SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PORADY W DZIALE KUCHNIA SFD - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania cz.2

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246347

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 244 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6471
a malinowa powiedziałaś, że bułki są ok. Możesz powiedzieć gdzie jek upujesz bo znalezc ich nie moge
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 180 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1956
albo zamarynuj, odstaw na trochę i potem obsyp przyprawami pierś z kurczaka lub kawał schabu i wrzuć do piekarnika, będziesz mieć fajną wędlinę do krojenia, a pracy przy tym tyle co nic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
W lidlu takie kiedys kupilam i byly smaczne

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1793
Malinowa
Ja od siebie mogę jeszcze polecić mąke z ciecierzycy,dobra do zageszczania roznego rodzaju kotletow, kasze jaglana wystarczy zmielic i tez mozna uzywac jako mąki. Kukurydziana i ziemniaczana sluży głównie do zagęszczania plynów(zup,sosów,np.chińszczyzny)


Dzięki wielkie :) Czyli można powiedzieć ,że tylko tej pszennej wystrzegać się a resztę śmiało używać :] Muszę tylko zastosowań każdej nauczyć się,np. co do tego , którą do zagęszczania,którą do placków. I wybrać te które najbardziej mi smakują, chociaż na owsianą i żytnią nie narzekam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1793
Mam kolejne pytanko,które mnie nurtuje. Jeśli na jakiejkolwiek etykiecie mam napisany skład danego produktu i nie ma w nim słowa " cukier " bądź "syrop glukozowo - fruktozowe " i inne cukroskładniki,to jeśli w wartości odżywczej na 100 g produktu pisze mi np. w makaronie węglowodany 68 g , w tym cukry 0,7 g to to 0,7 g mi dosypali tego cukru w końcu czy ki grzyb?!! Sorki za moją niewiedzę i prawdopodobnie banalne pytanie. Uczę się od najlepszych,czyli od was i zaraz się dowiem :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
to znaczy ze ten sukier jest naturalny z danego produktu, np weźmiesz sok nie docukrzany to i tak w składzie będzie cukier bo owoce go zawierają.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1205 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18014
używa ktoś stevi ta w tabsach jest w miare tak slodka jak zwykly slodzik z kaufa czy trzeba jej wiecej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ja daję 2-3 stevie, w carefurze kiedyś kupiłem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Zależy jaka gramatura tabletek. Ale jeśli mówimy o tej w białozielonym op to jest słodka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1793
Mam pytanko, czy mogę zastąpić w przepisie do placków ziemniaczanych mąkę pszenną mąką żytnią typ 2000? Czy do placków sie nie nadaje....mam tylko żytnią w domu....a jeśli można tak zrobić to czy jest jakaś proporcja,np. trzeba dać zamiast 2 łyżek pszennej ,jak jest w przepisie , np. 4 żytniej. ( czyli proporcja 2:1 Zytniej do pszennej ) . Z góry dzięki.

I dzięki za wyjaśnienie z tymi "w tym cukry ". Tak też myślałem że jest,ale często wątpliwości mnie dopadały....i chciałem się doinformować :) Dzieks !
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ciasto miodowo-orzechowo-jabłkowe / Deser Sfd

Następny temat

Chleb żytni z orzechami włoskimi i laskowymi na zakwasie

WHEY premium