TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI v2

Ilość wyświetleń tematu: 273261

...
Szacuny 5 Napisanych postów 143 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10262
Kika9004- czy na treningach gracie tymi samymi piłkami co na meczach? Być może masz problem z dostosowaniem się do każdego modelu futbolówki. Żonglerka może pomóc, ponieważ z żonglując poprawisz swoją technikę na podstawowym poziomie.

Wolę nie zjeść obiadu niż nie robić przysiadów.

...
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 150
Kto ułoży mi trening piłkarski nie gram w klubie chce p trenować podania technikę strzały dribling prowadzenie piłki
gram jako napastnik mam 13 lat ważę 36kg 153 cm wzrostu
oczywiscie za soga :)

jam nie godzien marnować takich sytuacji

...
Zapisz się do klubu, indywidualny trening może być tylko dodatkiem do treningu z drużyną pod okiem trenera. Brak konkurencji zabija rozwój.

...
mam taki zamiar się zapisać do klubu tylko naraźie taki aby potrenować :)

...
Kiedy się chcesz zapisać, co chcesz poprawić i na jaki okres czasu trening?

...
raczej na wiosnę lub trochę wcześniej,na okres 1,5 miesiąca
chciałbym potrenować dribling ,wytrzymałość ,przyspieszenie, technikę

...
lipa888 dzięki. Zabiorę się za żonglerkę. Na meczach gramy różnymi piłkami.

Weźmiemy w ręce życie, zaczniemy budować od podstaw,

...
Napastnik8- Sprawdź ile przysiadów, wspięć na palce, pompek, podciągnięć na drążku podchwytem i wznosów tułowia w leżeniu tyłem jesteś w stanie zrobić w jednej serii. Pamiętaj, że masz je robić wolno. Nie wiem czy masz możliwość trenowania z kolegami, więc plan jest dla jednej osoby.
Dzień I, V, IX
20min trucht + 10min rozciąganie
3x50% max ilości przysiadów w jednej serii
4x30m- wieloskok, półskipA, skipB, skipC
Żonglerka- 4x max
Ćwiczenia z piłką- 4x30m- przesuwanie piłki podeszwą tyłem/ przodem/ bokiem
Drybling między pachołkami- 3x10- 15m- pachołki ustawione w linii prostej
Strzały na bramkę- 15min
5min trucht + 5min rozciąganie
Dzień II, VI, X
25min trucht + 8min rozciąganie
4x80% max ilości wspięć na palce
3x40m- 80%
3x5- 16m przyspieszenia (na 100%)- przerwą między powtórzeniami będzie wolny powrót na miejsce startu, przerwy między seriami do pełnego wypoczynku
Żonglerka- 3x max
Ćwiczenia na celność- ustawiasz piłkę w różnej odległości od bramki i starasz się trafić w poprzeczkę lub słupek- 30min
Dzień III, VII, XI
Trucht- 25min + 8min rozciąganie
2x10- Prowadzenie piłki na całej długości boiska połączone ze zmianami kierunku biegu zakończone strzałem (bieg wolny, zmiany kierunku mają imitować sytuacje boiskowe)
3x 60%- wznosów tułowia w leżeniu tyłem
2x10- 16m- Skoki na jednej nodze (obie nogi 2x10)
6x5 Drybling między pachołkami (ustawionymi nieregularnie) zakończone 10m przyśpieszeniem i strzałem na bramkę. Przerwy między seriami do pełnego wypoczynku.
Żonglerka- 45min
Trucht- 5min + rozciąganie- 8min
Dzień IV, VIII, XII
Trucht 10min + rozciąganie 5min
Trening Core- W zwisie na drążku-3x7 unoszenie ugiętych nóg, unoszenie wyprostowanych nóg. Nie potrzebujesz drążku- bylebyś mógł na czymś wisieć.
3x15- Skłony boczne z obciążeniem trzymanym nad głową
Ćwiczenia propriocepcji- utrzymywanie równowagi w staniu na jednej nodze- razem 15min. Jeśli masz możliwość to stój na niestabilnym podłożu + możesz zamknąć oczy.
3x50% max liczby podciągnięć na drążku + 3x 50% max liczby pompek

Po dniu VI i XII zrób dzień przerwy, a później wróć po dalsze instrukcje.

...
dzieki:)

...
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 365
Witam!
Mam 13 147cm wzrostu ważę 35 kg i od lat 4 lat gram w klubie Korona Kielce.Występuję na pozycji srodkowego pomocnika. Jestem w gimnazjum sportowym - treningi mam 4 razy w tygodniu, w sobote mecze.Mam do was prośbę- chciałbym poprawić strzał lewą nogą(jestem prawonożny) oraz siłe strzału prawą nogą, a także szybkość biegu. Proszę o odpowiedź jak trenować żeby poprawić to co napisałem wyżej.