SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Odważniki kulowe-moja przygoda

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 86660

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Kilka ciekawostek . Przerzuciłem się na trening ze sztangą. I po raz kolejny odkrywam że mnie trochę, nie inaczej diabelnie nudzi. Kilka dni temu spotkałem w sekcji u syna 40 letniego dzisiaj, byłego zawodnika dwuboju który wykonywał rwania,podrzuty itp to co robią ciężarowcy. W trakcie rozmowy spytałem się dlaczego nie przerzuci się na trening kulturystyczny a dysponując dużą siłą powinien mieć w krótkim czasie bardzo dobre przyrosty masy mięśniowej. Odpowiedź była krótka ."Próbowałem nawet kilka tygodni udało mi się tak ćwiczyć ale taki trening mnie nudzi i nie sprawia satysfakcji". Obecnie przygotowuje się do zawodów weteranów w podnoszeniu ciężarów. Myślałem że tylko ja tak mam ale okazuję się że nie tylko.
Ostatnio miałem robione badania morfologia,ciśnienie itp. Wyniki rewelacyjne morfologia idealna,nisku puls spoczynkowy ,bardzo duża pojemność płuc (badana na takim urządzeniu gdzie dmuchasz do skrzynki i wypychasz metalowy wskaźnik - miałem ochotę go wystrzelić w sufit) ,ciśnienie dwudziestolatka. Być może dla jakiegoś młokosa takie rzeczy to pzdety ale dla mnie rewelacyjna sprawa. Jestem pewien że zmiany morfologiczne to adaptacja organizmu do ciężkiego treningu z odważnikiem.
A jeszcze jedno rewelacyjna poprawa w podciąganiu na drążku o 50 proc (z 6 na 12p) mowa tu o siłowym podciągnięciu z brodą nad drążek chwyt na szerokość barków a przy tym ważę o 2 kg więcej niż ostatnio. No i sprawa z wagą lekarz zwrócił mi uwagę że jak ktoś intensywnie ćwiczy przez dłuży czas rok i więcej z odważnikiem,ostro biega,uprawia sporty walki i zarzuca tego typu trening musi uważać właśnie na niepotrzebny szybki wzrost masy ciała i to nie koniecznie masy mięśniowej .
Dlatego ostatnio w środę poszło 150 p wymachów (24kg) jednorącz w 6 min a dzisiaj 100p w 4 min. Czasówki rządzą. Oczywiście wymach i rwania na dworze szkoda oskrzeli i płuc na domowy kurz. Potwierdził to również pan lekarz intensywne filtrowanie kurzu domowego w ćwiczeniach gdzie dosłownie łapiesz płucami powietrze prowadzi do chrypki a nawet do zapalenia gardła podobnego do przeziębienia.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
No to Jesteś skazany na kettle!!
Kula u nogi! Dosłownie..
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Dobrze powiedziane. Na razie przeplatam i ćwiczę to na co mam ochotę . Jak sztanga to wyciskania na ławce płaskiej i przysiady,jak kalistenika to podciąganie,wznosy nóg i mostki ,podciąganie na ręczniku (bicepsy aż piszczą). A jak w danym dniu mam ochotę na torcik z kettli to wyciskanie stojąc,wiatrak, tureckie wstawanie. Ale jest jedna rzecz której pilnuję jak oka w głowie czyli rwania w poniedziałki a w środy i soboty wymachy jednorącz oczywiście czasówki. Po prostu szkoda mi wypracowanej kondycji i wydolności dlatego tego pilnuję a i przy okazji jest to przyjemny trening pełna filtracja płuc i serducho ma okazję nieźle popracować na pełnych obrotach co daje niezłego kopa energetycznego na kilka dni.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 518 Napisanych postów 10132 Wiek 52 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 68495
Myślę, że sobie fajny garnitur szyjesz. Na miarę. Gdybym miał dostęp do sztangi i mniej biegania w życiorysie, to też bym poszedł w tę stronę. Po maratonie postaram się pójść w tym kierunku.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
Miał być szlus z odważnikami . Ale to nie takie proste .Dzisiaj był dzień poświęcony tylko dla odważników. Myślałem co tu zrobić by się nieźle zmęczyć. I wykombinowałem to tak. Jeśli max tonaż dla max ilości drabin z 36kg kulą wynosi 150px36kg=5400kg. A że nie jestem w stanie tego zrobić z 36 kg zrobiłem to w ten sposób.
Drabina w wyciskaniu po uprzednim zarzucie (clean press)- (24kg/5p , 28kg/5p, 32/5p) x 6s wyszło ogólny tonaż 5040kg chciałem zrobić 7 drabinę ale w 6 przy 32 kg psuła się technika dlatego odpuściłem. W wymachach wylosowałem 6 min i poszło 140p (24kg).
Piszę to dlatego że może to być fajna alternatywą do robienia drabin gdzie ciężar jest stały a zmianie ulega tylko ilość powt. A tonaż to tonaż dla mnie psychicznie w/w drabina 24,28,32 żonglerka obciążeniem poszła w miarę gładko i wykonano bardzo dużo pracy ( chodź chyba serducho się mocno napracowało nie mam pulsometru ale myślę że na 140 od 4 drabiny było) . Oczywiście planuję to powtórzyć w poniedziałek dzień lekki 3 drabiny i w środę 4,5 drabiny i następny piątek podejdę do 7 drabin cel to 8 drabin. Zobaczę co się będzie działo a co miesiąc sprawdzian siły w wyciskaniu jednorącz. Jestem ciekaw czy duża liczba powt ma przełożenie na wzrost siły. Moim zdaniem nie według Pawła i wielu zawodników RKC tak.

Zmieniony przez - orzegów w dniu 2015-02-20 18:34:52
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6595
jednak kettle wciągają jak bagna
Ja teraz robię zupełnie inny trening w garażu niż to co robiłem na siłowni i przyznam że czasem taka odmiana jest fajna. Tak samo jak gdy z siłowni się przerzuciłem na crossfit i zacząłem tam robić olimpijskie podnoszenie ciężarów. był efekt "wow ale fajnie". Snatch przestałem lubić bo jakoś nie wierzyłem w stabilność ciężaru nad głową, ale clean and press, clean and jerk naprawde lubiłem. Chciałeś odmiany, sięgnąłeś po sztange bo potrzebowałeś różnorodności. Tak jak ja teraz a i tak wiem że kwestią czasu jest powrót do 5x5
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 518 Napisanych postów 10132 Wiek 52 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 68495
A ja dzisiaj byłem na klasycznej siłowni i wróciłem zniesmaczony (znudzony w sumie). Nie dzieje się nic. Dłużyzna

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
@ ten_nowy2- jednak kettle wciągają jak bagna.

Cha, cha wciągają ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. I najważniejsze straciłem cel w treningu ze sztangą dlatego sztanga będzie się przewijać jako odskocznia ponadto do wyciskania leżąc nadaje się lepiej niż odważniki oraz do przysiadów. Ponownie odkryłem przysiad Zerchera jest niesamowity moim zdaniem miażdży wszelkie inne przysiady mechanika ruchu w tym przysiadzie jest taka sama jak z odważnikami kluczowa jest praca bioder no i max napięty brzuch (uwaga do tego przysiadu trzeba mieć silny brzuch,mobilne biodra i ZDROWE PLECY) bo może się skończyć paskudną kontuzją. Przysiad Zerchera góruje nad przysiadami z odważnikiem choćby tym że nie obciąża barków i można brać fajne ciężary zaspokajając swoje zapotrzebowanie na coś więcej niż 48kg.

@MaGor

Od czasu do czasu warto przejść się na siłownię dla higieny psychicznej . No i w odważnikach brakuje grupy osób z którymi można by było poćwiczyć.
U Walusia-VI Ogólnopolskie CKB INTRO 21-22.03.2015 Zielona Góra . Tylko te ceny dla mnie zaporowe.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8632 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294460
Gdyby to chodziło jedynie o kwotę za szkolenie - 500zł za 8h - to jeszcze do przyjęcia jak dla mnie.
No, drogo, ale w coś trzeba kasę ładować jeśli jest "na zbyciu".

Do tego dochodzi dojazd, nocleg, pewnie jakieś afterparty i robi się kolejne 500zł..

Kiedyś mam nadzieję się wybiorę! To jest chyba 2x w roku..
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 518 Napisanych postów 10132 Wiek 52 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 68495
panteon

Do tego dochodzi dojazd, nocleg, pewnie jakieś afterparty i robi się kolejne 500zł..


A wiesz jakie ładne dziewczyny są w Zielonej Górze? Chyba, że Ci pozwoli Darek (albo Anżdel ) przekimać się w klubie, z odważnikiem pod głową Kabanosy można zabrać z domu. Czasem szkolą też w Warszawie. Ale drogo to jest.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sportowa sylwetka

Następny temat

Konkurs Krata na Lato 2 Edyc. wg Muzzy17

Shoty
Polecane artykuły