SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DUDEK gym running cycling

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 102391

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24265 Napisanych postów 25219 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020288
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taki zarys diety

1- kawa , masło i olej kokosowy
2- zamiast tuńczyka dawaj jakieś filety wędzony ryb np.
3- to dałbym rybe / warzywa i pół awokado
4- miecho + olej kokosowy + warzywa
5a- po treningu chude mięso + ziemaniki + warzywa + jakiś owoc
5b- w nietreningowe to już lepiej rób omlet jajka + twaróg + wpc + orzechy (poszedłbym jednak w shake)

trening na razie FBW , intuicyjnie.
Po pierwszych zakwasach coś konkretnego walniemy.

Spike możesz coś zaproponować z Upper / Lower ?

Widziałbym to tak:
Wtorek Upper power
Piątek Upper explosive
Niedziela Lower power/explosive
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24265 Napisanych postów 25219 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020288
Poczytaj sobie Alex Viada Hybrid Athlete.
Popracowałbym na splicie Upper Max Effort, Lower Max effort, Upper Dynamic Effort, Lower Dynamic Effort.
http://www.completehumanperformance.com/want-run-endurance-training-strength-athletes-part-1/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo fajna rozpiska Kuba,
Niestety nie widzę konkretnego planu ćwiczeń dla upper i lower (cos zle patrzam ? ).
ogólnie Taki schemat chcialbym zastosowac. na pewno przyda sie lektura,.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24265 Napisanych postów 25219 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020288
Artek zgodnie z zasada WestSide Barbell rotujesz cwiczenia.
Max Effort Upper Body - maksujesze dowolną formę wyciskania tzn dochodzisz do maksymalnego ciezaru. Cwiczenia takie jak wyciskanie nad głowę, na ławce, dipy itp + trening pomocniczy, czyli wzmocnienie gory ciala.
Dynamic Effort Upper Body – 8-12 serii po 3 powtorzenia (emom 8-12 minut) cwiczenia wykonywanego na max effort upper body z ciezarem 40% maksa + gumy/lancuchy. Oczywiscie dalsza czesc to ten sam trening pomocniczy jak w dniu max effort.
Max Effort Lower Body - maksujesze dowolną formę przysiadu, martwego ciagu lub dzien dobry, tzn dochodzisz do maksymalnego ciezaru. Ja osobiscie rotuje miedzy martwym, dzien dobry, a siadem. Dodatkowo jedno dwa cwiczenia pomocnicze, np wykroki + sanki.
Dynamic Effort Lower Body – 3 tygodniowa fala (1 tydzien 50% + gumy/lancuchy, 2 tydzien 55%+ gumy/lancuchy, 3 tydzien 60%+ gumy/lancuchy). Dodatkowo jedno dwa cwiczenia pomocnicze, np wykroki + sanki.
Cwiczenia pomocnicze to te ktore wzmocnia boj glowny.


U mnie plan wyglada tak:
1. Max effort upper body + akcesoria, luzna aktywnosc w ciagu dnia
2. Max effor lower body + sprinty z unbrakable runner
3. Off/active rest
4. Dynamic effort upper body + akcesoria + technika biegu (30 minut pracy technicznej)
5. Dynamic effort lower body + tempowki na dluzszym dystanie 800-1600m
6. Off
7. Long Run/Time Trials + sauna
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przeczytalem calosc.
Piekny trening, Taki o jaki mi chodzilo, intuicyjny, z jasnym celem na kazda jednostke treningowa.

Podoba mi sie,
nie jestes ograniczony, robisz to co w danej chwili potrzebujesz .

Bedziemy walczyc!!

P.S. ogólnie też świetna strona :), polecam. http://www.completehumanperformance.com/article-list/ 


Zmieniony przez - DUDEK w dniu 2015-12-15 11:48:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24265 Napisanych postów 25219 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020288
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja się zabieram :).

FBW zaliczony, szkoda rozpisywać na razie - 10 minut rozgrzewki na bieżni, później Upper body i 5 minut na bieżni cool down. Ciężary na płaskiej 60kg x 10 ... padaka...

dieta trzymana na razie na 90%

śniadanie:
kawa, masło, olej kosowy
II śniadanie:
sałatka warzywna z jajkiem
lunch:
pierść z kurczaka, surówka
obiad:
schab smażony na smalcu, kapusta kiszona
po treningu:
boczek 100g, 50g pieczywa ciemnego, białko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dieta 90%
kawa, masło, olej kokosowy
sałatka warzywa + jaja
filet z kurczaka + kiszona
Schab smażony na smalcu + brokuły
Pieczywo + pasztet z królika własnej roboty (po treningu)

trening biegowy wykonany, czasy na 1km już nieco lepsze, pomału odbudowuje formę

miałem podsumowanie roku w firmie. Ja i mój dział mocno przyłożyliśmy się do sukcesu silników PW1100G, montowanych do nowych Airbus 320 NEO , I am proud !








Zmieniony przez - DUDEK w dniu 2015-12-16 20:25:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Puściłem wodze fantazji w święta ...
Na szczęście już po...

Co mnie cieszy to prezenty od żony. Dwie poniższe książki. Zacząłem się stosować od dzisiaj.
W ramach motywacji, start w 15 Cracovia Marathon już opłacony. 15 maja , zaraz po skończeniu 30 roku życia stane na starcie, aby pobić 4 godziny w maratonie .

mam 20 tygodni.

czas start.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mobility

Następny temat

Crossfit + FBW - do oceny i ew. poprawy

WHEY premium