SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI v2

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 273921

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10
Witam.

Mam nadzieje ze ktos mi pomoze...Opisze cała moja przygode z pilka nozna..


W wieku 11 lat pierwszy raz poszedłem na trening do klubu.Grałem moze 2 lata i przestałem trenowac i grac...Forma byla bo wiadomo bylem mlody..Pozniej mialem przerwe jakies 3 lata i znowu zacząłem trenowac w juniorkach 4 ligowego klubu z naszego woj....MIalem tam profesjonalne treningi ktore dały rezultaty...Po jakims roku zmianilem klub i zaczłaem grac w juniorach starszych 5 ligowego klubu...Na poczatku mialem bardzo slabe noty...Brak kondycji oraz bole w łydkach po 15 minutach gry wykluczała mnie z gry w pierwszym skladzie.Jednakze po 3 miesiacach intensywnych treningów z moim trenerem(nieraz indywidualne) moja kondycja sie polepszyła i bol w łydkach ustapil..Zacząłem grac na srodku pomocy gdyz potrafilem powalczyc i zawsze myslałęm na boisku...Gdy nie bylo kogo postawic na prawa pomoc to z polecenia trenera zacząłem grac na tej pozycji.Kondycje, technike, zryw do pilki mialem...Wygrywalismy cała lige w juniorach i w polowie sezonu z kompletem pkt trener musiał niestety rozwiazac nasz druzyne gdyz dostał propozcyje trenowania 5 ligowego zespolu...Zaczał ich trenowac a wraz z nim kilkoro graczy z juniorów zaczeło trenowac z seniorami w tym ja.Raz grałem raz grzałem ławe ale bylem zawsze przygotowany na mecz w 100%..Pozniej dostałem propozycje gry w 4 ligowej druzynie..poszedłem moze na kilka treningów i niestety musiałem zrezygnowac z gry z powodów osobistych...Mialem przerwe znowu z 2 lata i zaczłem teraz grac w nowo powstałej B klasowej druzynie...

Niestety szybkosc, technika i kondycja pozostawiaja wiele do zyczenia...Technika napewno wróci ale gorzej z kondycja i szybkoscia ktorej nie potrafie odbudowac...Grałem ostatnio 15 minut i juz nie miałem na nic siły..Próbuje grac na prawej pomocy ale nie za bardzo mi to wychodzi:(Mam 180cm wzrostu i 70kg wagi..

Pytanie...Czy jako teraz 23 latek moge odzyskac szybkosc która mialem oraz co najwazniejsze kondycje której mi brakuje..Treningów kondycyjnych niestety nie ma w tej druzynie dlatego sam musze cos z tym zrobic....Najgorsze jest to ze ostatnio na meczu byl moj byly trener i zdziwil sie ze tak słąbo grałem i az mi sie głupio zrobilo jak rozmawial z jednym facetem ze kiedys bylem obiecujacym zawodnikiem a teraz jest lipa ze mna...Chce znowu im pokazac ze jestem przydatnym zawodnikiem i zrobic wszytsko zeby wkoncu grac w podstawie B-klasowej druzyny...mysle ze potencjał mam skoro zaliczałem juz wystepy w 4 ligowej druzynie...Tylko pomozcie mi ustalic ty treningu kondycyjnego który w polowie tego sezonu zacznie juz przynosci jakies rezultaty..Chociazby zebym wytrzymał połowke meczu i nie robil sobie siary.

Wiek 23 lata
Wzrost- 180cm
Waga 70kg
pozycja Prawy pomocnik<napastnik>

Przerwa 2 lata z pilka nozna

Z gory dziekuje tym ktorzy zainteresuja sie moja osoba...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 255
Widze że cieżko wam znaleść kogoś kto może wam pomóc postaram się wchodzić na to forum i w miare moich możliwości wam pomagać . A więc Sepa87 możesz odbudować kondycje głownie poprzez bieganie ( nic nowego ) Pomoże ci również rozruch po treningu oraz seria skladająca się z ( 40 mięsnie brzucha , 40 grzbietow, 20 pompek - to po kazdym treningu albo najepiej przed i po nim ) . Wiem co mówie gralem w wice-mistrzu polski juniorów z tamtego roku , w tym sezonie wrocilem do rodzinnego miasta i gram w jednym z klubów w Młodej Ekstraklasie , dobra wracając do tematu to przyda Ci się jeszcze skakanka najlepiej akbyś ćwiczył a raczej skakał na niej codziennie w określonych godzinach najlepiej po treningu na zmęczonym mięśniu . Możesz także lekko ćwiczyć na siłowni mieśnie dwugłowe i 4-glowe ud . Do tego cwiczenia na drabince dochodzą (ale to chyba powinniście trenować na treningach w klubie to podstawa chociaż nie wiem skoro to "serie b" bo tam maja różne podejście ) .

Bo liczy się sport i dobra zabawa !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 372 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3404
Cześć!

Mam pewien problem, ale najlepiej zacznę od początku:

Rekreacyjnie piłkę zacząłem kopać w wieku 8 lat, byłem słaby zero techniki, szybkości itd. w wieku 11 poszedłem na pierwszy trening do klubu, zacząłem ciężko trenować zarówno na treningach jak i po.
Po pół roku intensywnych treningów osiągnąłem bardzo dobry poziom jak na taki wiek. Przez następne 2 lata również czyniłem postępy, nie tak duże, ale zawsze jakieś. Podsumowując umiałem bardzo dużo:
Dobre opanowanie piłki, strzał, drybling, przegląd pola, z szybkością było gorzej, ale nadrabiałem to techniką.

Złamałem nogę: 3 miesiące przerwy.
Po kontuzji forma, wszystkie moje atuty i umiejętności zniknęły:
opanowanie piłki > piłka mi odskakuje, długo ją przyjmuje, ucieka mi
drybling > stałem się strasznie przewidywalny, moja ulubiona przekładanka nad piłką już nie działa, nogi już nie tak szybkie, zero dynamiki przy balansie ciałem
strzał > katastrofa- lekki, niecelny, nieprecyzyjny
szybkość > wiecie o co chodzi

Mniej więcej tak to teraz wygląda, pomóżcie mi odzyskać dawną dyspozycję, sam już zacząłem trochę trenować, ale to nie za bardzo pomaga.

wiek: 14
wzrost: 182
waga: 70

rzeczy do poprawy:

przyjęcie i opanowanie piłki
strzał
drybling
szybkość
dynamika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 255
Przyjęcie i opanowanie piłki - Jestes dość wysokim pilkarzem jak na swoj wiek dlatego powinieneś wszystko robic na delikatnie ugietych nogach , na treningu nie na stojąco caly czas w ruchu i skupic sie na dobrym przyjeciu a pozniej myslec o zagraniu .

Strzał - mogłbys delikatnie zacząć trenować na silowni mięsnie dwugłowe i czterogłowe , przysiady z obciażeniem itd . , powinnes się skupić nad dobra rozgrzewka

Szybkość , dynamika - drabinka drabinka i jeszcze raz drabinka (otpowiednio dobrane cwiczenia ) + skakanka , Z mojego obecnego doświadczenia wiem ze na poprawe szybkości dobry jest skiping , krótkie sprinty ; z przysiadu , z lezenia , po podskoku , z biegu tyłem , podskoki z jednej nogi na druga na powierzchni miękkiej najlepiej piachu , skip po schodach , bieg długimi skokami z nogi na nogę , wykroki z podskokiem z obciążeniem.


Drybling - tutaj naprawde nie wiem co ci poradzic - piszesz że staleś się przewidywalny moze proboj najprostszych rozwiazan nieraz są najlepsze

Bo liczy się sport i dobra zabawa !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 372 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3404
Dziki, przyda się

Z dryblingiem chodzi mi oto:

1. Kiedyś:
Gdy chciałem kogoś ominąć robiłem dwa szybkie zwody (najczęściej przekładanka nad piłką), skręt w przeciwną stronę i obrońca za sobą

2. Teraz
Robię te dwa zwody strasznie wolno i kiedy skręcam w przeciwnym kierunku przeciwnik potrafi się zorientować i zabiera mi piłkę.

Chodzi mi o to żeby poprawić szybkość wykonywania zwodów tak żeby przeciwnik za mną nie nadążał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 372 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3404
Dzięki, przyda się

Z dryblingiem chodzi mi oto:

1. Kiedyś:
Gdy chciałem kogoś ominąć robiłem dwa szybkie zwody (najczęściej przekładanka nad piłką), skręt w przeciwną stronę i obrońca za sobą

2. Teraz
Robię te dwa zwody strasznie wolno i kiedy skręcam w przeciwnym kierunku przeciwnik potrafi się zorientować i zabiera mi piłkę.

Chodzi mi o to żeby poprawić szybkość wykonywania zwodów tak żeby przeciwnik za mną nie nadążał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 372 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3404
A tak w ogóle to o co chodzi z tą drabinką
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 48
Witam. Potrzebuję nie tyle pomocy lecz porady od osoby, która się zna na tych sprawach. Gram w piłkę już 7 rok, gram w kadrze woj. i w tym roku zaczynają się pobory do kadry Polski. Ułożyłem sobie trening i przetrenowałem go przez 1 tydzień. Nie wiem tylko czy trening nie jest z byt intensywny.

Dostałem się do ośrodka piłkarskiego i trenuję w nim od poniedziałku do czwartku, piątek to czas na trening w klubie i dochodzą mecze ligowe w weekendy.

Przedstawię teraz swój grafik tygodnia:

Poniedziałek: Trening w szkole (2h zajęć) + basen / po szkole bieg(trucht) 2x15 min + Trening 1 / Zabawa z pilka

Wtorek: Trening w szkole (2h zajęć) / W domu Trening 2 / Zabawa z pilka

Środa: Trening w szkole (2h zajęć) / W domu bieg(trucht) 2x15 min + Trening 1 / Zabawa z pilka

Czwartek: Trening w szkole (2h zajęć) / W domu Trening 2 / zabawa z pilka

Piątek: Trening w klubie (2h) / W domu bieg(trucht) 2x15 + Trening 1 / zabawa z pilka

Sobota: Mecz ligowy / Trening 2 + jazda na rowerze 1h

Niedziela: Trening 2 : jazda na rowerze 1h

Trening 1:
- rozgrzewka ( krazenia, wymachy, skipy )
- rozciąganie
-Seria pompek 3x30
-Seria brzuszkow 3x30

Trening 2:
To samo co trening 1 + 20 min zabawy z workiem.

Wiek: 14 lat
Ile gram: 7 lat
waga: 62 kg
Wzrost: 169 cm

Proszę o radę czy taki trening jest dobry w moim wypadku ?

Muszę dodać ze na treningu daję z siebie 100% bardzo intensywnie trenuje. Proszę napisać czy taki grafik jak na mnie jest dobry ?

Zmieniony przez - yashu12 w dniu 2010-05-19 17:07:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 55
Potrzebuje Trening dla napastnika i kilka porad :)
Pragnę poprawic kondycje oraz skutecznośc

Wiek 15
Waga 60
Pozycja Napastnik
Wzrost 175
Treningi klubowe na tydzien 2

Czekam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 628
Witam mógłby mi ktoś ułożyć trening na 16-17dni(od 29czerwca do 22/23lipca). Parametry:
Wiek: 17lat
Wzrost: 185cm
Waga: koło 80kg
Pozycja: Obrońca środkowy
Moje pytanie jest takie czy mogę trenować np poniedziałek siła i wytrzymałość, wtorek szybkość, środa technika(czyli cały trening był by poświęcony technice), czwartek odpoczynek, piątek zaś siła i tak dalej... dodam że po każdym treningu 20-30min ćwiczył bym technikę(kapki, przyjęcie, jakieś prowadzenie), robiłbym brzuszki, grzbiety by wzmocnić te mięśnie oraz co 2dni chciałbym ćwiczyć ręce, klatę na ciężarkach. Jeżeli mógłbym tak trenować.
Prosiłbym bardzo o jakieś ćwiczenia na takie trenowanie by nie powtarzać ćwiczeń cały czas. Mam jakiś zarys w głowie jak by to mogło wyglądać ale właśnie boje się że nie będzie efektów jak treningi będą wyglądać tak samo. Dodatkowo mam do dyspozycji ciężarki, sztangę i takie pasy na które można to nałożyć i robić przysiady bez podnoszenia sztangi z ziemi na plecy, górki na wale na których można robić podbiegi, dużą przestrzeń do spokojnego biegania.
Celem treningu było by podnieść moją kondycje (ale na to mam czas pod koniec lipca jadę na obóz z klubu) chodź przydało by się już zacząć, bym był bardziej zwrotny, szybsze reakcje biegu 5,10,15,20metrow, zrobić górę nie jest zła ale chcę ją poprawić(ile tutaj mam robić seri by było to na szybkość?), technikę ale to chyba normalne bo zawsze lepiej mieć lepszą technikę, mój mankament lewa noga... wybić piłkę wybije ale takie dokładne podanie na 30-40m jest ciężko. To chyba tyle bardzo proszę o pomoc z góry dziękuje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

I liga 2008/2009

Następny temat

Ofensywny środkowy pomocnik

WHEY premium