SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak poszerzyć barki - czyli zrób z siebie godzillę

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 401935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 671 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6953
FILIPPO: no robie to ćwiczenie o którym mówisz ale i tak najwieszą pompe daje mi wyciskanie hantla do góry to na mnie działa najlepiej pozatym zawsze po tym ćwiczeniu odczuwam też trica, a to ćwiczenie podnoszenie hantla dab brode lubie robić bo zawsze wypychało mi trica bardzo no i ramiona też a teraz sie okazuje że moge sie skrzywdzić, co prawda nic mnie w barkach i rękach jecze nie bolało ale jak nie przestane tego robić to może zacznie, więc musze to czymś zastapić jeśli ból wystapi

This is your life and it's ending one minute at a time

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
unoszenie pod brode wypychalo Ci trica?

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Edgar_666, jeśli weźmiesz sztangę za szeroko to skrócisz zakres ruchu tak bardzo, że skutecznie uniemożliwisz odpowiednim mięśniom jak najefektywniejszą pracę, poza tym wyciskanie w zbyt szerokim chwycie może łatwo spowodować kontuzje właściwie w każdym miejscu najbardziej nań narażonym- szczególnie chyba staw barkowy i nadgarstki.
podobnie jak Siłownik twierdzę, że powinien być przełamany kąt prostypomiędzy przedramieniem a kością ramienną w najniższej fazie ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 671 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6953
dzi: no z hantlem jak to robisz to tric też mocniej pracuje bo nie jest tak wyizolowany i podnosi sie optycznie wtedy, tzn w moim przypadku

This is your life and it's ending one minute at a time

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Ty mowisz o wyciskaniu znaczy sie teraz a nie podnoszeniu do brody tak?

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 671 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6953
mówie o podnoszeniu do brody ale NIE sztangi tylko natla na kazdą ręke

This is your life and it's ending one minute at a time

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
triceps pracuje gdy sie prostuje reke ze zgiecia, ergo: nie wiem jak Ty to podnosisz; ale w sumie nie wazne, podnos sobie jak chcesz, tak mnie tylko zaciekawilo

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
Vizzzard, musisz tak uniosić jakoś ciężar że triceps pracuje izometrycznie/musisz mieć jakoś tak ułożoną rękę że go angażujesz- postaraj się przeanalizować tor ruchu bo jest on chyba dość nienaturalny?/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Vizzzard: podciaganie do brody: przypomnij sobie jakie ciezary stosuja w tym cwiczeniu ludzie. Wielkoludy na 50-60kg, a krasnale na ok 40kg. Obie grupy w rownym stopniu olewaja to cwiczonko, wiec porownanie raczej nie jest chybione. Z proporcji wynika ze nie daje takiego rozwoju jak np w wyciskaniach, gdzie roznice pomiedzy wielkimi i malymi sa stosunkowo znacznie wieksze. Moze po prostu ruch nie jest dostosowany do budowy barkow? Ale z drugiej strony, kiedykolwiek cos chwytasz i podnosisz ponad wyprostowane w dol rece (poza silka) trzymajac inaczej niz podchwytem robisz ruch podciagania do brody, bo jest naturalny i latwiej sie tak podnosi niz np uginajac same ramiona. TYLE ZE NIE PODNOSISZ AZ DO BRODY.
Do czego zmierzam: ktos kiedys powiedzial ze pelne ruchy sa jedyna droga do celu: sily, masy, wytrzymalosci, jakiegokolwiek celu(filozofujac)...oraz krotka droga do kontuzji jesli zastosujemy wielki ciezar i jestesmy podatni. Jakbym madrale spotkal to bym mu powiedzial ze w naturze poruszania sie zwierzat nie lezy wykorzystanie pelnych zakresow ruchow przy danej czynnosci. Wielokrotnie sie przekonalem ze niepelne ruchy lepiej buduja cokolwiek, lacznie z gibkoscia (jesli cwiczymy w dolnym zakresie). Dla tych co twierdza ze przeciez zawodowi kulturysci zawsze robia powolne pelnozakresowe ruchy polecam obejrzenie ich Video z treningow, a slowo hipokryzja nabierze nowego wymiaru. Ciezarowcy wykonuja zarzuty z ciezarami kilkakrotnie przekraczajacymi te z podciagania do brody, strongmeni w niektorych konkurencjach musza podciagnac ciezar tym samym, ale SKROCONYM ruchem. Ja tak samo: czuje dziwne napiecie przy pelnozakresowym wioslowaniu do brody stojac (potezny moment sily dziala na rotatory-stad ryzyko urazowe), a kiedy podciagam tylko do gornej czesci brzucha nic takiego sie nie dzieje, tak samo przy zarzutach. Dzi wspomnial ze nawet unoszen na boki nie robi pelnych, i to rowniez pasuje do moich wywodow, a ja czuje to cw w pelnym zakresie tylko z mrowczymi ciezarami, i nie jest to stymulacja do wzrostu, tylko uczucie na granicy skurczu/przykurczu/spazmu, co dla mnie stanowi PATOLOGIE. Nie wydziwiajac w cwiczeniach powracamy do natury i to jest srodek na unikniecie wielu chorob i urazow.
Moze za to sie okazac ze ktos kiepsko czuje to cwiczenie w krotszym zakresie, oto co twierdze:
-dotad czules naprezenia rotatorow, bo dla naramiennych to raczej bylo za malo, waski chwyt to juz raczej brocha bicepsow(rotatorow tez)
-rozszerz chwyt na szer wyciskania lezac(zastosuj cos przeciwposlizgowego) i prowadz lokcie ponad uszy(mowiac obrazowo) a przedramiona niech zwisaja sobie prosto w dol(rowniez mowiac obrazowo).
-jesli nadal nie czujesz bluesa, a wlasciwie heavy metalu, to po zrobieniu 15 powt bez przerwy w tej samej szerokosci zacznij wyciskac sztange do gory z klatki lub jeszcze lepiej zza karku rowniez 15powt, teraz to juz sluchasz Hard-Core'a. Polecam ten sam trick tym ktorym nie wchodza boczne unoszenia, tu lokcie znowu powyzej nadg a superseria jest z wyciskaniem sztangielek, i niech pieklo pochlonie wasze niedotrenowane boczne glowy naramiennych. A slowa te prawda sie stana gdy sprobujecie. A zaprawde powiadam wam: blogoslawieni ktorzy sprawdzili zanim uwierzyli. AMEN.
-w cyklu na sile zamien to cw na zarzuty/czesciowe zarzuty, albo po prostu czesciowe podciaganie w wezszym chwycie i ze znacznie wiekszym ciezarem(ja uzywam 60,80 i 100% ciezaru z wyciskania zza karku, mozna tez robic powtorzenia tak dlugo az nie ruszy na milimetr, ale to dla wytrzymalosciowcow.). Nie wazne co sobie pomyslicie, ale czy to wyprobujecie w praktyce. NIE PRZEKRZCZAC 3 SERII, BO
CO ZA DUZO TO NIEZDROWO!!!

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Edgar_666: wyciskania rob na takim rozstawie jaki czujesz jako naturalny, niewymuszony i bez wydziwiania. Pamietaj ze wraz z treningami to sie moze zmienic, dlatego raz na jakis czas w rozgrzewkach sprawdzaj aktualne preferencje swojego ciala. A jak bedziesz sie mocno przejmowal jakimis katami to nie wyczujesz "co w trawie piszczy". Ja np zaa karku robie 81cm i nie czuje potrzeby zmiany, natomiast lezac troche wezej, ale co jakis czas poszerzam na grubosc palca na strone. Wyc z klatki na barki w szerokim chwycie nie wyobrazam se nawet(za to lubie w seriach skladanych, ale tam ciezar jest bezpieczny). Widzialem kilku co tak robili...jakos sie im kontuzje trafialy, oczywiscie kiedy szli na ost powtorzenia na wielkich ciezarach. W wyc. z klatki DZIALA na mnie tylko wyciskanie neutralem lub podchwytem, nachwytem co najwyzej wyrzut olimpijski lub ktotkozakresowe. Co innego na lawce ok 70 stopni, tu juz prawie wszystko, ale w zyciu trudno te cwiczenia spozytkowac...

Widze ze znowu za duzo pisze...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PLAN NA MASE DLA ZAAWANSOWANYCH?:)

Następny temat

Najnowszy MH [klatka]

WHEY premium