SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI v2

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 273958

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56
Witam
Postanowiłem poprawic swoją wydolność, kondycje i szybkość, po przez cwiczenia ktore opisze ponizej. Plan ułożyłem sobie sam na podstawie doswiadczen forumowiczów i tego co mogłem znalesc w internecie.
Obecnie przygotowuje do gry w piłke nożną.
Prosze o jakieś porady co do planu.
Pierwszy dzien:
- trucht rozgrzewka ok. 2-3 km
- rościąganie ok 3min.
- interwały 100m biegu, po czym powrót na linie startu truchtem, pozniej marszem, powtorzen 15
- rosciaganie
- następnie biegam w trojkącie sprintem 15m-15m-5m odpoczynek do tętna 120, powtrorzen 15
- trucht 2 km i rosciaganie

dzien drugi
- trucht 2-3km
- bieg 300-400m w tempie 60-70% MAX HR, powtorzen 15, po 2 min przerwy
- podskoki na odcinku 20m 10 powtorzen
- przysiady 20 sek. 10 powtorzen
- trucht 2-3km i rosciaganie
trzeci dzien to przerwa i po przerwie znowu to samo,nie wie co lepsze lekko zwiekszajac liczbe powtorzen, czy dystans biegów?

ograniczeniem jest tylko brak motywacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56
Witam wszystkich
Mam pytanie do trenerów, czy jest to możliwe, że po powyższym treningu wytrzymałość mi bardzo znacznie wzrosła, a szybkość spadła? jest to normalna kolej rzeczy? dziękuje z góry za odpowiedz

ograniczeniem jest tylko brak motywacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11
Witam .

Mam 19 lat.
Waga około 70-72 kg.
Wzrost około 175 cm.

Gram w 3 lidze jako napastnik lub cofnięty napastnik ( ofensywny pomocnik ). Chciałbym prosić o jakąś porade w sprawie kilku wad. Po pierwsze chciałbym poprawić swoje przyspieszenie do piłki .. Prosiłbym o ułożenie jakiegoś treningu. Drugą sprawą jest poprawa dryblingu .. na podwórku wiele rzeczy mi wychodzi a gdy przyjdzie mecz gubią mi się nogi . 3 sprawa jest kondycja .. Troche u mnie z tym ciężko .. Też prosiłbym o jakiś trening. Ostatni rzecza jest przyjecie oraz czucie piłki .. Jakbym mogł to poprawić .. Z góry dzięki za pomoc

Trenuje 4 dni w tygodniu + mecz w Sobote.

Zmieniony przez - KimeKII w dniu 2012-08-27 03:28:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56
Kimek a w jakiej grasz druzynie?

Zmieniony przez - bartek393 w dniu 2012-09-08 19:49:18

ograniczeniem jest tylko brak motywacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 56
Chciałbym napisac o swoim treningu ktory opisalem wczesniej, o to trenowalem tak przez ok. 3 tygodnie, czulem sie troszke przemeczony, co spowodowalo ze zachorowalem i 3 dni mialem z glowy, pozniej doszly kolejne 4 dni w pracy i przez tydzien nie biegalem, dzis powrocilem do treningu i zauwazylem ogromna poprawe w wydolności i wytrzymałosci, jestem w stanie utrzymac dobre tepo na 400m i powtorzyc je 10 razy, co przed treningiem nie miało miejsca, biega mi sie zdecydowanie lzej , nawet powiem ze czerpie z biegu, nie bywałą przyjemnosc, trening będę stosował dalej, oraz napisze o dalszych efektach. pozdrawiam

Zmieniony przez - bartek393 w dniu 2012-09-08 19:49:39

ograniczeniem jest tylko brak motywacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68
Witam. Może na początku opowiem coś o sobie Mam 18 lat, 170cm wzrostu i ważę 65 kg. Gram w szkółce piłkarskiej Stadion Śląski i nie ukrywam że wiąże przyszłość z piłką. Mineły wakacje, wiec święty czas zaczać ćwiczyć na siłowni, i tu prośba do was. Moje doświadczenie na siłowni nie jest zbyt duże (2 lata treningów na siłowni + treningi wzmacniające mięsnie).

Chodzi o to, że chce wrócić do treningów na siłowni, ale nie wiem jak sie za to zabrać ;/ Tak jak wcześniej wspomniałem gram piłkę, myśle o tym dość powaznie i chodzi mi o to żeby siłownia nie wpłyneła zbyt negatywnie na moją dynamike czy szybkość. Zależy mi głównie na zwiększeniu siły i wytrzymałości mięśni, oraz na poprawie ich wyrazistości. Tak jak wcześniej wspomniałem nie chce żebym po siłowni był ciężki, mało zwrotny, mało dynamiczny czy szybki. Wchodzą w gre oczywiście jakieś odżywki typu kreatyna. Zalezy mi też na tym żeby siłownia szła w parze z moimi treningami piłkarskimi. Możecie mi jakoś pomóc ? Coś doradzić, podpowiedzieć ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cris Thug Il Fenomeno Moderator
Ekspert
Szacuny 149 Napisanych postów 17475 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 196564
Jako że napisałeś do mnie pw ,także tam dostałeś odp

Ole-le, ola-la, ser del Barça és el millor que hi ha!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68
Tak tak Cris ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68
może ktoś jeszcze coś doradzi ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 216 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4469
Witam, mam 15 lat. 187 cm wzrostu i 77 kg wagi. Jak poprawić szybkość? Moje wyniki: na 30 m 4,9 s na 100 m 15,71 i 400 m minuta piętnaście.

Zmieniony przez - Draceus w dniu 2012-11-01 19:39:40

Zmieniony przez - Draceus w dniu 2012-11-01 19:40:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

I liga 2008/2009

Następny temat

Ofensywny środkowy pomocnik

WHEY premium