SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak rozwinąć barki w szerz?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12209

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1496 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50560
Mam problem gdyż zawsze nie mogłem rozwinąć barków by były szersze(chce mieć szrsze ramiona gdyż mam 192cm wzrostu), może mam zmienić trening (trenuje barki tak):
- wyciskanie sztangi za karku x5
- ----------//------ z przodu x5
- wznosy sztangielkami ramion na bok (stojąc) x5
- wznosy sztangielek w opadzie (na tylne części) x4
Może coś nie tak??



Rafał
Pozdrawiam

-[][]------[][]-

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spróbój robić jako pierwsze ćwiczenie - unoszenia na boki, wtedy kiedy masz jeszcze najwięcej siły.

pufet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1496 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50560
Może jeszcze ktoś coś podpowie


Rafał
Pozdrawiam

-[][]------[][]-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tylko wznosy bokiem, ogólnie wyciskania są na przednia głowę, robie wznosy ale i tak nic z tego nie mam. pamietaj o jak najlepszej technice. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czołem Rafał!Nie powiem Ci co ja bym zrobił ale powiem ci co ja zrobiłem i moze to troche szpanersko zabrzmi ale mam całkiem niezłe barki "na sucho".więc tak, nie napisałes wiele o sobie ale rozumiem że chwilowo chciałbyś bardziej przyłozyc się do barkó? po pierwsze ogranicz ilośc treningów do trzech na tydzień.po drugie daj barkom priorytet tzn nie ćwicz innych parti z taka intensywnościa i do wyczerpania jak bary-pozostałe partie trenuj na tyle żeby zachować je w dobrej formie "na potem".np.
1
-klatka,barki,triceps
-grzbiet,biceps,przedramię
-nogi,brzuch
ja robie tak że trenuje intensywnie bary ,biceps i triceps w cyklu nr.1 lekko klatka co rozgrzewa barki(np.ławka i rozpiętki ale nie do wyczerpania)potem bary i triceps na maksa.za 2-3 dni lekko grzbiet i na maksa biceps,przedramię za1-2 dni lekko nogi a po 3-4 dniach po treningu gzbietu,bicepsów i przedramion wszystko od nowa.zauważ że do barków intensywnie trenujesz stosunkowo małe grupy mięsniowe jak biceps,triceps i przedramiona więc wzrost bedzie szybki.po paru tygodniach zmieniam priorytet: intensywnie klata ,grzbiet i nogi a daje "odpocząc" barom i ramionom bo i tak dostaja solidnie -zobacz dalej według tego samego cyklu nr.1 ale teraz skupiam się na dużych grupach więc to idealny czas na wprowadzenie treningu na siłe-podstawowe ruchy i duże cięzary(ale zasada piramidy tak że nie mniej niż 4-5 ruchów w ostatnich seriach!)jest wiele innych kombinacji ale ta jest przykładowa
co do samego treningu barków-stary przede wszystkim TECHNIKA-wiem co mówię!!barki to nie czas na duże cięzary i popisywanie się! będziesz po lekkim treningu klaty tak że barki będą dobrze rozgrzane:
1. wzniosy stojąc bokiem 15,12,10,8(dopiero ostatnia ceria na maksa)masz czuc tylko boczne głowy,łokcie cały czas idą wyżej niz nadgarstki,unosisz tylko do poziomu barków,wolniej opuszczasz ale wszystko robisz rytmicznie
2.teraz jak wstępnie zmęczyłes boczne głowy 3 serie wyciaskania zza karku je dobije i jeszcze przetrenuje przednie nieco juz zmeczone po klacie 10,8,8-6(dwie ostatnie serie na maksa)
3.dorzuć ze 2 serie unoszenia w opadzie 15,12 i wszycho!
pamiętaj jeszcze że lepiej odpuścic sobie dodatkowe 1-2 dni niz zakładałeś i nie robić następnego treningu(grzbiet,biceps,przedramię) jak nie jesteś zregenerowany!-w tym treningu barki też mocno pracują!
każdy ma inny sposób ja Ci przedstawiłem jeden z tych który sie sprawdza u mnie w PRAKTYCE a nie został gdzies wyczytany w gazetce!- daje dobre,powolne ale stałe efekty na dłuższą metę. oczywiście co dobre dla jednego nie koniecznie musi podziałać na drugiego! Pozdrawiam 3msie narka!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Rafi, jak dla mnie to masz za dużo ćwiczeń i za dużo serii.Barków natomiast nie można poszerzyć, to jest sprawa genetyczna,możesz powiększyć głowy boczne mięśni naramiennych przede wszystkim poprzez wznosy ramion bokiem.Ćwiczenie wykonuj powoli i dobrze technicznie.Lecz nie poszerzysz barków jak będziesz je tak przemęczał tyloma seriami i ćwiczeniami.Mozesz sobie jeszcze pomóc optycznie poprzez zwęrzenie tali.

Pozdrawiam

BRUTUS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
skupiaj się bardziej na wzniosach bokim. słyszałem że do uzyskania dużej szerokości barków przydaje się też pożądny kotlet*

kotlet - czyt. najszerszy grzbietu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Słyszałem że na poszerzenie barków jest dobre wykonywanie kólek najpierw małych, potem coraz większych sztangielkami bokiem, najlepiej ok. 5 kilogramowymi, kiedy zrobisz już największe kółko jakie możesz, rób z powrotem co raz to mniejsze i tak w kółko aż do zmęczenia naramiennych.

bez rostepow nie ma postepow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
post sprzed pół roku wygrzebałeś, pewnie ma juz nienaturalnie wielkie bary

BRUTUS

Zmieniony przez - brutus w dniu 2002-10-28 11:52:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 191 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2797
Jak na moj gust to Rafi zabardzo kombinuje z laczeniem cwiczen i iloscia serii, ale to tylko moje zdanie ja bym zaczal od porzadnej rozgrzewki a nastepnie od podciagania na drazku w najszerszym uchwycie a reszta bez zmian i najlepiej Rafi11 jezeli ograniczysz troche ilosc serii chyba ze za duzo mi wyszlo jak liczylem Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3299
na poszerzanie barków to dobre jest podciąganie sztangi wzdłuż tułowia

Chłop potęgą jest i basta.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie very ciekawe

Następny temat

Siłownia i Piłka nożna

WHEY premium