SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
braiquin bo w nocy zupelnie nieswiadomie wykonujesz niektore ruchy, ja np spalem bez i zyje...sam sie nad tym zastanawialem jak to trzeba "kopac" w nocy zeby on byl potrzebny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Ja spie bo kazali.. Jest strasznie niewygodnie ale idzie sie przyzwyczaic.

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 81 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 462
Ja śpię w ortezie bo po prostu boję się że wykonam jakiś skręt i trach. W sumie nie jest to za wygodne ale można sie przyzwyczaić :)


PS. Ile orientacyjnie moge ściągnąć kaski od pzu :D?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17
Witam,
w ostatnią sobotę wieczorem grałam w tenisa. Biegłam do przodu i nagle poczułam jakbym wygięła prawe kolano w drugą stronę,trwało to może sekundę, później szybko usiadłam i czekałam aż przejdzie mi ból.
w niedziele okazalo się, że mam rysy na zewnętrznej łękotce, proponowano mi zostać w niemieckim szpitalu (przy granicy). Odmówiłam. kolano przestawało mnie boleć, ale nie mogłam go do końca wyprostować. Poszłam we wtorek do szpitala,w czwartek miałam artroskopię, zaś dzisiaj jestem już w domu.
Przy zabiegu okazało się że niałam w 90% naderwane ścięgno krzyżowe przednie. Oczywiście lekarze "naprawili" też łękotkę. Co do ścięgna, lekarz powiedział, że je "załatał" i że powinno byc wszystko w porządku. muszę chodzić o szynie i o kulach łączni 6 tygodni. 3 tygodnie szyna pozwala na zgięcie do 60stopni,później po 3 tygodniach można zginać je do 90stopni. powiedział, że jeśli bedę sumiennie ćwiczyła nie będzie potrzebna całkowita rekonstrukcja ścięgna przedniego. jednak jesli bede czuła ze ciągnie mnie coś w kolanie, ze jest tam "za krótko" bedzie potrzebna rekonstrukcja.

Czy słyszał ktos z Was o pobobycm przypadku?
bardzo nie chce mieć kolejnego zabiegu.....

nigdy więcej sportów wyczynowych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17
zapomniałam dodać, że po tych 6 tyg mam 2 tyg chodzić bez szyny i kuli a pozniej zgłosić się ponownie do szpitala. Później lekarze stwierdzą czy muszę mieć robioną rekonstrukcję

pozdrawiam

nigdy więcej sportów wyczynowych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 63 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1549
Żeby zarwać lub poważnie uszkodzić acl potrzeba zwykle dużej siły skrętnej (u mnie były narty, ale można skręcić nogę i rozwalić więzadło wychodząc z wanny jak się ma sporego pecha) Pozwolą wygoić się Twojej łąkotce i potem ocenią luz w kolanie. Więzadło może się nadszarpnąć, ale zbytnio nie wydłużyć i nie spowodować powstania niestabilności.
Nie rozumiem jak to jest u Ciebie z tym łątaniem więzadła. Robi się takie zabiegi przy więzadłach bocznych, ale przy krzyżowych to chyba nie (tylko rekonstrukcja)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Jestes pewna co do prawidlowosci napisanej struktury, ktora Ci sie uszkodzila?
Nie ma to jak łatanie ACL'a pierwszy raz o tym slysze. Mi ACL na recznej sie skrecilo :( Szyba 6 tygodni - to nie chce Cie straszyc ale 4-glowy praktycznie znika.. Praca nad nim jest bardzo ciezko, szczegolnie gdy nie ma sie wyprostu..

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 87 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2129
Mam pytanie po artroskopii mieliście napisane na karcie z wypisu uszkodzenie czy zerwanie ACL?

I will show you how great I am.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Ja mialem napisane uszkodzenie ;) Ortopeda powiedzial, ze zostala mi 1/10 :P

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 63 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1549
Kiedyś miałem napisane: "...laesio ligament cruciati.." czyli uszkodzenie. Wtedy pisali po łacinie. Ostatnio na wypisie (po rekonstrukcji) miałem po polsku. Dobrze, że zaczeli to naprawiać te 10-12 lat temu :) pzdr
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium