SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozciąganie nóg do szpagatów

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 661769

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 129
Witam entuzjastow szpagatu ;) Ja juz tez sporo cwicze i wciaz sie nie poddaje :) A tak nawiasem nie widzial ktos gdzies fajnej stronki ze zdjeciami "szpagatowcow" fajnej jakosci ?

pozdrawiam

Iras

Iras

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pewnie chcesz sobie popatrzeć i mieć większą motywację?
Niestety nie znam żadnego adresu, sam lubię czasem włączyć sobie film z gatunku "Płaszcza i szpagatu" - wtedy zaraz biorę się do ćwiczeń...
Pozdrawiam

Arek
[email protected]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 995 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27123
heheheh



CapoRuDi

For true success ask yourself these four questions:
Why? Why not? Why not me? Why not now?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Posiadam urządzenie do rozciągania "Dragon stretch". Wydaje mi się, że ono nie spełnia swojego zadania. Siedząc na nim w rozkroku przed sobą jest korbka którą się obraca i zwiększa rozstaw "płoz" i przy okazji :) nóg. Niestety pozycja w której się siedzi wydaje mi się nie właściwa. Ponieważ w pewnym momencie kości blokują mi dalsze rozciąganie. Jeśli ktos również ma Dragona to proszę o kontakt.

Pokrowiec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 936 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22642
Rozciagam sie od 2-3 miechow systematycznie (no prawie). Do szpagatu brakuje mi jeszcze troche. Jak sie rozgrzeje porobie pare cwiczen rozciagajacych to nie mam probelmow z kopnieciami. Natomiast pare godzin po treningu gdzy juz ostygne to nie moge kopyta podnies wyzej nisz biodro. Nawwet nastepnego dnia jest tak samo nawet robilem dluzsze przerwy i to samo !! A moze to przyjdzie z czasem ze bez rozgrzewki i kilku cwiczen rozciagajacych bede mogl kopac wyzej.

"Ustap aby zwyciezyc"

"Bycie przygotowanym do wojny jest najlepszym sposobem zachowania pokoju"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Nie przejmuj się. To na początku normalne. Po jakimś pół roku zauważysz postępy.
Pozdrawiam.

"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć wszystkim.
Jestem tu pierwszy raz więc mam nadzieję, że dobrze trafiłem.
Bardzo bym was prosił o pomoc, jak dobrze rozciągnąć nogi. Nie chciałbym sobie przy tym zrobić krzywdy dlatego wale najpierw tutaj.
Chciałbym to jeszcze pogodzić z trenigniem kulturystycznym i tu nasuwa sie problem, czy przy rozciąganiu wykonywać takie ćwiczenia jak przysiady ze sztangą? Jeżeli tak to kiedy? Zaraz po takim treningu siłowym? Czy może zrezygnowac z przysiadów podczas rozciągania? Jak rozciąganie pogodzić z trenigiem siłowym 5 razy w tygodniu po 45 minut? Kulurystyke ćwiczę już bardzo długo, ale chcę trochę bardziej rozciągnąć nogi.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

Luke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 334
Ja rozciagam nogi od czterech dni i jak narazie niezle mi idzie( o rozgrzece nie pomyslalem). Siadam, rozsuwam nogi tak szeroko az czuje bol ( ale nie tak zeby sciegna zerwac ) dosc mocny bol, po kilku minutach bol ustepuje i rozsiagam nogi nieco szerzej az znowu boli:). Robie tak codziennie(od czterech dni) raz lub dwa razy w zaleznosci od "sytuacji" po 10 bądź 15 min, niewiem czy dobrze czy zle robie ale TO DAJE EFEKTY:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1466
Witam wszystkich
Aby robić szpagat bez rozgrzewki należy mieć silne mięśnie przywodzicieli i dwugłowych uda(tylna część uda). Mięśnie wewnętrzne(przywodziciele) wzmacniamy przez przywodzenie nóg leżąc(kładziemy się na plecach, dolny grzbiet przylega do podłogi, nogi pionowo i wykonujemy odwodzenie nóg w bok, a następnie jak opuścimy je jak najniżej to wracamy do pozycji wyjściowej). Zaczynamy wykonywać to ćwiczenie bez obciążeń aż dojdziemy stopniowo do 100 powtórzeń. Po miesiącu dodajemy obciążniki na kostkę i też dochodzimy do 100 powtórzeń. Potem, gdy ciężar nie pozwala nam na sto powtórzeń to przechodzimy do 2 serii po 30 powtórzeń. Przywodzenie nóg z ciężarem pozwalającym wykonać 100 powtórzeń możemy wykonywać prawie codziennie. Do wzmocnienia dwugłowych ud służy ćwiczenie, w którym leżymy na brzuchu(ciało wyprostowane), a następnie uginamy nogi w kolanie i dotykamy piętami pośladków. Co do ilości powtórzeń to patrzcie na ćwiczenie wyżej.
Należy tu dodać jeszcze, że przed przystąpieniem do tych ćwiczeń musimy być w dobrej formie fizycznej. To znaczy, że musimy wzmocnić brzuch(powinniśmy wykonać 500 pełnych brzuszków), grzbiet(tu powinno podnieść się 2-razy ciężar naszego ciała w martwym ciągu), nogi(10 przysiadów z obciążeniem takim jak ciężar naszego ciała), zginacze bioder(mięśnie biodrowo-lędźwiowe). Do wzmocnienia mięśni biodrowo-lędźwiowych służą wznosy nóg leżąc(kładziemy się na plecach, ciało wyprostowane, podnosimy nogi do pionu i opuszczamy). Przed przystąpieniem do przywodzeń nóg leżąc powinniśmy wykonać tą samą ilość wznosów nóg i z tym samym obciążeniem. Jeżeli podczas przywodzeń nóg leżąc boli nas grzbiet lub mięśnie biodrowo-lędźwiowe to należy przerwać to ćwiczenie i wzmocnić grzbiet(martwy ciąg) i mięśnie biodrowo-lędźwiowe(wznosy nóg leżąc). Wzmacnianie może trwać nawet 5 miesięcy. Gdy nasze nogi są silne to możemy przejść do izometrycznego rozciągania. Rozciąganie izometryczne do szpagatu bocznego polega na tym, że stajemy w rozkroku, napinamy mięśnie przywodziciele od 3-5 sekund(tak jak byśmy chcieli je złożyć razem), następnie rozciągamy je od 3-5 sekund. Napinamy i rozciągamy nogi w ten sposób do wystąpienia oporu. Gdy nie możemy już zejść niżej napinamy mięśnie do 30sek. Robimy jednominutową przerwę i wracamy powrotem do izometrycznego rozciągania. Wykonujemy od 3-5 powtórzeń ćwiczenia. W rozciąganiu izometrycznym nie wykonujemy więcej niż jedno ćwiczenie na daną grupę mięśniową. Wykonujemy je od 2-4 razy w tygodniu, w zależności od tego jak nasze mięśnie reagują.
Aby osiągać sukcesy w rozciąganiu, a tym samym w sporcie należy się trzymać żelaznej zasady: Pracujemy nad szybkością, techniką , zanim przejdziemy do treningu siły; pracujemy nad siłą, zanim przejdziemy do wytrzymałości. Złamanie tej zasady może prowadzić do kontuzji, ponieważ zmęczone mięśnie są mniej elastyczne.
Teraz podam przykładowy schemat treningu technicznego i siły.
Trening techniczny:
1. Rozpoczynamy od rozgrzania stawów.
2. Następnie rozgrzewka ogólna(np. bieganie, skakanka, )
3. Rozciąganie dynamiczne(kontrolowane wymachy nóg do przodu, w bok, do tyłu -do 12 powtórzeń i do 4 serii. Zaczynać wymachy od poziomu pasa i stopniowo zwiększać zasięg i szybkość cały czas kontrolując ruchy.)
4. Rozgrzewka specjalistyczna( np. gdy celem treningu są kopnięcia to wykonujemy teraz spokojne, niskie kopnięcia powoli zwiększając ich szybkość i zasięg, powoli przechodząc do głównej część treningu.
5. Główna część treningu
6. Teraz wykonujemy 100 pełnych przysiadów bez obciążenia, 100 przywodzeń nóg leżąc i 100 powtórzeń ćwiczenia, które podałem po przywodzeniach nóg leżąc(nie pamiętam ich nazwy)
7. Rozciąganie izometryczne do szpagatu w bok
8. Jak chcemy to teraz możemy wykonać wznosy nóg leżąc, pełne brzuszki, następnie skrócone. Nigdy w odwrotnej kolejności
9. Na zakończenie rozciąganie rozluźnione(rozciągamy się jak najdalej, ale żeby nie odczuwać bólu i dyskomfortu i pozostajemy w tej pozycji przez minutę bez sprężynowania. Po minucie odpoczynku możemy wrócić do rozciągania). Rozciąganie rozluźnione można wykonywać w każde chwili bez rozgrzewki.
Należy pamiętać aby nigdy nie wykonywać rozciągania statycznego(izometryczne, rozluźniające) jako rozgrzewki(częsty błąd w szkołach walki). Jako rozgrzewka do kopnięć najlepiej przygotowuje rozciąganie dynamiczne. Rozgrzewka ma trwać nie więcej niż 30 minut i musi podnieść temperature ciała, a
Trening siłowy :
1. Rozpoczynamy od rozgrzania stawów.
2.Następnie rozgrzewka ogólna(np. bieganie, skakanka, )
3.Rozciąganie dynamiczne(kontrolowane wymachy nóg do przodu, w bok, do tyłu -do 12 powtórzeń i do 4 serii. Zaczynać wymachy od poziomu pasa i stopniowo zwiększać zasięg i szybkość cały czas kontrolując ruchy.)
4.Rozgrzewka specjalistyczna
5.Częśc główna :pełne przysiady, wypady nóg do przodu, do tyłu i w bok, wyciskanie sztangi leżąc, podciąganie na drążku
6.Teraz wykonujemy 2 serie 30 przywodzeń nóg leżąc i 30 powtórzeń ćwiczenia, które podałem po przywodzeniach nóg leżąc(nie pamiętam ich nazwy)
7. Rozciąganie izometryczne do szpagatu w bok
8. Wznosy nóg leżąc, pełne brzuszki, martwy ciąg, skrócone brzuszki. Nigdy w odwrotnej kolejności.
9. Rozciąganie izometryczne
Wszystkie ćwiczenia siłowe powinno się wykonywać wolno i w pełnym zakresie ruchu, zatrzymując się na początku i na końcu ruchu. Trening siłowy powinno się robić 2-3 razy w tygodniu. Osoby poniżej 16 lat nie powinny przystępować do treningu siłowego z obciążeniem i rozciągania izometrycznego. Natomiast mogą wykonywać trening bez obciążenia.
Na zakończenie podam jeszcze adres strony internetowej(po angielsku) gdzie można dowiedzieć się wiele o rozciąganiu(www.stadion.com). A na stronie www.maraton.home.pl/nowosci1.htm można nabyć książkę Tomasza Kurzeja „Stretching- trening gibkości”
Pozdrawiam i życzę sukcesów w treningu
Kuba Stępień
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ode mnie sog.

Luke
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kilku vs kilku

Następny temat

Taj na DSF

WHEY premium