SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odważniki kulowe-moja przygoda

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 78425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
orzegów
Trochę nabić i siły i masy mięśniowej skupić się na tych partiach które odważniki w małym stopniu angażują czyli nogi,klatka piersiowa ,biceps i plecy najszersze grzbietu.

Nad klatką bym się nie zastanawiał i sztangą podreperował. Nogi też, chętnie trochę przysiadów bym zrobił, szczególnie w Rack i Overhead, bo bardzo lubię. No i zdecydowanie MC. Resztę chyba nie, chyba że dla sylwetki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wczorajszy trening tak mnie ustawił że dzisiaj musiałem przyjąć kilka żelaznych pigułek i to w większej dawce niż zawsze dlatego poszedł split.

-Wyciskanie na płaskiej -50/10,60/8,65/6,70/6,60/6,60/6,60/6
-wiosłowanie w opadzie-60/10,65/8,70/6,75/6,65/6,65/6,65/6
-ugięcia sztanga prosta-30/10,30/8,35/6,35/6,30/6,30/6,30/6

Dawka była ok na dzień dzisiejszy. Trochę trening nie w temacie bez związku z odważnikami na razie. Jak potrwa to dłużej niż tydzień to będę musiał zmienić temat. Na razie mam parcie na treningi ze sztangą a wszystko przez Zacha

http://zacheven-esh.com/gladiator/

A split ma wiele zalet i możliwości kreacji treningu można dodawać i odejmować ćwiczenia na daną partię mięśniową można zamieniać np martwy ciąg można zrobić sztangą ale można i zamienić na dźwiganie worka,kamienia.Barki można zrobić sztangą lub odważnikami kulowymi można zrobić nogi i połączyć to w danym dniu np z pchaniem samochodu daje popalić nogom (sprawdzałem). A przy tym jest dużo zabawy i pełniejsza regeneracja.
Motywacja treningowa.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
Juz raz tak miales ze pdzeszedles ma sxtange i wrociles do ketli ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W związku z tym że będę teraz głównie trenował sztangą założyłem nowy temat.
https://www.sfd.pl/Być_silnym_i_na_takiego_wyglądać.-t1080275.html#

Do odwiedzania którego wszystkich zapraszam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powrót do starego dziennika. Cel pozostaje niezmieniony wyciśnięcie żołnierskie jednorącz 48kg kuli oraz rwanie na czas 24kgx200p/10min min.Dodatkowo opanowanie przysiadu jednonóż pistoletu bez obciążenia i stanie na rękach bez podparcia. Po intro w Zielonej Górze od poniedziałku treningi były codziennie głównie szlifowanie podstawowych technik
-mc
-wymach dwórącz i jednorącz
-siad turecki
-nadrzut i nadrzut z wyciśnięciem żołnierskim
-rwanie
-przysiad puchar

Fajnie że zaczęła się wiosna jak się bardziej ociepli będzie można kule wynieść na podwórze. Przez ostatnie kilka dni zrobiłem masę wyciśnięć oraz tgu zgodnie z zasadami HS i zdziwienie że barki nie bolą a nawet nie specjalnie są znużone.Wcześniej przy złej technice był z tym problem i przysłowiowa pięta Achillesa. Teraz powinno być dobrze. Jak się ociepli będzie więcej relacji video z pleneru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jestem. W sprawie pistoletu służę radą. Mi ta sztuka już wychodzi jak należy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Jaki punkt wyjściowy??
Ile pocisnąłeś? 44kg?
Rwań chyba 160-170 miałeś z 24??
Możesz podać?

Niewiele Ci tam brakuje w sumie w tych dwóch bojach. Z TGU spokojnie sobie poradzisz..

TopTeam masz w zasięgu ręki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Reaktywacja starego dziennika widzę Jak już się raz wdepnie w temat kul to koniec. Gratuluję udanego intro. Pisałeś coś, że może byś się do sekcji zapisał jakiejś a z tego co się orientuję to masz niedaleko do Bytomia. Tam jest sekcja CKB. No i co fakt to fakt ale od samej siłki człowiek się "sztywny" robi.

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@NovyneoJestem. W sprawie pistoletu służę radą. Mi ta sztuka już wychodzi jak należy.

Jak się pojawią jakieś techniczne problemy będę pytał.

@panteon-Rwań chyba 160-170 miałeś z 24??
Możesz podać?

Niewiele Ci tam brakuje w sumie w tych dwóch bojach. Z TGU spokojnie sobie poradzisz..

TopTeam masz w zasięgu ręki!

Rekord w rwaniu to zdaje się 160p lub nawet trochę mniej. Tylko to było prawie dwa lata temu.Ten czas tak goni że to jest niesamowite.Jakiś tam cel warto mieć w przypadku Strong First może być Top team . Na razie trenuję co dziennie .Jutro wielki piątek tak że następny trening dopiero po świętach wielkanocnych .Ale znając siebie to kilka nadrzutów wpadnie i pewnie pressy też. Po intro mam znowu dużo radochy z treningu z kulami.

@adam77-Gratuluję udanego intro. Pisałeś coś, że może byś się do sekcji zapisał jakiejś a z tego co się orientuję to masz niedaleko do Bytomia.


W Bytomiu jest strefa byków w Katowicach są nawet dwie sekcje.Adamie jak masz możliwość to zachęcam cię do skorzystania albo z sekcji albo ze szkolenia Strong First.Naprawdę jest różnica machać odważnikiem a prowadzić świadomy trening z kettlem. Na razie szlifuję w domu mam trochę tych kul ale jak by coś źle szło to pójdę do klubu. Trening w grupie jest na pewno ciekawszy i bardziej motywuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Tak o strefę byków mi chodziło. W Katowicach wiem też, że są ale wiesz u mnie jest problem, że ja nie mogę się zapisać na żadną sekcję z prostej przyczyny - żona i ja pracujemy czasem na różne zmiany i po południu czasem jestem sam z córką a czasem jestem w robocie. Więc w moim przypadku zostaje jakaś forma szkolenia - intro czy coś w ten deseń. Jest jedna szansa - na fitnesiarni gdzie czasem bywam jest dwóch chłopaków którzy prowadzą zajęcia z odważników ale wiesz jak to na fitnesiarni Ostatnio rozmawiałem z jednym z nich i powiedział mi, że mają osobną sekcję i prowadzą normalne zajęcia z odważników metodą HS. Nie jest to pod sztandarem CKB/SF ale widziałem trochę jak ćwiczą i wygląda ok. No i z nimi mógłbym się jakoś dogadać, że będę chodził nieregularnie a resztę szlifował w domu. Zobaczymy.

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sportowa sylwetka

Następny temat

Konkurs Krata na Lato 2 Edyc. wg Muzzy17

WHEY premium