SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Dziennik treningowy] Porandojin i Marian- nigdy się niepoddawać

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 110085

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66967


Będąc jeszcze w pracy na nocnej zmianie nie zbyt dobrze się poczułam. Praca w (najprawdopodobniej) nigdy nie doczyszczonej klimatyzacji nasila u mnie katar i objawy przeziębienia. Po powrocie rano czułam się fatalnie. Zastanawiałam się, czy jak się obudzę to będzie gorzej czy lepiej. Ale akurat wyjścia nie było – miska ewidentnie zaplanowana na dzień treningu B i rano poszła większość węglowodanów, przez co bilans mi się konkretnie rozjechał.






Ściąganie drążka – pierwsza seria bardzo ciężko, zastanawiałam się czy nie jestem zbyt osłabiona na robienie treningu i czy go nie przerwać. Na szczęście druga seria już normalnie i nawet podkusiło mnie żeby dołożyć w ostatniej.
Wiosło – lewa ręka jeszcze by mogła ale prawa ma na styk.
Unoszenie hantlil bokiem – czy ja kiedykolwiek tu zaprogresuję? Chyba do śmierci będę robić tym samym ciężarem i zawsze będzie piekło.
Face Pull – dalsza nauka.
Unoszenie hantli w przód – nawet ok.
Prostowanie z liną – coś słabo dziś mi to szło.
Uginanie ramion – na styk. Ostatnio mi się wydawało, że dołożę, ale nie dało rady.
Allachy – dzisiaj z linką i staram się jeszcze opanować ruch.
Plank – ech.



TomQ-MAG
jw warto zbadac czy jest to problem balasnu pomiedzy czworka a miensiami dwuglowymi, czy np posladkiem, naprezaczem, a przywodzicielami, wtedy odpowiendio zajac sie rozluznieniem miesnia


BPL-G
Dokładnie dlatego wspomniałem całą kończyn bo problem może być w pośladku, paśmie biodrowo-piszczelowym czy łydce mimo że dolegliwości są w samym stawie


Dziękuję Panowie.
Mam roller, a nawet 2. Czy mogę prosić o linka do jakiegoś sensownego filmiku instruktażowego pt. „jak ćwiczyć z rollerem”?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607902
Poran linku nie podrzucę bo z filmików nie korzystam, ale ja osobiście polecam książkę "Bądź sprawny jak lampart", mnóstwo ciekawych informacji na temat wzorców ruchowych oraz rolowanie i inne tortury od stóp do głów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
porandojin

Dziękuję Panowie.
Mam roller, a nawet 2. Czy mogę prosić o linka do jakiegoś sensownego filmiku instruktażowego pt. „jak ćwiczyć z rollerem”?




class="link" target="_blank">Tu wprowadź tekst linku...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66967


Dzisiaj czuję się jeszcze gorzej. Katar męczy bardziej niż trening.

Pierwotnie planowałam miskę z łososiem, ale nie było go w Lidlu. Na szczęście dostałam porcję pieczonego schabu z kością. Jedyna komplikacja, że trzeba było połatać dziury w misce i przez to bardzo późno zjadłam kolację.


Dziękuję za filmik. Od jutra zacznę ćwiczenia.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko, jak wyczujesz w trakcie żę coś jest bardziej napięte , daje większe dolegliwości bólowe to musisz się skupić na tym miejscu do momentu aż odpuści, powodzenia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66967


Dzień pod znakiem lekkiego osłabienia i zapalenia krtani.
Jedzenie dziś nawet mi dobrze wchodzi i cały czas jadłabym kiszoną kapustę.
Na podwieczorek i kolację zupa tajska. W rozkład wbite zielone, bo wyniosłam opakowanie do śmieci i nie spisałam rozkładu.



Owsianka z lnem


Kurczaczek wpracy w trakcie konsumowania naszło mnie żeby zrobić zdjęcie


Zupka tajska



BPL-G
Spoko, jak wyczujesz w trakcie żę coś jest bardziej napięte , daje większe dolegliwości bólowe to musisz się skupić na tym miejscu do momentu aż odpuści, powodzenia


Tylko mnie boli samo położenie nogi na rollerze


Zmieniony przez - porandojin w dniu 2019-03-24 22:16:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160561 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234940
no obecnie jest okres przeziebien, stanow zapalnych i innych zlych historii nie sprzyjajacych utrzymywnaiu kondycji fizycznej trzeba mocno byc czujnym, ja zwiekszylem ilosc d3 i o 3 w diecie przez zten kiepski okres a i tak gardlo delikatnie tez daje o sobie znac

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66967


Dzisiaj czuję się już lepiej i zaczęłam odzyskiwać głos. Chciałabym już sobie troszkę pobiegać, ale bieganie w tą pogodę to jeszcze nie najlepszy pomysł.
Dzisiaj ulubiony trening każdej kobiety, czyli GIRY.



Przysiady fajnie, chociaż powtórzeń ostatniej serii przy 11 i 12 nie zaliczyłam sobie z powodu skręcania w kierunku prawej strony.
Hipki poszły, w ostatniej serii ciężko było spiąć poślady. Zagoiły się chyba siniaczki na biodrach, bo nie bolało tak, jak ostatnio.
W MC coś mi się pochrzaniło z obciążeniem. Nie zauważyłam, że na sztandze jest nie 30kg tylko 50 i prawie się poryczałam, jak mi nie wyszła pierwsza seria. Musiałam skorygować obciążenie i zrobić pierwszą serię jeszcze raz.
Uginanie nóg - no cóż, miałam ochotę zrezygnować w trakcie ale się udało i to jeszcze z dołożeniem 1kg.
Bułgarski - praca nad równowagą. Prawdopodobnie za wąsko stanęłam.
Odwodziciele zrobiły dziś robotę i zabiły we mnie wszelkie złudzenia. Jestem słabeuszem i to boli.
Przywodziciele poszły dużo lepiej.
Wspięcia - mogłoby być więcej, ale nie dam rady dźwignąć tego ze stojaka.

Przeważnie nie pocę się zbyt intensywnie, ale trening nóg powoduje u mnie potop

Dzisiejsza dieta


TomQ-MAG
no obecnie jest okres przeziebien, stanow zapalnych i innych zlych historii nie sprzyjajacych utrzymywnaiu kondycji fizycznej trzeba mocno byc czujnym, ja zwiekszylem ilosc d3 i o 3 w diecie przez zten kiepski okres a i tak gardlo delikatnie tez daje o sobie znac


Ja zawsze unikałam antybiotyków. Niestety od czasu kontuzji i operacji kilka razy byłam zmuszona brać i teraz mam wrażenie, że jestem podatniejsza. Do tego dochodzi fakt pracy w mocno klimatyzowanej atmosferze. Nawet jeśli mam mały katar, to po 12h w pracy zawsze czuję się dużo gorzej.
D3 i O3 wg wskazał Trenera już zaczęłam brać, pewnie trochę minie zanim organizm wyniesie z tego korzyści.


Posiłek z lwem


Wiem - znowu kapusta.


I trochę wałkowania.




Zmieniony przez - porandojin w dniu 2019-03-25 22:15:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 492546
porandojin

BPL-G
Spoko, jak wyczujesz w trakcie żę coś jest bardziej napięte , daje większe dolegliwości bólowe to musisz się skupić na tym miejscu do momentu aż odpuści, powodzenia


Tylko mnie boli samo położenie nogi na rollerze




tym bardziej więc trzeba z tym działać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33476
Mnie strasznie boli na rollerze, wolę stosować masażer elektryczny. Oczywiście rozumiem sens używania wszelkich piłeczkek, wałków, itp. ale dla mojego ciała za mocne na ten moment.

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[Dziennik treningowy] Lucy-Bella

Następny temat

Pomoc z brzuchem

WHEY premium