SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 506047

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 213
Blazej197
Ja jestem 3 tyg i 1 dzień po reko klasycznym i chodzę z jedną kulą asekuracyjnie szczególnie przy schodach. Na prostej daje sobie rade bez.
Rehabilitacje zacząłem 2 tyg po, a wcześniej wykonywałem ćwiczenia głównie napinania dwójki i trójki. Mam takie jeszcze pytanie do tych co się rehabilitują. Przy ćwiczeniach ze zgięciem czujecie takie napięcie w kolanie? Chodzi mi o to że jak jade równo kolanem to do pewnego momentu jest ładnie, ale czasem jak zegnę troszkę nierówno to szybciej czuje ucisk/napięcie wtedy z powrotem prostuje. Macie może podobne uczucie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34832
jestem po rekonstrukcji acl i wzmocnieniu miesnia krawieckiego i ptzez to drugie troche musialem isc innym planem zeby nie obciazac tej nogi i nie moglem prostowac do konca tylko 30 stopni. aktualnie leci mi 5 tydzien po reko.no robilem przez 1 trzy tyg codziennie sam cw w domu i jezdzilem raz w tyg do rehab. na kontrole od 2 tyg prawie jezdze 5x w tyg . w tych 1.5-2 h jest tez wliczony masaz i chlodzenie.w domu robilem cwiczenia z taka guma,pilka od recznej i taka duza gumowa pilka.na dwuglowy,czworo i lyde troche.teraz do wyprostu brakuje mi 1 cm a zgiecie nie wiem ile mam ale grubo ponad 100 stopni.

jezeli chodzi o to blokowanie to przy jezdzie na rowerku przez pierwsze 2 minuty idzie tak jakby z oporem a pozniej juz moge za******lac hehe.pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44
ravusek
z zgieciem to w miare ok jest zginam aż do granicy bólu i prostuję no i widac ze co jakiś czas to idzie bardziej zginac ale niekiedy to coś mi tam "pyka" szczególnie jak zegną i jak potem prostuję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34832
mi tez nieraz pyka jak zegne w miare duzo i prostuje:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
ravusek odstaw ta kulę!!!
Blazej197 każdemu coś tam pyka albo strzela w kolanie, szczególnie przy prostowaniu.
Ja jestem 14 tygodni po rekonstrukcji i tez mi strzela i pyka, ja sie przyawyczaiłam bo przed zerwaniem wiązadeł też mi strzelało

Zmieniony przez - moniaiadi w dniu 2010-02-25 21:08:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Revusek fajnie, ze masz miesien trojglowy w nodze;)

6 tyg po rekonstrukcji dopiero rehabilitacja? Przegiecie))
Trzeba jak najszybciej zaczac. Cwiczenia izometryczne nie sa na odbudowe miesni tylko na utrzymanie ich jak najdluzej w dobrym stanie.

Rehabilitacje zaczelem na druga dobe po operacji. Tydzien w szpitalu mialem reha, pozniej tydzien w domu sam a od drugiego tygodnia po operacji zasuwalem do osrodka rehabilitacyjnego gdzie spedzalem srednio po 2-3 godziny dziennie, 5 razy w tygodniu. I tak przez 2,5 msc :) Pozniej we wlasnym zakresie silka, bieganie, cwiczenia na propriocepcje. A teraz jestem 8 msc po rekonstrukcji i wlasnie wrocilem z treningu w recznej gdzie gram na 100% I nic zlego sie nie dzieje.. ;))

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 135
Hej,
Jestem 3 tyg. po zerwaniu ACL i uszkodzeniu rogow obu lakotek (w jednej 'dyskretne pekniecie', w drugiej uszkodzenie II stopnia). Nie mialam gipsu ani punkcji, ale od razu zalecone cwiczenia i pole magnetyczne. Operacje chcialabym miec w lipcu. Powiedzcie mi, czy przy znacznej oszczednosci stawu lakotki beda mi sie jeszcze uszkadzaly do tego czasu? Czy ktos mial udane szycie lakotki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 211
Ja miałam szytą łąkotkę,jestem ponad 7 tygodni od zabiegu,z uwagi na to ,że miałam poważny upadek pod koniec 5 tygodnia,to czy ta łąkotka się nie uszkodziła zobaczę 8 marca,wtedy mam USG.Nie wiem,czy badanie coś pokaże,ale jak narazie nic mnie po prawej stronie nie boli,więc może ta łakotka się juz zabliżniła.Jesli chodzi o pykanie i strzelanie w kolanie to ja nic takiego nie zauwazyłam u siebie,bardziej mi strzela w zdrowym ale w chorym kolanie nic a nic.Wczoraj rehabilitant zmierzył mi przy zgiętej nodze,że mam 31cm do pośladka,po ćwiczeniach z jego udziałem na koniec było już 20cm,więc rozciągnęłam kolano o 11cm przy pierwszej wizycie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 42 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 135
A jakiego typu mialas uszkodzenie? I w jakim czasie po urazie szyta lakotke?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Proszę o wypowiedź..

https://www.sfd.pl/Naderwane_więzadło_krzyżowe_przednie-t573794.html 

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium