SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI v2

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 273739

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 389 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3741
biegaj co 2 dzien zacznij od 2 pozniej 5 km w zywym tepie, rob sobie przyspieszenie np. sprinty no i codziennie zabawa z pilka.....

Visca el Barca!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1880
Witam! Jestem początkującym graczem i chciałbym poprawić przyspieszenie i szybkość oraz technikę dryblingu. Z opanowaniem piłki w żonglerkach jest bardzo dobrze, ponieważ robię ich ponad 3000, gorzej już ze zwodami i szybkością. Na 100 metrów mam 14 sekund :-/. Mam 17 lat.

TrainHardOrGoHome

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 389 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3741
rób skipy i sprinty na odcinkach 10, 20, 30 m

Visca el Barca!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 30 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 189
kontrole na piłką i czucie
kontrole przejdz się na boisko pobiegaj dużo z piłką ... możesz szybko ze zmianą kierunkko itp. sam coś wymyślisz :)
a na czucie żonglerka dużo a jak już bedziesz czuł że możesz podbijać bez patrzenia to spróbój nałóż ciemne okulary i jazda :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1880
Ty nie patrzeć nie próbowałem. hehe. A jakiś planik.?

TrainHardOrGoHome

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 932
Chwile mnie nie było, napisze swój plan jakie się trzymam żeby wrócić do formy. Tylko różnica jest taka że jestem na diecie redukcyjnej, teraz mam 85kg i do tego nie trenowałem ponad rok czasu. Więc u mnie oczywiście efekty będę przychodził znacznie szybciej. W swojej drużynie z racji wieku nie stosuje tego treningu bo jest zbyt intensywny i można go wykonywać w domu. Pierw robimy pomiary na na kopercie dł. ramienia 10m. Potem starty 20-30 i 50m. W drugi dzień robimy starty 100-200-400m. Albo jak kto woli to rozplanować, do tego powtarzamy każdy start min. 5 razy. Dlaczego 2 dni i tyle powtórzeń z racji że mogą być dość spore wahania w sekundach. I ja biorę czas średni, jest najbliższy prawdy i od czasu śr. będzie najłatwiej porównać postęp lub jego brak. A teraz do treningu:
Pierwsze 4-5 dni robimy tabatę na łydki i uda. Bez żadnych obciążeń:
Na łydki: ja robię żabki 20sec. 10 odpoczynku. Jak to tabata, chyba że ktoś nie czuje się padnięty to może zwiększyć na 30sec. do 15 odpoczynku. Żeby była proporcja 1:0,5 praca-odpoczynek
Na uda: przysiady w takiej samej proporcji
Do tego można dołożyć jeszcze rozciąganie po ćwiczeniach i brzuszki ABS.
Ogólnie trening nie zajmuje nam więcej niż 15min. dziennie i dobrze wykonany nie pozostawia nam sił na nic.
Ten obwód powtarzamy w zależności od poziomu wytrenowania 4-5 dni. Potem min. 2 dni przerwy, żebyśmy poczuli że nasze nogi odpoczęły i jedziemy HIIT przez kolejne 4 do 5 dni. Też w zależność od poziomu wytrenowania ja proponuje proporcje 1:3-4 praca- odpoczynek. I powtórzeń 10. Z racji ze piłka charakteryzuje się krótszymi ale za to częstszymi startami bieganie sprintów na 80-100m to trochę za dużo, z tego lepiej robić sprint na 40-50 ale parę więcej. Czyli tutaj 10 sec do 30 sec jest w sam raz. Przynajmniej dla mnie, tak jak pisze ja używam tego to przyśpieszenie redukcji i wracaniu do formy. Proszę nie kombinować i nie obciążać się np. i tabatą i HITT-em w tym samym tyg. ani broń boże w ten sam dzień. Z racji że dobrze wykonana tabata lub Hiit powinien nas wykończyć do tego stopnia ze innych ćwiczeń nie wykonamy na te same partie mięśni. Jak ktoś ma wakacje morze robić 2 cykle jeżeli da rady, 1 rano i 1 wieczorem. 4-5 dni , przerwa i Hitt 4-5 dni. I po 2-3 dnia odpoczynku po Hiicie sprawdzić swoje osiągi. Jeżeli nie podniosą się czasowo powinna się zwiększyć nasza wytrzymałość. I od razu mowie to nie jest żaden plan treningowy z książek ani typowo piłkarski ja go stosuje z wyżej wymienionych celów i myślę że jak kogoś nie przekonały moje argumenty co do przewagi treningu typowo piłkarskiego to może spróbować lub jak wraca do formy. Na pewno wytrzymałość mięśni na wysiłek się zwiększy i start delikatnie powinien się poprawić. Do tego zajmuje mniej niż 30min. dziennie. I przy każdym obwodzie proszę dawać siebie całkowitego max. lepiej przy Hiit-cie lub tabacie nie zrobić 7 czy 8 serii ale zrobi 6 na 100 niż rozplanowywać wysiłek na 8.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52
Witam,
zbliżają się wakacje i chciałbym powrócić do ciężkich treningów, które przez ostatni okres musiałem przerwać ponieważ szkoła mnie do tego zmusiła, ale teraz szykuje się długi okres wolnego i chciałbym to nadrobić, a we wrześniu najprawdopodobniej będę miał testy do klubu.
i chciałbym aby ktoś napisał mi dobry plan treningowy.
Mam 17 lat, wzrost około 1,70 będę miał wszystkie 7 dni w tyg. wolne wiec czasu na trening mam dużo.
Zwykle grywam, na pozycji ofensywnego pomocnika, rozgrywającego, chciałbym popracować nad lepszym panowaniem nad piłka, nad podaniami zarówno po ziemi jak i górnymi, także nad strzałami z dystansu i z rzutów wolnych, przydało by się poprawić również drybling oraz troszke popracować nad wytrzymałoscią.

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś napisze mi plan treningowy, z góry dziękuje,pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 161 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1880
Teraz mam przerwę. kONTUZJA CZTEROGŁOWEGO UDA. a CZY MOGĘ SObie biegać lekko?

TrainHardOrGoHome

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13
czesc tez potrzebuje pomocy mam do dyspozycji cale wakacje i chcialbym sie dobrze przygotowac prosze pomozci mi umie troszke pokiwac lecz lepszy bym byl wtedy kiedy szybkos swoja bym poprawil i ciezar ciala zmniejszyl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 13
moglby mi ktos pomoc osiagnac ocs mam do dyspozycji cale wakacje i chcialbym byc szybszy i bardziej wytrzymaly pls pomocy z gory dzikuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

I liga 2008/2009

Następny temat

Ofensywny środkowy pomocnik

WHEY premium