SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI v2

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 272369

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 261 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2123
Rozumiem:D:D a czy w przerwach bo tam trzeba stosowac przerwy??? 4 razy w tygodniu bede robill te treningi to wteyd gdy beda przerwy np raz w tygodniu moge sobie zrobic te brzuszki dla sprawnosci tak???

Zmieniony przez - football14 w dniu 2009-01-16 14:21:42

---> football is my life <---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 449 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5387
rob abs2 tak jak napisane

Dopóki nie osiągniesz granic wytrzymałości nie czujesz że żyjesz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 261 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2123
ok

---> football is my life <---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 239
Jak regenerowac miesnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 68
Chciałbym zapytać czy trening interwałowy poprawi moją szybkość i wytrzymałość. Jeśli tak to przez jaki okres czasu i ile razy w tygodniu go wykonywać aby był zauważalne efekty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 449 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5387
Wszystko zależy o jakim charakterze jest to trening i jak jest przystosowany do mozliwosci twojego organizmu. Uwazam ze taki trening poprawi wytrzymalosc , co do szybkosci to raczej będzie cieżko bo własnie interwały sa przeznaczone do poprawy wytrzymałosci. Zalezy jakie odcinki sobie wyznaczysz i co chcesz osiagnac.

Dopóki nie osiągniesz granic wytrzymałości nie czujesz że żyjesz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 68
Chciałbym poprawić swoją szybkośc i wytrzymałość a kolega mi powiedział że trening interwałowy mi pomorze poprawić szybkośc i wytrzymałośc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 449 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5387
Na jeden raz nie poprawisz obu tych czynników , trening musi byc ukierunkowany albo na wytrzymalosc albo na szybkosc. Mozna oczywiscie laczyc obie te cechy w trening szybkosciowy o charakterze wytrzymalosciowym lecz watpie aby dal oczekiwane efekty jesli chodzi o głowne poprawienie jednej z tych cech.

Kilka sezonów temu w klubie gdzie trenowalem doszli do wniosku ze lepiej jest biegac mniejsze odcinki ale o wiekszej intensywnosci biegu które bedą kształtowały wytrzymałosc szybkosciowa , faktycznie poprzez bieganie interwalow poprawilem wytrzymalosc ale na szybkosci na pewno nie zyskalem. Poza tym aby poprawic szybkosc trzeba biegac odcinki z pelnym wypoczeciem aby trening szybkosciowy byl jak najbardziej efektywny. A sam sobie odpowiedz czy interwały pozwola ci biegac odcinki 200 , 300 , 5000 , 1000 metrowe na 90% predkosci maksymalnej ? Watpie.

Więc proponuje najpierw ukierunkowac trening na wytrzymalosc wlasnie poprzez interwaly , a w pozniejszym czasie tak na okolo 4-5 tygodni przed liga zrobic trening glownie nastawiony na szybkosc

Dopóki nie osiągniesz granic wytrzymałości nie czujesz że żyjesz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 68
Dzieki Gripen. A tak na marginesie niedawno rozmawiałem z tym moim kolegą i mówił że jak chce poprawić szybkośc za pomocą tego treningu to powinienem biegać np tak: 10 sek sprint 30-40 sek trucht.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 449 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 5387
Przy tym treningu bedziesz kształtował wytrzymałość szybkosciowa. Zobacz temat Vademecum poprawy szybkosci tam opisalem jak powinien wygladac przykladowy trening jesli chodzi o szybkosc. Ja jestem zwolennikiem aby ksztaltowac szybkosc w inny sposob , według mnie jest on bardziej efektywny niz ten co ty dzales wyzej w postaci interwałów.

Dopóki nie osiągniesz granic wytrzymałości nie czujesz że żyjesz !!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

I liga 2008/2009

Następny temat

Ofensywny środkowy pomocnik

Wiecej