SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozciąganie nóg do szpagatów

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 660965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Na siłę nie ciągnij NIGDY. Schodź tylko do takiego momentu do którego możesz. Niważne jest, ze wczoraj brakowało 15cm a dzisiaj 20. Pamiętaj, że Twoje ciało zawsze wie lepiej.

Naczelnik "Styli Tradycyjnych"
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
Cytat roku SFD:
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 12875 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 63603
tak jest szefie a masz soga i ty Ln też za wczesniejsze Art.

Moderator gierów komputerowych
* 2 PREZES MAFII SFD
*Znany jako Sędzia Dreed

"...W regulaminie SFD jest napisane ze kto jedzie na moderatorow ten ma prze***ane..."

*** Błogosławione to co czyni człowieka twardym ****
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Dzięki Polecam się na przyszłość

Naczelnik "Styli Tradycyjnych"
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
Cytat roku SFD:
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6043
Placek - zabiję za to dopychanie

Dzięki za soga - zawsze do usług na posterunku rozciągania.

pzdr
LN

Tułam się tu i tam... najczęściej w jamce tradycyjnych
Dlaczego widząc słowa "gramatyka, ortografia, fleksja, składnia" myślisz sobie takie straszne i obraźliwe rzeczy pod moim adresem ?
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64429 <-- wejdź...

Tułam się tu i tam... najczęściej w jamce tradycyjnych
Dlaczego widząc słowa "gramatyka, ortografia, fleksja, składnia" myślisz sobie takie straszne i obraźliwe rzeczy pod moim adresem ?
http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64429 <-- wejdź...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ello
mam mały problem a więc trochę się rozciągałem niewiem dokładnie ile ale coś około 0,5 roku i w dodatku nie systematycznie ale małe efekty były do szpagatu brakowało mi około 30cm +,- 5cm a teraz po krótkiej przerwie nie umiem zejść poniżej 0,5m tak jakbym miał jakąś blokadę niewiem co robić pomóżcie bardzo mnie to martwi
pozdrawiam)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 12875 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 63603
ja wystarczy ze odpocze 1 dzien to potem ciezko mi sie rozciagac ale po rozgrzewce idzie dobrze Trzeba pracowac na wyniki ja to własnie robie zbijam sie rozciagac

Moderator gierów komputerowych
* 2 PREZES MAFII SFD
*Znany jako Sędzia Dreed

"...W regulaminie SFD jest napisane ze kto jedzie na moderatorow ten ma prze***ane..."

*** Błogosławione to co czyni człowieka twardym ****
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


czy to znaczy że jest wszystko ok??? bo bardzo mnie to martwi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 12875 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 63603
ja sie tym nie martwie pracuje dalej bedzie lepiej jestem OPTYMIST

Moderator gierów komputerowych
* 2 PREZES MAFII SFD
*Znany jako Sędzia Dreed

"...W regulaminie SFD jest napisane ze kto jedzie na moderatorow ten ma prze***ane..."

*** Błogosławione to co czyni człowieka twardym ****
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6043
Ciąg dalszy opowieści straszliwej treści o rozciąganiu.
Dziś o maszynach do rozciągania &#8211; czym są, jakie są, czy potrzebne, komu potrzebne, czy bezpieczne etc.

Oczywiście kolejny temat &#8211; morze i aby nie zanudzać teorią i technikaliami zbędnymi do ogarnięcia i zrozumienia tematu ograniczę się do niezbędnych informacji.

Jak to jest?

Stoi przed nami w sklepie dziwne urządzenie &#8211; ma siedzisko (coś w rodzaju krzesełka), dwie platformy &#8211; po środku korbka bądź wajcha...
Taki jest najczęstszy opis maszyny do rozciągania przywodzicieli nóg, dla wielu osób narzędzie tortur dla innych sposób na sznurek &#8211; dla jeszcze innych sposób na wyciągnięcie od ludzi ostatnich złotówek z portfela.
W Polsce takie maszyny nie cieszą się popularnością &#8211; nie są znane w wielu ośrodkach sportowych. W kraju do roku 2001 było trzech producentów maszyn z rodzaju przedstawionego na fotografii pierwszej. Dwóch z nich było producentami jednostkowymi &#8211; z nich został tylko jeden &#8211; drugi zrezygnował z uwagi na brak części &#8211; przekładnia zębata. Trzeci producent to zakłady mechaniczne &#8211; produkuje do dzisiaj.
Dla odmiany w Stanach Zjednoczonych jest zatrzęsienie ofert produkcji i sprzedaży takich konstrukcji &#8211; nie sposób wyliczyć i przedstawić ogólnego raportu z ich działalności.

Czym są maszyny do rozciągania?
Są to konstrukcje stalowe bądź z tworzywa sztucznego a także zbudowane z liny i bloczka. Mają one za zadanie umożliwić wykonanie szeregu powtarzalnych ruchów powodujących przemianę wewnętrznych tkanek &#8211; mięśni celem ich rozciągnięcia oraz utrwalenia tegoż.
Najczęściej celem są mięśnie przywodziciele nóg oraz mięśnie zginacze nóg.

Jakie są modele dotychczas wymyślone przez konstruktorów poddane procesowi opatentowania/zastrzeżenia wzoru?
Jak dotąd udało mi się zgromadzić co następuje : 1)maszyny naziemne z siedziskiem &#8211; po środku z korbą, która w wyniku przenoszenia siły rozchyla dwie platformy z umieszczonymi nań nogami na boki; 2)maszyny nie mechaniczne (nie posiadające siedziska tylko pałąk rozchylający nogi na boki); 3)maszyny pochodzenia prostego czyli lina z bloczkiem umieszczonym ponad głową ćwiczącego (przyczepionym do sufitu) &#8211; ćwiczący w pozycji stojącej. W tej kolejności umieszczono fotografie poniżej.

Zasady działania, przydatność, bezpieczeństwo dla maszyn rodzaju pierwszego.

Budowa maszyny jest już znana.
Jest to maszyna ciesząca się ogólnym uznaniem, ponieważ prowadzi do osiągnięcia jednego z trudniejszych szpagatów &#8211; sznurka. Działa na zasadzie przenoszenia siły przez korbę na platformy &#8211; za pomocą albo przekładni zębatej bądź systemu hydraulicznego, znane są także przypadki obsługi elektrycznej.

Ważną informacją jest pozycja ćwiczącego podczas ćwiczenia.
Otóż siedząc na siedzisku przyjmuje się kąt 90° między tułowiem a nogami (w stawie biodrowym). Automatycznie uniemożliwia to osiągnięcie wyminięcia się elementów kostnych stawu (czytaj wcześniejsze posty) a to z kolei spowoduje ból przy poszerzaniu kąta rozwarcia nóg. Zmiana pozycji w czasie ćwiczenia jest utrudniona jeśli nie niemożliwa &#8211; gdy osiąga się próg bólu &#8211; ćwiczący maksymalnie opiera się o oparcie siedziska &#8211; trudnością jest wykonywanie ruchów np. pochylanie się na boki nie mówiąc oczywiście o uwolnieniu się w przypadku alarmowych sytuacji. Taką sytuację może wywołać uczucie zrywania mięśnia, nagły ból itp. (no i pożar). Wtedy jedynym możliwym sposobem na uwolnienie się z kleszczy potwora jest odkręcenie korbką do pozycji wyjściowej.

Jakie są zalety takich maszyn?
Otóż ogromnym plusem jest ich absolutna izolacja od obciążenia stawu kolanowego. Nacisk podczas ćwiczenia skoncentrowany jest z boku tego stawu w miejscu gdzie nie wywołuje żadnych kontuzji. Dlatego jest to ważne w takich przypadkach kiedy ćwiczący ma poważne problemy ze stawami kolanowymi.
Dalej &#8211; jeśli ćwiczący jest w starszym wieku &#8211; pozycje graniczne (czytaj poprzednie posty) mogą go bardzo wyczerpywać &#8211; może dojść do omdleń, innych stanów patologicznych prowadzących do utraty równowagi etc. Maszyna zwalnia ćwiczącego od pozycji pionowej i umożliwia powolne poszerzanie kąta między nogami.
Dalej &#8211; szybkość rozstawu nóg. Podczas normalnych ćwiczeń statycznego rozciągania często zapomina się o powolnym wychodzeniu z pozycji granicznej &#8211; jeśli jest zbyt szybkie &#8211; wtedy mięśnie za bardzo się kurczą i może to spowodować mniejszy efekt rozciągnięcia. Maszyna uniemożliwia taki ruch &#8211; chyba, że ktoś szybko kręci korbą, ale z reguły wychodzenie do pozycji wyjściowej jest wolne.

Wady...
Powyżej opisana niemożność ruszania się &#8211; uwięzienie ćwiczącego &#8211; niebezpieczne.
Pozycja podczas ćwiczenia 90° w stawie biodrowym.
Jednakowy ruch ćwiczenia &#8211; rozwarcie i powrót &#8211; zniechęcenie ćwiczącego.
Utrudnienia podczas ćwiczenia tak jak to powinno wyglądać &#8211; rozwarcie &#8211; spięcie &#8211; rozluźnienie &#8211; poszerzenie.
Ciężar, cena, brak wymiernych korzyści przeważających nad typowymi ćwiczeniami w pionie (jak Pan Bóg przykazał) no oprócz tych kolan, ale to można rozwiązać w sposób podany we wcześniejszych postach.

To tyle o tejże.


Zasady działania, przydatność, bezpieczeństwo dla maszyn rodzaju drugiego.

Pałąk &#8211; często z plastiku, ale także z metalu. Dziwaczne ustrojstwo przypominające..................*

*(po obejrzeniu obrazka proszę wpisać)

Jest to także rodzaj maszyny naziemnej. Ćwiczenie polega na siadzie na podłodze - kąt w stawie biodrowym od 160° do 90° więc trochę lepiej &#8211; dlaczego od 160? Ponieważ nie ma oparcia siedziska, więc teoretycznie ćwiczący może się odchylić do tyłu, ale to teoria.
Dalej &#8211; zakładamy czy raczej opieramy nogi o końcówki i przyciągamy część środkową.
Jak widać ćwiczenie nieco naciągane i nieskuteczne. Co prawda jest to forma rozciągnięcia, ale żeby utrzymać równowagę trzeba użyć szeregu innych mięśni a przez to staje się to ćwiczenie mało przyjemne, mało wygodne i traci swą skuteczność sprowadzając ćwiczącego do walki o zachowanie równowagi nóg i tułowia.
Uwaga!!! Nacisk na kostki powoduje, że kolana nie są izolowane w ogóle i są angażowane bardzo intensywnie, co może spowodować ich kontuzję, ponieważ w siadzie mogą nie zadziałać naturalnie mięśnie stabilizujące kolana &#8211; mięśnie ud. Z tego powodu jest to maszyna NIEBEZPIECZNA!!! I jest to jej wadą absolutnie dyskwalifikującą.

Zalety ...
Żadnych

Wady ... patrz wyżej


Zasady działania, przydatność, bezpieczeństwo dla maszyn rodzaju trzeciego... czyli
poczciwy bloczek a&#8217; la Archimedes.

Linka z bloczkiem na suficie. Do linki przymocowany na końcu pas bądź dwa pasy &#8211; w nie zakłada się nogę. Teraz przyjmujemy pozycję dla nas wygodą i ciągniemy za sznureczek.
Noga jedzie do góry...

Bardzo prosty mechanizm. I teraz tak: o ile dwa wcześniejsze typy maszyn ćwiczyły tylko sznurek &#8211; ten typ ćwiczy mięśnie zginacze nóg, czyli dążenie do szpagatu (damskiego &#8211; w przód). Trzeba jedynie odpowiednio zakładać nogę.
Oczywiście ćwiczenie sznurka tą maszyną jest możliwe jeśli się ktoś uprze &#8211; ale to jest ten sam zły mechanizm związany z maszyną typu drugiego &#8211; nacisk na kolana &#8211; dlatego odradza się ćwiczenie sznurka tą maszyną.
Rozciąganie mięśni zginaczy w ten sposób nie jest do końca pozbawione wad. Jakkolwiek by na to nie patrząc &#8211; uwiązanie nogi na sznurku nie jest do końca bezpieczne i nie daje takich możliwości jak normalne rozciąganie. Owszem &#8211; jej zaletą jest to, że głowa nie jest w dole &#8211; co też nie jest przyjemne, lecz istnieje większe prawdopodobieństwo utraty równowagi.
Wykonywanie ruchów rozciągani statycznego (spinanie - rozluźnianie &#8211; poszerzanie) także nie jest wygodne w wykonaniu operując taką maszyną.
Tak więc można, ale po co jeśli można prościej i lepiej bez sznurka...
(zdjęcia nie umieściłem, bo nie mogłem znaleźć, ale liczę na wyobraźnię drogich Czytelników)

Zalety...
Głowa w górze.
Cena.
Prostota

Wady...
Operowanie sznurkiem.
Równowaga zagrożona.
Ubogie możliwości prawidłowego ćwiczenia statycznego...



Maszyny maszyny maszyny...
W nasze życie wkradły się wraz z człowieczą inteligencją, chęcią udoskonalenia życia codziennego &#8211; zastanówmy się &#8211; na ile możemy udoskonalić niektóre czynności aby nie przerodziły się one w nowy problem &#8211; jak je uprościć &#8211; oddoskonalić...
Maszyny są do wszystkiego &#8211; do ubijania piany z białek, do mieszania cieczy reagujących ze sobą aby chemik nie popadł w myśli samobójcze, do dializy krwi ludzi cierpiących na uszkodzenia nerek &#8211; do ratowania życia &#8211; niedługo do operacji.

Ale daleko i długo będziemy musieli sięgnąć myślą żeby zbudować maszynę grającą z fortepianie jak Chopin czy potrafiącą przemienić marmur w posąg jak starożytni rzeźbiarze.

To są czynności nie tylko wielce precyzyjne, ale też wymagające czynnego i indywidualnego myślenia. Czy czasem nie odnajdziemy podobieństwa przy ćwiczeniu gibkości? Wykonujemy precyzyjne ruchy &#8211; sami dawkujemy poziom, do którego czujemy, że możemy dojść &#8211; sami regulujemy trening dobieramy ćwiczenia i porę ich wykonywania. Wiemy i sami decydujemy kiedy zaprzestać schodzenia niżej...

My nie jesteśmy maszynami &#8211; jesteśmy ludźmi.

Tą refleksją chciałbym zakończyć następny wywód &#8211; nieco męczący i nudny, ale ktoś chyba chciał usłyszeć coś o tym...

W każdym razie maszyny &#8211; jeśli ktoś ma pieniądze &#8211; może kupić &#8211; niech tylko przemyśli ich skuteczność rozważy niebezpieczeństwa, które starałem się w skrócie umieścić w tym poście.

pzdr
LN

Przytoczone tu fotografie nie mają na celu służyć jako reklama &#8211; zostały wybrane przypadkowo i służą jedynie prezentacji poglądowej na temat treści powyższej.





Tułam się tu i tam... najczęściej w jamce tradycyjnych
Dlaczego widząc słowa "gramatyka, ortografia, fleksja, składnia" myślisz sobie takie straszne i obraźliwe rzeczy pod moim adresem ?
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64429 <-- wejdź...

Tułam się tu i tam... najczęściej w jamce tradycyjnych
Dlaczego widząc słowa "gramatyka, ortografia, fleksja, składnia" myślisz sobie takie straszne i obraźliwe rzeczy pod moim adresem ?
http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64429 <-- wejdź...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 256 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6043


foto1

Tułam się tu i tam... najczęściej w jamce tradycyjnych
Dlaczego widząc słowa "gramatyka, ortografia, fleksja, składnia" myślisz sobie takie straszne i obraźliwe rzeczy pod moim adresem ?
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64429 <-- wejdź...

Tułam się tu i tam... najczęściej w jamce tradycyjnych
Dlaczego widząc słowa "gramatyka, ortografia, fleksja, składnia" myślisz sobie takie straszne i obraźliwe rzeczy pod moim adresem ?
http://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=64429 <-- wejdź...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kilku vs kilku

Następny temat

Taj na DSF

WHEY premium