SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

akneraj/redukcja-str.73/rekompozycja-str.100/bieg5km-str.117

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 195659

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
"2. Red wine

Yes, red wine should be a part of every health conscious person’s diet. Small amounts of this beverage provide numerous cancer-preventative effects but red wine may also enhance fat metabolism [2]. One of the biggest discoveries is nutritional science is the identification of resveratrol, the active ingredient in red wine. This compound has been shown to dramatically increase the rate at which cells metabolize fat. Resveratrol stimulates the SIRT1 gene to produce a protein called sirtuin-1 which blocks a receptor on fat cells. When this receptor is blocked, lipolysis (the breakdown of fat) is increased and the formation of new fat (adipogenesis) is decreased [2]. Other studies have shown that the stimulation of this protein by resveratrol (red wine consumption) also activates the genes that promote a longer, healthier lifespan. Resveratrol comes from the skin of grapes but since it oxidizes quickly (losing its metabolic effect in the process) fresh grapes and white wine are less effective sources. Red wine is a unique source of resveratrol as it retains the same amount of as was in the grape at the time of fermentation.

I’ll give you an idea of how much I believe in the health benefits of this compound. Previously I’ve never drank red wine and never really cared for it’s taste at all. However, based on the steadily accumulating health benefits of this drink I’ve trained my self to have a half-glass of red wine with my evening meal, every night. This small amount won’t have any detrimental effect on body fat and it’s all that’s required to provide some rather powerful heath benefits. It doesn’t have to be the expensive stuff either. Around 5 bucks will get you a very drinkable red. Seal it tightly as it red wine tends to go acidic quite quickly.

Now, I’m not advocating that consuming large amounts of red wine is going to get you ripped. Not for a second. Alcohol is alcohol; it is a calorie-dense nutrient that acts a lot like fat in promoting calorie storage. However, bodybuilders need to get their head around the idea that everyday science is unveiling previously “hidden” compounds in regular foods that have profound benefits to our metabolism and physiology and sometimes these compounds are found in foods that are not your typical bodybuilding staples. Smart bodybuilders will incorporate this new research into their diets and reap the benefits. "

2. Nature 17:429;771-776, 2004

O A jak sie pogrzebie po internecie to jeszcze sie troche znajdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Witaj sihaja82 . Ja również będę zaglądać. I jak widzisz ciężki przypadek jestem!

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
JEDZENIE:
AEROBY: BIEGANIE: 40 min. intensywnie + ok. 5 min streching
na czczo: wapń, magnez;
I. owsiane, białko z jajka, oliwa;
II. j.w.;
III. j.w;;
IV. soczewica, kurak, oliwa;
V. j.w;
VI. soczewica, tuna, oliwa;
VI. soczewica, tuna, oliwy;

B=149
T=33
W=149
kc=1502 (bez warzyw: cebula, papryka, kalafior = 500g)


Jutro 1800 kc

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1979 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8210
Ja jutro tez mam 1700kcl i wegle na kolacjetak nieiwle ,a moze sprawic radość
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
ps. Chciałam edytować, ale mnie uprzedziałaś

Ja jutro tez mam 1700kcl i wegle na kolacjetak nieiwle ,a moze sprawic radość
... to prawda, organizm sie domaga !!

Prawdopodobnie dojdzie niedlugo oliej lniany (po duńsku: lineolie) ... tylko musze poszukać dobrze !!
Obli przejrzałam tę strone i porównałam ceny. Kupując tylko ten 'Optimum for Women' to wyniesie mnie drożej niż zakup: Whey Protein, pulsometra i rekawiczek. Ale ceny są rzeczywiście nie wysokie, tylko włąsnie zależy ile się tego bierze.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
ale gdzie? Mnie do ceny tych multiwitamin doszlo tylko 9$ przesylki, razem ok 20$ co daje cene za jaka ja nawet polowy tych tabletek nie dostane, nie mowiac o skladzie. Bo za niektore skladniki dodatkowe w fomie tabletki na "mlodosc" trzeba tu zaplacic kilka razy wiecej.

Oczywiscie nie mowie o multiwitaminie ze sklepu bo takie sa jak cukierki, tylko ich jakosc zerowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
a te 9$ nie jest przypadkiem jak masz przesyłke tylko w USA ? Bo tam cos jest , ze ok 40$ trzeba zapłacić?

ah!! wiem, tylko ja patrzyłąm dodatkowo jakbym zamowiła Whey, to wysyłka juz jest ok .40$

Obli ale jak zamawiasz to w przeciagu ilu dni juz masz towar. Chodzi mi o to zamowienie w przeciagu 7-14 dni. Bo jak bedzie po 2 tyg. to niestey, ale towar moze powrócić, bo mnie nie bedzie.

Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-03-19 19:59:59

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
40$ to rzeczywiscie juz z czyms, a wtedy oplaca sie wiecej zamawiac by zawsze byc w gornej granicy.
Ze stanami i normalna przesylka to nigdy nic ie wiadomo raz idzie 7 dni, a innym razem moze nawet miesiac - niestety. Rekordem byla zabawka dla corki zamowiona na ebayu w USA od kogos tam, ktora szla 3 miesiace Corka byla niemowlakiem i zdazyla wyrosnac z tego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Obli!!!, Nowy avatar , no no no
Dziś:

JEDZENIE:
na czczo: wapń, magnez;
I. owsiane, białko x3, oliwa;
II. j.w.;
III. soczewica, białko x3, tuna, oliwa;
IV. soczewica, kurak, oliwa;
BASEN: 60 min;
V. soczewica, ryba;
VI. soczewica, ryba;
TRENING
VII. tuna, soczewica;

B=178
T=40
W=178
kc=1809 (bez warzyw: cebula, brokuły, por = 500gr)


TRENING by Obli ('Dzień 3'):
rozgrzewka: ponad 7 min,
1.MC 4x5 50/55/60/65 kg (Ostatni tylko x4, ręce mi się ślizgały i nie potrafiłam się już skupic na technice, tylko na tym, aby utrzymać sztange. Ogólnie 60 poszło dobrze, chociaż było ciężko. Robią mi się odciski na rękach.)
2.wyciskanie na klatke, skos gora 3x10 (12kg)

obwod 4x (13 min 2 sek)
1.thrusters x10 (7kg) (tu czułam swoje zakwasy na 'motylkach' po środzie. Ale pomggły mi dziś technicznie zrobić dobrze thrusters. Siłaa była )
2.wyciskanie sztangielek na klatke z podlogi na zmiane x5 na strone (7kg)
3.sprint 400m
Obli, obczaiłam te rowery, a przynajmniej jeden. Zależy jaki poziom ustawisz, jesli chodzi o naliczanie km. Ogólnie im mnijeszy poziom, tym szybciej się naliczają, oczywiście im szybciej pedałujesz. No ale przynajmniej wiem, bo ostatnim razem miałam na duży poziom, a km szły bardzo powoli, a ja pedałowałam jak oszalała.

odpoczynek ... przydał się ok. 1 minuty

obwod 3x
1.wznosy nog w zwisie x7 (nie potrafie się utrzymać przy 10.)
2.russian Twist na skosnej x 5 na strone (10 kg)
3.wznosy z opadu x10 (10kg)

Dobiłam siebie brzuszkami w szybkim tempie: ok 8 min. typu abs.

****************************

Mam problem z MC. Potrzebne mi chyba będą jakieś paski, albo cosik. Rękawiczki mam zamówione, ale to dopiero za 2 tyg. Wszsytko za dwa tygodnie!!
Ogólnie Obli jestem zadowolona, bo myślałąm, ze nie dam rady podnieść 60kg. Dziś też zauważyłam jakąś siłe nogach
Pomiary będę robic w niedziele rano. Jutro dzięn nietreingowy



Zmieniony przez - akneraj w dniu 2009-03-20 21:16:22

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
bardzo ladnie MC, na prawde, fiu fiu, jak na poczatkujaca, juz od razu ciezar ciala ciagniesz. na prawde masz potencjal, serio, jakbys po redukcji chcial to mozesz duzo jeszcze zdzialac Paski jak najbardziej, jak nie dajesz rady

PS ty sie lepiej przyłóż do tych brzuszków a nie "dobijaj" jakimś kołysaniem w serii 8min

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-03-20 21:38:17
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na mase

Następny temat

Superseria

WHEY premium