SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

pitbull61 - DT - droga do startu w MPJiW 2020 start masy, str 15

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 113658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4917 Napisanych postów 15291 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1180542
pitbull61
A co do kolagenu, to najkorzystniej w sklepie SFD wychodzi poniższy w przeliczeniu ilości porcji kolagenu (porcja 1000mg)..

https://sklep.sfd.pl/Trec_Collagen_Renover-opis26010.html#wartosci

Nad tym Structum mocno sie tez zastanawiam


ten trec chwilowo niedostępny, ale ten też dobrze wychodzi :
https://sklep.sfd.pl/Olimp_Collaregen-opis27210.html#wartosci
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
Nooo, tylko nie wiadomo czy to hydrolizat.. ?

EDIT: sprawdziłem, hydrolizat. Biorę i zaczynam testować


Zmieniony przez - pitbull61 w dniu 2018-12-14 09:56:06
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
Siema Wariaty !!!

Wszystkiego dobrego w nowym roku, samych przyrostów, wypalenia całego smalcu i co tam sobie zażyczycie

Ja natomiast mam mocne postanowienie prowadzenia regularnie wypisek

Nowy rok, nowy etap, zaczynamy MASĘ

Sylwetki nie pokazuje póki co, bo po świętach <jakby to powiedzieć> - jest "lekko" zamglona

Trening będzie wyglądał następująco:

Legs 1

1. Sq r10
2. Wyciskanie na suwnicy 10/10/10/12/15
3. Bułgarian Sq na Smithcie 5x10
4. Uginanie leżąc hantel 10x10
5. Mcnpn z hantlami 4x12
6. Hip thrust 10x10

Pull 1

1. MC 10x10
2. Podciąganie szeroki neutral 5x max
3. Wiosło hantla jednoracz 4x12
4. Unoszenie hantli r10
5. Face pull 10/10/10/12/15
6. Uginanie hantlami mlotkowo r10
7. Uginanie sztanga na modlitewnik 10/10/12/15

Push 1

1. WL r10
2. Wyciskanie hantli skos 10/10/10/12/15
3. Gironda chest dips 4x10
4. OHP 10x10
5. Wyciskanie wąsko 10x10

Legs 2

1. Sq 10x10
2. Sq do ławki 4x10
3. Wyroki ze sztangą 4x12
4. Uginanie leżąc hantel r10
5. Uginanie stojąc jednonoz 10/10/10/12/15
6. Hip thrust r10

Pull 2

1. MC r10
2. Podciąganie szeroki nachwyt 5x max
3. Wiosło sztanga podchwyt 5x10
4. Unoszenie bokiem 10x10
5. Uginanie mlotkowo 10x10

Push 2

1. WL 10x10
2. Wyciskanie sztangi skos 4x10
3. Power rozpietki poziomo 3x12
4. OHP r10
5. Wyciskanie Hammer barki 10/10/12/15
6. Wyciskanie wąsko r10

Trenować będę 5 razy w tygodniu systemem 3 dni ON, 1 dzień OFF, itd. Po każdym treningu 25 min areo.
Dieta HC w przypadku nóg, MC pull i push, no i LC w dni OFF.

Przez pierwsze 2 tyg. (max) muszę odpuścić niestety siady w związku z problemami z kolanem, których doprawiłem się poprzez dynamiczne wskoki na skrzynię.
Było podejrzenie pęknięcia łąkotki, ale najprawdopodobniej nastąpiło mega spięcie ścięgna ochraniającego łąkotkę przed urazem, przez co nie byłem w stanie zgiąć do końca nogi w kolanie, gdzie towarzyszyło uczucie jakby wszystko miało zaraz tam eksplodować. Co się dało zostało rozbite (włącznie z mega spięta przez to czwórką) i wczoraj zacząłem pierwszy trening masy własnie od nóg odpuszczając (niestety) jedynie (bądź aż) siady. Szczegóły w późniejszej wypisce.

Co do diety, podział makro (wraz z "suplami") będzie wyglądał następująco:

MC - push, pull 250g B / 50g T / 400g WW

1. 50g B + 35g T
2. 50g B + 55 WW + 5g T. Insa 4iu
3. 50g B + 80g WW + 5g T Insa 8iu
TRENING 45G dextro 30g EAA 15g kreatyny
4. 50g B + 170g WW Insa 12iu
5. 50g B + 55 WW + 5g T. Insa 4iu

HC - legs 250g B / 50g T / 540g WW

1. 50g B + 35g T
2. 50g B + 80g WW + 5g T. Insa 7iu
3. 50g B + 110g WW + 5g T Insa 11iu
TRENING. 65G dextro 30g EAA 15g kreatyny
4. 50g B + 210g WW Insa 15iu
5. 50g B + 80g WW + 5g T. Insa 7iu

LC 250 B / 85g T / 100g WW

1-4. 50g B + 20g T
5. 50g B + 100g WW + 5g T

Liczę tylko białko zwierzęce.

Także co do ram diety i treningu to chyba na tyle.
Zacząłem wczoraj 02-01.

Trzymajta kciuki, aby wpadło jak najwięcej mięcha !!!
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
MASA DAY 1

TRENING

Legs 1


1. Sq r10

0x0

2. Wyciskanie na suwnicy

10x100 / 10x100 / 10x100 / 12x90 / 15x80



3. Bułgarian Sq na Smithcie

10x30 / 10x30 / 10x30 / 10x30 / 10x30

4. Uginanie leżąc hantel

10x18 / 10x18 / 10x18 / 10x18 / 10x18 / 10x18 / 10x18 / 10x18 / 10x18 / 10x18

5. Mcnpn z hantlami

12x50 / 12x50 / 12x50 / 12x50 / 12x50

6. Hip thrust

10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100

Cardio

25min



DIETA



1.



2.



3.



5.



6.





KOMENTARZ

Trening nóg po sporej przerwie. Nie ukrywam, iż byłem nieźle podjarany, a jednocześnie wqwiony lekko, że siadów jeszcze nie mogę robić...

Ale cóż..

Zacząłem od wyciskania, a w zasadzie wypychania (tylko taka maszyna jest, co widać na zdjęciu niżej)) na suwnicy, czego obawiałem się najbardziej, jako, iz jest spore ugięcie w w kolanach. O dziwo poszło całkiem nieźle, choć ciężar zaniżony oczywiście. Staram się jednak w każdym ćwiczeniu zacząć od niższego pułapu, aby progresować z treningu na trening. Kolano było czuć, ale nie na tyle, żeby przerwać ćwiczenie. Tempo powolne i uważne, czucie w czwórkach mega.

Następnie bułgary, ciężar mocno intuicyjny i myślałem, że sporo zaniżony, ale wcale nie było tak lekko jak się spodziewałem. Tak szczerze, to nienawidzę tego ćwiczenia Przy nim tez najbardziej dokuczało kolano i to nie w ugięciu, tylko w wyproście na ławce..

Nastepne uginania. Niestety nie mam maszyny do uginań leżąc, wiec będę robił z hantlem.
To chyba moje ulubione ćwiczenie na dwójki, czuje najlepiej, również dokładne tempo i spore czucie mięśnia. Trochę tych serii się naruchało

MCNP - tu bez historii, zrobiłem swoje. Ruch jak zwykle u mnie krótki, mega słabo mam rozciągnięte dwójki niestety..

No i na koniec Hip thrust - weszło mega, ciężar mimo że zaniżony, to dupa porządnie spięta. Robie na podłodze, staram się bardzo dokładnie - biodra wysunięte, nogi lekko na zewnątrz, aby jak najbardziej zaangażować dupsko.

Na koniec cardio - to już relax na koniec każdego treningu

Dotarła też paczuszka z sfd. Od wczoraj zacząłem skomplementować kolagen w stałej dawce 10g.



Dziś Pull - nie mogę się doczekać MC

Wypiska z dziś jutro i tak zawsze już
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
MASA DAY 2

TRENING

Pull 1

1. MC sumo

10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100 / 10x100

2. Podciąganie szeroki neutral kółka gimnastyczne

12xCC / 10xCC / 8xCC / 8xCC / 8xCC

3. Wiosło hantla jednoracz

12x20 / 12x20 / 12x20 / 12x20

4. Unoszenie hantli

10x6 / 10x8 / 10x10 / 10x12 / 10x14

5. Face pull

10x12 / 10x12 / 10x12 / 12x11 / 15x10

6. Uginanie hantlami mlotkowo

10x8 / 10x10 / 10x12 / 10x14 / 10x16

7. Uginanie sztanga na modlitewnik

10x25 / 10x25 / 12x20 / 15x15

Cardio

25min



DIETA



1.



2.



3.



5.



6.







KOMENTARZ

Pull - wszędzie z zapasem, zresztą jakiś jednodniowy wirus mnie złapał, więc nie chciałem katować organizmu po maksie.

Ciągi - poszło elegancko, ale objętość i tak zrobiła swoje.

Podciąganie - zrobiłem i będę robił neutrala na kółkach gimnastycznych, najlepiej wchodzi. Licze tylko pełne powt z brodą zawieszoną nad drążkiem.

Reszta zrobiona z lekkim zapasem, bez większych problemów.

O dziwo pąąąąąpa mniejsza niż na redu (WTF?)

Co do diety, to makarony chyba odpuszczę, bo odbijało mi się jeszcze na treningu, tak mnie zniszczyła porcja przedtreningowa..

Dziś Push !!!
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
MASA DAY 3

TRENING

Push 1

1. WL

10x40 / 10x50 / 10x60 / 10x70 / 10x80

2. Wyciskanie hantli skos

10x20 / 10x20 / 10x20 / 12x18 / 15x16



3. Gironda chest dips 4x10

10xCC / 10xCC / 8xCC / 8xCC



4. OHP

10x30 / 10x30 / 10x30 / 10x30 / 10x30 / 10x25 / 10x25 / 10x25 / 10x25 / 10x25

5. Wyciskanie wąsko

10x50 / 10x50 / 10x50 / 10x50 / 10x50 / 10x50 / 10x50 / 10x50 / 10x50 / 10x50



Cardio

25min



DIETA



1.





2.



3.



5.



6.







KOMENTARZ

Trening udany, tym razem páápa spora.

WL - przy 80kg ostatnie powt już ciężko, 90kg nie poszło by na 10 razy, może na następnym treningu. Dbałość o jakość powt. Faza ekscentryczna około 4sek, 1 sek zatrzymania na dole.

Hantle skos. Spory zapas, zostawiłem sobie miejsce na progresowanie co trening.

Dipsy - niestety 10 powt tylko w 2 pierwszych seriach poszło. Musze sobie radzić jakoś, co widać na zdjęciu, ze względu na brak poręczy

OHP - wybitnie nie lubię tego ćwiczenia. Nie czuje go, robie za duży przeporost w lędźwiach, nie wchodzi mi kompletnie. Od następnego treningu będzie wycisk hantli siedząc.

Wycisk wąsko - tu również zapas spory, wlazło bez problemu, ale łapę ładnie spompowało

Poglądowe foto:

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
MASA DAY 4

TRENING

OFF

DIETA



1.



2.



3.



4.







5.



KOMENTARZ

Sobota OFF, dzień spędzony na lenistwie + zakupach z Martą po Galeriach

Na taką oto cole się natknąłem, wchodzi naprawdę super, trzeba porobić zapasy




Zmieniony przez - pitbull61 w dniu 2019-01-07 15:00:50
...
Napisał(a)
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 23329 Napisanych postów 25313 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1020771
Przy ohp jak Cie za bardzo wygina w ledzwiach zepnij poslad i wkrec stopy w ziemie jak do siadu oraz zepnij brzuch, i wciagnij do brzucha powietrze, powinno pomoc. Dodatkowo pracuj nad mobilnoscia barkow.


Zmieniony przez - FighterX w dniu 2019-01-07 15:07:49
...
Napisał(a)
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 22673 Napisanych postów 32431 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 892876
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 761 Napisanych postów 16449 Wiek 46 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 169412
FighterX
Przy ohp jak Cie za bardzo wygina w ledzwiach zepnij poslad i wkrec stopy w ziemie jak do siadu oraz zepnij brzuch, i wciagnij do brzucha powietrze, powinno pomoc. Dodatkowo pracuj nad mobilnoscia barkow.



Zmieniony przez - FighterX w dniu 2019-01-07 15:07:49


Dzięki za wskazówki Fighter, na przyszłość uwzględnię, natomiast wiem, że hantle siedząc zdecydowanie lepiej mi wchodzą i sa bezpieczniejsze w stosunku do OHP biorąc pod uwagę kontuzjogenność moich barków..
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tobiasz Ziółkowski pierwszy Start 2020

Następny temat

Krzysiek - Kiedy jak nie dziś – Pierwszy start - 2019

electro
Polecane artykuły