SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TRENING - PYTANIA I ODPOWIEDZI v2

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 273796

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1811
Ja mam pytania:
1. Jak mogę poprawić wydolność(kondycje) i szybkość mając do dyspozycji 2 ewentualnie 3 dni w tygodniu? Czy bieg 40 min + kilka sprintów po 10 m starcza czy to za mało?
2. Mirek186 mógłbyś bardziej opisać to krycie od środka w obronie?? zawsze mam z tym problem :(. z góry thx za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 932
Sprawy wydolnościowe są bardzo ciężkie do rozwiązania z racji ze cię nie widzę i nie wiem na ile możesz sobie pozwolić. I jako młody trener nie mam na tyle doświadczenie żeby powiedzieć ci jakiś złoty środek. Na początek sprawdź swój BMI i BF% (to jest % tk. tłuszczowej jak masz w normie jak na swój wiek i uprawianie sportu 15% jest oka, jak mniej nawet lepiej )to poprawa szybkości sprowadzi się do startu do piłki, zwrotności, zmiany kierunku biegu i techniki biegu )a jeżeli masz lekką nadwagę to zrzucenie paru KG zrobi swoje. Krycie od środka polega na tym że zawsze starasz się wypchać zawodnika w boczne rejony boiska, akcja lewą stroną, kryjesz od prawej i na odwrót. Celem tego jest to że uniemożliwiamy przeciwnikowi bezpośrednie oddanie strzału i gdy jest to obok linii bocznej to mamy ułatwione zadanie bo zwód przeciwnika może wtedy iść tylko w jedną stronę lub prosto. Nasze ustawienie jest bokiem, nisko na nogach z racji że nie atakuje od razu przeciwnika więc musimy być przygotowani na start w kierunku w którym on się skieruje, wtedy on krzyżuje linie biegu z naszą, przez co możemy się z nim skleić i powalczyć o piłkę unikając tzw. "pójścia na raz", dodatkowy atut jest taki że w tedy jeżeli nie założy nam dziury to nie morze zmienić kierunku bieg z piłką szybko z czego tym bardziej jego opcje rozegrania są ograniczone. Oczywiście teoria jest prostsza od praktyki.

tutaj masz filmik A.Cole vs. C.Ronaldo . Instruktażowy można powiedzieć, wszystko co opisałem na początku. Zawsze nawet jak przegrasz pojedynek, powinieneś być nisko na nogach żeby starać się jak najszybciej wrócić do danego zawodnika. Żaden wstyd przegrać pojedynek jeżeli, wrócisz i wygrasz drugi lub zablokujesz podanie-strzał. A jeżeli pójdziesz na raz to jesteś można powiedzieć wyeliminowany z akcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1811
Dzięki za fachową odp z tym kryciem,
A co do tych pomiarów to ważę 83 kg mam 193 cm wzrostu i BMI wyszło mi 22,3 a tkankę tłuszczowa mierzyłem linijka :P i wyszło około 19 %... ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 932
Wymiar ok, oczywiście mógł byś chcieć zejść do 15% BF, ale jest w porządku z racji że i tak jesteś wysoki, jeżeli chodzi o szybkość to na pewno masz problem ze startem, z tego nisko na nogach musisz zawsze być przygotowany z racji że z długością twoich nóg z wysokiego startu zawsze zostaniesz z tyłu ale nadrobisz później. Tym bardziej przy swoim wzroście nie możesz wchodzić na raz. Utrzymaj dystans za rywalem i spokojnie każdą piłkę wygarniesz jak nie normalnie to wślizgiem. A jak pójdziesz na raz to jak pisałem wcześniej twoje warunki pójdą na marne i nikomu się nie przydadzą. Do tego próbuj zawsze delikatnie chwytać rywala lub jak robisz wślizg to zawsze staraj się robić go w momencie jak rywal wypuszcza lekko piłkę do przodu żeby uniknąć kontaktu z nogami i co za tym idzie faulem. Robiąc wślizg jak piłka jest przy nodze + poziom sędziowania w ligach juniorskich równa się faul pamiętaj o tym. Tak samo stój spokojnie gdy rywal markuje lub stara się ciebie wziaść w pojedynku 1 na 1 ale gdy piłka jest zatrzymana, ze swoimi warunkami co by zawodnik nie chciał zrobić jesteś wstanie go min. zablokować jak zachowasz spokój.

Zmieniony przez - Mirek186 w dniu 2009-05-15 00:54:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1811
OK, będę musiał jakoś nad tym popracować, bo moim głównym problemem jest ustawianie się, i potem mam za daleko do przeciwnika i spokojnie mnie mija albo szybciej podaje do drugiego i bramka ;/
1. A to prawda że przy bardziej wytrenowanym brzuchu szybciej się biega?
2. Jakie brzuszki odpowiadają za cały mięsień brzucha?
3. Wiem że trudno określić co będzie dla danej osoby dobre skoro jej się nie widziało, ale jakie byś mi polecił ćwiczenia na poprawę kondycji i szybkości?
z góry thx
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 932
1. Mięśnie brzucha odpowiadają za bieganie ale bez specjalisty ciężko jest ocenić czy akurat tutaj leży problem u ciebie na pewno wzmocnienie ich nie zaszkodzi tobie.
2. Musisz poczytać na necie, teraz jest tyle ćwiczeń i są i izolowane jak i na cały brzuch.W dziale trening na forum na pewno znajdziesz
3. Jeżeli chodzi o kondycje to zwiększa się ona w momencie jak dajemy z siebie 110%. Tak można by najprościej powiedzieć, bo sama kondycja w piłce to jest jedno. A odpowiednie poruszanie się po boisku to drugie. Teraz kluczem do sukcesu co możesz zauważyć w najlepszych ligach europejskich jest odpoczynek między akcjami. Zawodnik sam czasami odpuszcza 1-2 akcje żeby zregenerować się lekko, i wyregulować oddech. Więc znowu ciężko powiedzieć jakie ćwiczenia, możliwe że masz braki w technice biegu, lub poruszaniu się po boisku(jak to się mówi lepiej mądrze stać niż głupio biegać:) nie wiesz kiedy przyśpieszyć a kiedy odpuścić. O też poczytaj na forum, musisz wybrać odpowiednie dla ciebie, ale ja zawsze uważam żeby zaczynać od techniki nie wydolności swojego ciała, co ci z dobrej wydolności jak technikę biegu będziesz miał zła. Więc skup się na tym pierw.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 553
Mirek186 móglbys mi podac swoje gg? Mam pewną sprawę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 107 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 932
pisz na forum, jednak gg traktuje dość prywatnie, a jak ciekawy temat to i tak warto żeby był na forum. Albo jak coś to pisz na meila [email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 625
Witam. Mam 15 lat czy w tym wieku moge nadrobic cale braki z dziecinstwa techniczne? GRam srednio a chcialbym byc najlepszy w klubie. Gram na prawej pomocy? I co jest lepsze do techniki pilka do tenisa czy zwykla 5. Z góry thx Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 193 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2615
Mirek186 wysłałem Ci e-maila
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

I liga 2008/2009

Następny temat

Ofensywny środkowy pomocnik

WHEY premium