Każdy zawodowy kulturysta marzy o tym, by zostać Mr. Olympia. To ukoronowanie ich ciężkiej pracy i poświęcenia, które trwa latami. Ale wiadomo, że zwycięzca może być tylko jeden. Tak naprawdę od kiedy Larry Scott wygrał pierwsze zawody Mr. Olympia w 1965 roku, zaledwie 14 zawodników przeszło do historii i zdołało znaleźć się na liście zwycięzców Olympii. Dzisiaj przedstawimy kulturystów, którzy byli i w sumie nadal są bardzo popularni (niektórzy nawet bardziej, niż zwycięzcy Mr. Olympia), ale nigdy nie udało im się być numerem jeden.

Dennis Wolf

Po raz pierwszy na scenie Olympii stanął w 2006 roku. Aż 10 razy próbował być numerem jeden. Najwyższą lokatę udało mu się zdobyć w 2013 roku, kiedy to zajął trzecie miejsce, tuż za takimi kolosami jak Kai Greene i Phil Heath. Ostatni raz na zawodach Mr. Olympia wystartował w 2015 roku, gdzie zajął IV miejsce.

Markus Ruhl

Niemiecka Bestia czyli Markus Ruhl, po raz pierwszy stanął na scenie Olympii w 1999 roku, lecz został zdyskwalifikowany, z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność sterydów. Mimo że zawsze jego sylwetka robiła ogromne wrażenie na innych, nigdy nie osiągnął wystarczająco dobrej formy, by zostać mistrzem. Jego najlepszywynik w Mr. Olympia to V miejsce w 2004 roku. W sumie wystartował 8 razy. Kiedyś powiedział: "Nie robię tego, żeby być zdrowym, robię to, aby uzyskać duże mięśnie." co całkiem trafnie podsumowuje kulturystykę.

Kai Greene

Jeśli chodzi o współczesnych kulturystów, Kai jest jednym z najbardziej popularnych zawodników. Trzy razy był o krok od zdobycia tytułu Mr. Olympia, jednak w 2011 roku został pokonany przez Jay Cutlera, a w 2013 i 2014 roku przez Phila Heatha. Pięć razy próbował zostać mistrzem i po jego ostatnim starcie w 2014 roku w końcu odpuścił.

Lou Ferrigno

Big Lou jest częścią teamu “złotej ery” kurturystyki tuż obok Arnolda czy Franco. Grał w filmie “The Hulk” w latach 70-tych, potem był Herkulesem, Sindbadem i wystąpił w wielu filmach i programach telewizyjnych. Lou wygrywał wiele razy podczas różnych zawodów, ale nigdy nie zdobył tytułu Mr. Olympia. Był drugi w 1974 roku (wówczas Arnold został mistrzem), a także drugi w 1994 roku w kategorii Masters.

Tom Platz

Platz był znany z jednej rzeczy - z jego masywnych mięśni czworogłowych uda, przez co nazywano go quadzilla. Mimo że miał bardzo imponującą sylwetkę, nigdy nie był wysoko w rankingu. Jego najlepsza pozycja na Mr. Olympia to trzecie miejsce w 1981 roku, a startował 7 razy.

Shawn Ray

Shawn miał długą karierę w kulturystyce i pomimo tego, że próbował aż 13 razy, nigdy nie wygrał tytułu Mr. Olympia. Od 1990 aż do 2001 roku, za każdym razem, gdy startował, był w pierwszej piątce! To całkiem spore osiągnięcie. W 1994 i 1996 roku, był o włos od wygranej, jednak nie dał rady Dorianowi.

Flex Wheeler

Nazywany "Sułtanem Symetrii" Flex Wheeler po raz pierwszy wystartował na Mr. Olympia w 1993 i zajął tam 2 pozycje, tak samo jak w roku 1998 i 1999. Najbliżej zdobycia statuetki Sandowa był w 1998 roku, gdy po zakończeniu kariery przez Doriana Yatesa, jeszcze przed zawodami większość typowała go na zwycięzcę. Niestety jego plany pokrzyżował zupełnie niespodziewanie dla wszystkich Ronnie Coleman.

Komentarze (3)
lordknaga

'scenie Olympii w 1999 roku, lecz został zdyskwalifikowany, z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność sterydów'
to jest najlepszy tekst u ruhla, testy na obecnosc sterydow w najbardziej prestizowych zawodach na naszej planecie, poprostu wstyd, jak ten niemiaszek mogl byc na sterydach , jak zwyciezca, big ron, byl czysty i byl czempionem w 99 :-D

0
Bull

Ray też został przyłapany, lista tych co wpadli na tej krótkiej inicjatywie badań MR O. jest długa.

0
lordknaga

wiem, cutler czy el sonbaty tez, tylko cutlera przepusciliw 2001 bodajze a nasser dostal dyskwalifikacje :-)

0