SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odważniki kulowe-moja przygoda

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 78411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Swing jednorącz 20x/min - to cel! Możesz robić najpierw 10x/min..
To tylko przykład.
Fakt - trzeba by czasu, żeby dojść do tego, ale to tak właśnie działa.
Jest to program, a nie challenge
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wczoraj był dzień lekki wykonano clen press z 36kg 1,1,1,1,1 lewa i prawa ręka. Wylosowałem 6 min rwania z 24kg i wykonałem 100 rwań w długich zmianach po 20 powt na rękę. Jeśli chodzi o wydolność to idzie jak burza za to siła jest uśpiona.

Dzisiaj byłem z synem na treningu u ciężarowców . Był wolny pomost to poćwiczyłem sztangą. Najpierw martwy ciąg,wyciskanie bent press z 25kg kettlem potem biceps ugięcia sztangi,wyciskanie na ławie i przysiady. I powiem że dla mnie to nie to. Wolę zdecydowanie odważniki kulowe. .Może kiedyś wrócę do sztagi na dłużej ale nie teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiaj dzień ciężki w "rytuale przejścia" RKC kettlebell . Wykonano wyciskanie po uprzednim zarzucie (clean press) odważnikiem kulowym o wadze 36 kg pięć drabin po (1,2,3,4) x 1s i (1,2,3)x4s. Następnie po wylosowaniu 11 min wykonano 230p wymachów jednorącz odważnikiem o wadze 24kg. Trening zachowawczy i dzisiaj czułem przypływ siły i tak szczerze jak bym walczył o życie to powinno wejść 3s x(1,2,3,4).

W czwartek w dniu rozmaitości wykonano wymachy jednorącz z odważnikiem 28kg w systemie 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 i w dół 9,8,7,6,5,4,3,2,1 oraz zero wyciskań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Przyjąłem!
Odmaszerować!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nudne te wpisy. Takie właśnie w stylu żołnierskim zrobić i odmaszerować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Jak ktoś kuma to i tak wie o co chodzi Chłopaki ćwiczące odważnikami wiedzą o co chodzi. Ludzie od splitów, tricków-bicków mogą ziewać z lekka

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
W czwartek w dniu rozmaitości wykonano wymachy jednorącz z odważnikiem 28kg w systemie 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 i w dół 9,8,7,6,5,4,3,2,1 oraz zero wyciskań.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W dniu dzisiejszym czyli w dniu lekkim wykonano wyciskanie z nadrzutem (clean press) 36kg następujące drabiny (1,2)x2s oraz 1px3s.Następnie wykonano rwanie na dystansie 4 min , poszło 70p poza czasem dodatkowe 30powt .

Dzisiaj podczas rwania sprawdziłem dwa style rwania rwanie z GS z oderwaniem pięt i lekkim tupnięciem oraz styl RKC kettlebell. Zdecydowanie styl RKC bez odrywania stóp od podłoża pochłania gdzieś o około 20 proc więcej energii. Trzeba włożyć więcej siły w moment szarpnięcia (odpalenie kosiarki) w górnym położeniu a to kosztuje więcej energii. W długiej serii przekraczającej 20 powt na rękę ciało samo zaczyna się oszczędzać i odrywa stopy by było łatwiej i płynniej ale w RKC jest to zabronione ma być ostro i twardo .

Wczoraj poszedłem z psem na spacer nic w tym szczególnego gdyby spacer nie skończył się biegiem na dystansie 12 km. Najpierw był marszo -bieg. Ale po kilku kilometrach stwierdziłem ze zdumieniem że ani się nie męczę ani nie pocę (ubranie to spodnie dżinsy , buty do trakingu ciężkie i zwykła kurtka) reszta to normalny bieg bez zadyszki. Od taki efekt zaskoczki o której pisze Paweł bieganie bez biegania . Ostatni raz biegałem rok temu.
A tu taka ciekawostka ze świata odważnika kulowego.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
tak sie czasem dzieje. ja tak kiedys mialem ze duzo jezdzilem rowerem I raz postanowilem sprobowac ile pompek zrobie (poprzednie rekordy to bylo cos ze 40). I po kilku miesiacach jazdy rowerem zrobilem 70 pompek, bez cwiczenia ich przez pewnie rok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzisiaj dzień"pośredni " nie za lekko nie za ciężko. Wyciskanie po zarzucie(clean press) odważnik kulowy 36 kg i poszło (1,2,3)x2s i (1,2)x3s.
Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca ale wyciskanie 36 kg sprawia mi coraz mniej kłopotu i jest przyjemne.
Następnie wylosowałem 4 min wymachów jednorącz z odważnikiem 24 kg. Poszło 100 powt.

Wczoraj w dniu rozmaitości były wymachy jednorącz odważnikiem 24kg 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 kilka wyciśnięć w pochyleniu (bent press) kilka wiatraków z tym samym odważnikiem oraz 5sx5p wyciskania leżąc na ławce płaskiej ciężarem 80 kg tak dla przypomnienia jak się to robi.
Na koniec wykonałem strasznie dawno nie robionego ćwiczenia zwanego przysiadem Zerchera gdzie wchodziłem po uprzednim wykonaniu martwego ciągu z ciężarem 70 kg 3sx5p. Jedno z piękniejszych ćwiczeń połączenie martwego ciągu i przysiadu przedniego.To coś takiego:



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sportowa sylwetka

Następny temat

Konkurs Krata na Lato 2 Edyc. wg Muzzy17

WHEY premium