SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odważniki kulowe-moja przygoda

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 78420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Zupełnie o tym zapomniałem, znaczy więc, że wszystko u mnie git. Piszesz, że jesteś po wielomiesięcznym ciężkim treningu, więc na początek rozważ opcje regeneracji i roztrenowania (wiem, wiem, zabrzmiało jak wyrok śmierci :). Badania laryngologiczne zrobiłbym na Twoim miejscu i tak, bo skoro robisz już badania, to zrób do końca, to tylko chwila a wyeliminujesz jedną z opcji (albo trafisz w sedno i pozbędziesz się problemu). Wracając do mnie, było to najprawdopodobniej wypadkowa stresu (zarówno wywołanego dużym obciążeniem treningowym, jak i poza treningowymi czynnikami stresującymi), diety (eksperymentowałem z obcinką węgli) oraz treningów Krav Maga, gdzie dużo było ćwiczeń oddziaływających na błędnik i dużo wyłapanych uderzeń, co też ma wpływ... Są Święta, odpoczywaj, ciesz się dobrym, niekoniecznie zdrowym jedzeniem, wyluzuj się - będzie git :)

Przy okazji, w przeddzień Wigilii udało mi się zrobić TGU z Buldogiem, co stanowi plus minus połowę mojej aktualnej masy ciała. Tydzień wcześniej taka próba zakończyła się niepowodzeniem. Ot, taki mały sukces na koniec roku. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę autorowi dziennika oraz wszystkim udzielającym się tutaj i odwiedzającym wielu sukcesów nie tylko w ćwiczeniach z odważnikami :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Właściwie jakbysię przypatrzeć - to ta czacha jest z jednej strony,a z drugiej strony jest normalna kula. Trzeba by tylko zwracać uwagę żeby dobrze chwycić i już.
Że też wcześniej o tym nie pomyślałem..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za dużo kombinowania. Wyobraź sobie taki ROP i drabiny i jeszcze myśl o tym żeby dobrze złapać. Ja bym przy klasycznym kształcie został
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Czyżby Orzegow opuścił dzień ciężki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niestety opuściłem dzień ciężki i dzień lekki. W środę w dniu pośrednim miałem ostatni trening z serii rytuału przejścia RKC. Psychika wytrzymała rutynę lecz ciało nie. Prawdopodobnie z przesilenia lub bardziej "naukowo" przeciążenie wzorca ruchu w lewym barku mam niedowład. Objawia się to tym że prawa ręka ciśnie bez problemu natomiast lewa jest jak sparaliżowana . Gdzieś nastąpiło zwarcie. Robiłem próby lewą 24 kg spokojnie idzie do góry,28kg też ale jest lekki bul i niedowład, 32kg próba spalona a 36kg to mogę tylko pomarzyć. Nie jest to typowa kontuzja bo bark mnie nie boli . I pojawia się pytanie co dalej "Jak tu żyć panie Premierze". Nauka z tego płynie jedna nie ćwiczcie jednego wzorca ruchu np w wyciskaniu przez rok ,wyciskajcie również pod innym kontem . Dlatego na 3 miesiące przechodzę na trening z masą ciała czyli kalistenikę progresywną. A że większość mistrzów kettla to również niezłe kozaki w podciąganiu,pompkach na jednej ręce czy w staniu na rękach to mi też nie zaszkodzi. Posiłkując się książkami Paula Wade wybrałem sobie plan.
Poniedziałek
Pompki 10,10,10,10
Podciąganie na drążku nachwyt 6,6,5,4 podchwyt wąsko 5,4,4
Stanie na rękach 30s,22s,22s,22s

Plan jest prosty co trening będę wykonywał o kilka powt. więcej by dojść w pompkach do 100p w 4 seriach, w podciąganiu 60p w 4 seriach nachwytem (podchwyt tylko jak dodatek) w staniu na rękach do 8min w czterech seriach. Potem przechodzę do wersji trudniejszych tych ćwiczeń.
We wtorek będą
Przysiady
Mostki
Wznosy nóg na drążku.
By zachować w miarę kondycję zdobytą na ROP będę biegał na boisku 2km cztery razy w tygodniu z tym że nie będę wydłużał dystansu tylko skracał czas .
Jeszcze jedna uwaga zgodnie z radami Paula Wade pierwsze treningi maja być lekkie by nabrać rozpędu. I taki był . Idę pobiegać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Widzę, że często spotykany na StrongFirstForum system ROP/S&S 8/2 tygodnie jest bardzo trafiony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ciągle trąbię, że ROP to program na lata, ale nie żeby non stop tylko C&P trzaskać - psychika i ciało domagają się różnych bodźców.. Nawet variety day na dłuższą metę nie pomogą, bo obciążenia w dni treningowe stają się bardzo duże.

Zdrowia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panowie macie rację. W treningu muszą być inne bodźce ruchowe. Bo inaczej dochodzi do przesilenia.
Jestem po bieganiu. Bieganie po kettlach to sama przyjemność i miodzio. Najpierw było 2 km czas bez spinania miałem włączyć stoper ale zapomniałem zegarka. Po zrobieniu 2 kilosków na boisku pobiegłem do pobliskiego lasku pozostałość po prastarej puszczy Orzegowskiej. I tu dla przyjemności pobiegałem sobie jak młody koń wypuszczony ze stajni . I mała korekta. Bieganie jest zbyt przyjemne by ograniczać je do 2 km i to na czas i na boisku brr jak jakiś więzień na spacerniaku. Dlatego bieganie zostaje ale dla przyjemności.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sportowa sylwetka

Następny temat

Konkurs Krata na Lato 2 Edyc. wg Muzzy17

WHEY premium