoda.pl <<

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przetrenowanie w sw

Następny temat

Filmiki instruktażowe, wskazówki itp

WHEY premium