SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

akneraj/redukcja-str.73/rekompozycja-str.100/bieg5km-str.117

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 195325

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Poszłam dziś na trening po południu, bo zrobiła mi sie luka w planie. Podsumowanie nizej. Dzień: 2000 kc.

JEDZENIE:
I. owsiane,kefir, tuńczyk,oliwa;
II. j.w.;
III. soczewica, ryba;
TRENING: 2 obwody po 3 serie;
PŁYWANIE: ok. 60 minut;
IV. ryż, ryba;
V. soczewica, biały ser, tuńczyk;
VI. j.w;

B=160
T=40
W=250
kc=ponad 2000 (+ warzywa)


TRENING:
rozgrzewka: rower;
1.przysiad plie (ze sztangielkiem 20.7kg) 3x15,
2.wypady (sztangiełki 7kg) 3x15 (dziś powiem, ze były super wykroki )
3.ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki nachwytem (35kg)3x10 (w drugim obwodzie: 10/8/8)
4.MC na prostych (gryf + po 5kg z każdej strony)
5.uginanie przedramion na sztandze łamanej 3x10
6.wyciskanie sztangielek leżąc na ławce plaskiej (9kg) 3x10
7.wyciskanie sztangielek na barki siedzac (9kg) 3x10
8. prostowanie ramion na wyciągu (tricpes) (15kg) 3x15 (podniosłam w końcu więcej )
9. spinanie brzucha na maszynie (39.5kg) 3x15
10. mięśnie skośne brzucha 3x15 + dodałam brzuszki na macie: zrobiłam serie podobną do '8min na brzuch' w szybkim tempie, bez przerwy;
AEROBY: ok. 60 minut pływania + 15 minut rowerek do domu;

vajolet Ty tu czekasz na moje pomiary, a ja trzęsę portkami przed jutrem . Jutro będzie miesiąc jak jestem na siłce. Zrobie małe podsumowanie, ale będzie bez zdjęc. Zajrze do diety i treningu i wyciągne wnioski.

flying ... mam nadzieję, ze to było tylko chwilowe. Ja mam cierpliwość. Jak nie będzie efektów, to musze coś wyrzucić z diety, a zastąpić czymś innym i trening musi być bardziej hardcore'wy na moje nogi

Dziś na siłce faceci mi brali 9kg sztangiełki. Dobrze, ze robili po jedenj serii, to mi się udało wkręcić w serie
Ja zapomniałam też dodać i powinnam to uwzględnić, że po każdym treningu mam streching ok. 5 min.

Ja mam takie pytania:
1. Ile godzin PRZED siłką należy jeśc posiłek? Jaka jest granica?
2. Ile godzin PO wstaniu z łóżka należy zjeść posiłek? Ja wiem, ze są różne teorie na ten temat, ale jesli się trenuje, to chyba lepiej do godziny po wstaniu, tak ?? A jeśli np, rano ciężko wchodzi śniadanie, dopiero po odczekaniu godziny, albo półtora ??
Chciałabym, abyście się wypowiedzieli na ten temat, szczególnie jeśli podchodzi to pod trening redukcyjny ... kiedy jest jednak lepiej zjeść to śniadanie ?


Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-03-06 18:39:52

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-03-06 18:40:28

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 965 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15423
akne też się boję pomiarów ale też mam taki plan, najwyżej utnę kalorie czy tam więcej na treningu popracuję i może coś spadnie
najważniejsze że treningi polubiłam i wydaje mi się że ty też, w koncu takie ciężary już dźwigasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Male podsumowanie i wnioski:
POMIARY po 1 miesiacu:
Waga: 64 (-1.0)
Talia wcięcie: 67 (-2.0)
Biceps z napięciem: 28.5 (+0.5)
Biodra: 97 (+ 2.0)
Udo: 57 (+1.0)
Obwod nad kolanem: 46 (kiedys pamietam jak mialam 41 ...)
Łydka z napięciem: 37.5 (+ 0.5)

Wnioski i obserwacje:
1. Wyrzucam wage !! Licze tylko na pomiary,
2. Ogolny wzrost sily (co mozna zauwazyc ); ladnie zarysowywyja sie lydki i ramiona; nie ma juz wiekszych faldek przy zalozeniu obcislych ubran (czyt. BH);
3. Problem z dolna czescia partia: uda i biodra - bardzo duzo mecze te partie; codziennie jezdze rowerem do szkoly ok. 20 minut, wiec nie wiem, czy to moze tez wplynac na powiekszenie sie tej czesci ciala; Ostatnio moje nogi wydaja sie troche ciezkie; Nie wiem tez, czy nie robie za malo strechingu po treningu;
4. Wrzucam aeroby rano, na czczo, (ok. 50 minut) w dni nietreningowe (czyli nie jak do tej pory wieczorem), i wydluzam aero do 20 minut po treningu; (chociaz nie wiem, czy to ma sens, bo i tak musze dojechac do domu te 20 minut ...ehh)
5. Usuwam z diety nabial: kiefir, ser bialy (to nie jest twarog);
Nie wplywa on dobrze na chudniecie u mnie;
6. Obli, ratuj moje uda, bo masa przybyla, to nie mozliwe, ze tluszcz ... woda chyba tez nie, nie mam pojecia co za proces moze sie dziac w tych partiach ciala ... i jak temu zadzialac

Tak sobie pomyslalam, ze jak sie zredukuje, to chyba sie lekko podmasuje, ale to jeszcze przemysle, najpierw palimy ochydny fat !


Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-03-07 09:01:40

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-03-07 09:02:22

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
akneraj niestety to normalna reakcja na cwiczenia - spuchniecie. Pas ci schudl, wiec chudniesz. To jest bardzo czeste u osob poczatkujachy, szczegolnie kobiety mające tendencje do tycia w udach, odczuwaja takie cos. Po jakims czasie przechodzi. Musisz sie uzbroic w cierpliwosc, tylko schudniecie cie uratuje, zacznij wykonywac interwaly po treningu, rano aeroby lekkie, w miare mozliwosci pozostale aeroby tez lekko. Wykonaj pomiary jeszcze raz po przerwie i popij sobie troche ziol skrzypu i pokrzywy (tej spokojnie mozesz duzo) no i rumianku (przeciwzapalnie), nogi w gore, moze w aptece dostaniesz jakies tabletki majace wlasciwosci "odwadaniajace" chodzi mi o takie popularne zestawy tabletek kosmetycznych (wiesz jak na celulit sa), nie wiem jakie sa dostepne firmy w Polsce, moze dostaniesz wyciag z brzozy Welledy .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 965 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15423
akne nie martw się, mi tez udka bardzo się zwiększają po ćwiczeniach. do tego stopnia że raz spodnie mam bardzo luźne, bez paska nie dam rady a po treningu masakra, obcisłe.
ważne że Ci talia leci, a to że waga spadła mimo że uda spuchły to też duży plus

dla mnie wyrzucenie nabiału to by był koszmar, podziwiam Cię że to robisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1979 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8210
akneraj tak to już jest z dolna częscia u kobiet wiekszosci trudno schudnac z ud ja tez ,bym chciała ciut mniej w udach ,ale chyba to juz nierealne iwec pogodziałm sie ,ze takie mam i kształtuje co sie da.Areoby na czcza są fajne tez je tak cwcizcze.Wierz mi ,ze lepiej tyc w udach i pupie niz w pasie ,mam znajoma co ma nogi jak patyczki ,a jak tyle to wszystko idzie jej w brzuch i talie ,ze boczki ma jak baleroniki ,a nogi dalej chde tak tyje też mój męzus,mi idzie w uda i posladki,biodra ,a talia zostaje nawet sczupła.Ale twrogi w diecie zostawiasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Dobrze Obli, tak też myślałam jeśli chodzi o tą dolne partie. Jak będę w Polsce, za miesiąc, to zaopatrze się w herbatki. Zawsze sobie przywoże zieloną z opuncją i jakies czerwone do tego. Jeśli chodzi o tabletki, to sprawdze jakie mamy na rynku, bo kompletnie nic nie wiem na ten temat.
W miedzyczasie postaram sie poszukać co oni tutaj mają ...
Pomiary będę robić co mniej więcej 2-3 tygodnie.

... tak dziewczyny, nabiał wyrzucam. Przynajmniej zaobserwuje co sie bedzie dziać. Twarogu tutaj nie ma, niestety. Jest coś podobnego, jakiś serek biały, ale to nie to samo. Nie ma takiej twardej konsystencij jak nasz polski

JEDZENIE:
I. owsiane, białko z jajka, oliwa;
II. j.w.;
III. soczewica, żółty ser-plaster, białko z jajka, tuna;
IV. j.w, oliwa;
V. soczewica, tuna, oliwa;
VI. j.w;

B=148
T=40
W=175
kc=1631 + warzywa


Jeśli chodzi o aeroby na czczo, to będę robić tak ok. 40 minut. Po treningu będą interwały.

Dorzuciłam jeszcze magnez rano, już dziś zaczęłąm pić.

(chyba to już wszsytkie postanowienia)

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
to wrzuc wapn jak nie bedziesz jesc przetworow mlecznych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
dziś (dzień nietreningowy):

JEDZENIE:
przed: wapń , magnez;
I. owsiane, białko z jajka, oliwa;
II. j.w.;
III. soczewica, żółty ser-plaster, białko z jajka, tuna;
IV. j.w, oliwa;
V. soczewica, tuna, oliwa;
VI. j.w;

B=151
T=40
W=175
kc=1651 + warzywa


Jutro zaczynamy 5 tydzień treningu ;
Poniedziałek: 2000 kc.

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-03-08 19:14:40

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ty masz 3 dni 1600 i 1 2000kcal? To teraz 1500kcal i 1800kcal
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na mase

Następny temat

Superseria

WHEY premium