SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak poszerzyć barki - czyli zrób z siebie godzillę

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 402049

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1191
czy na drazku rozporowym tez moge cwiczyc barki (maks. rozlozenie rak to ok 80 cm) czy raczej nie ma to sensu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 2533 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21926
właśnie jaki rozstaw w wyciskaniu na klate barki i w podciąganiu/wyciąg ma być? jak rozumieć szeroki rozstaw taki jak w tych ćwiczeniach na poszerzenie obręczy barkowej?

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
1) Robienie "barków" na drążku jest niewykonalne bo na drążku pracują plecy (barki odpowiadają za ruch w przeciwną stronę czyli prostowanie rąk).

2) Za chwyt średni przyjmuje się taki chwyt, w którym masz kąt prosty pomiędzy ramieniem i przedramieniam przy ramionach ułożonych równolegle do poziomu podłogi (czyli innymi słowy chwyt na szerokość łokci). Wszystko co szerzej niż łokcie to chwyt szeroki. Chwyt na szerokość barków będzie chwytem wąskim.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217563
Barki na drążku? Chyba tylko izometrycznie- siadasz pod drążkiem (który masz przed oczami) i symulujesz wycisk

Ale nie o to chodzi...

Sztangę chwytaj tak by nadgarstki były w najbardziej naturalnym położeniu (nie było wywierane na nie zbyt duże przeciążenie)- to raz, a dwa by można było łokcie prowadzić szeroko od tułowia. Słowem- musisz obadać

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2151
witam wszystkich!
mam 19 lat,192 cm wzrostu,72 kg wagi, chcialbym obudowac barki miesniami, poszerzyc tez moznaby :P poniewaz w tamtym roku w maju doswiadczylem przykrej kontuzji, zwichniecie barku, albo podwichniecie, kazdy lekarz mowil ktoras z tych opcji i znalazlem ten artuykul, moje dotychczasowe cwiczenie na barki opieraly sie na pompkach (dlonie lub tez piesci) - rozstaw na barki i jazda, robilem 4 serie po 15-20 zalezalo od dnia - codziennie.
Ostatnio w szkole tez dorwalem sie do drazka, wczesniej sie bralem sie za niego bo po prostu balem sie...ten co jest "zwichniety" zrozumie...ale jakos nie odczulem zadnych bolow i zrobilem AZ 5 podciagniec <wiem wiem smieszny wynik> i tez niedlugo bede startowal na uczelnie w ktorej jest sprawnosciowka, w jej sklad wchodzi tez podciaganie na drazku... i jaki drazek bylby lepszy zeby poprawic sobie sylwetke, podrobic kondycje? rozporowy? - mysle ze mozna go potluc o kant tylka, czy taki przysrubowany do sciany? - ten chyba bylby najlepszy? jakie serie polecacie, jaki rozstaw ramion podczas podciaganie itd...
pozdrawiam serdecznie!
frajdej z lubelskiego

jestem nowy i pytam, pytam bo nie wiem, nie wiem bo nikt nie jest doskonaly, a ku doskonalosci kazdy z nas zmierza...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1972
Krzych666 ile masz masz centymetrów w obreczy barkowej pytam tak z ciekawości :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
mniamnio - podciagaj sie wąsko jeżeli nie wykonujesz jeszcze wiekszej ilości powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2756
jesli chodzi o 1 cwiczenie (podciaganie do klatki w szerokim chwycie)to jest to nachwyt?i jesli chodzi o to ze barki lubia wieksza ilosc powtorzen czyli ile?12?15?20?

hwdp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
je nie wyobrażam sobie podciagnia szerokim chwytem i podchwytem.
jeżeli chodzi o ilość powt. na barki to dobrze reaguja z reguły na około 15, więc zakres pomiedzy 12 a 20 może być wlaściwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2151
witam ponownie, jak myslicie moge rozpoczac podciaganie od razu nachwytem??? czy tez lepiej nie?

jestem nowy i pytam, pytam bo nie wiem, nie wiem bo nikt nie jest doskonaly, a ku doskonalosci kazdy z nas zmierza...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN NA MASE DLA ZAAWANSOWANYCH?:)

Następny temat

Najnowszy MH [klatka]

WHEY premium