SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PORADY W DZIALE KUCHNIA SFD - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania cz.2

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246314

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4262
Nasza mnie ochota na pieczone ziemniaki, ale mówiąc szczerze nie mam pojęcia jak je zrobić... :D

Ziemniaki obrać, pokroić na plastry i wyłożyć na blachę wyłożoną folią do pieczenia żeby się nie przykleiły?

Proszę o porady ja je smacznie przygotować w piekarniku gazowym.

Mogę też obok nich za jednym zamachem upiec pierś?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Kroisz w ćwiartki czy plasterki, moze być i we frytki zrób sobie marynatę oliwa zioła papryka czerwona słodka czy pikantna co tam lubisz, zalej ziemniaki i dobrze wymieszaj, rozłóż na blachę ok 180-200 st na 30-40 min od czasu do czasu przemieszaj.

Mozesz też wcześniej je obgotować z 5 min to się szybciej w piekarniku zrobią. Spokojnie mozesz pierś też wsadzić i w tej samej marynacie ją zrobić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 4463 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 78211
ewentualnie zamiast oliwy spryskać PAMem i dopiero posypać przyprawami

Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie - znajdziesz powód.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3267 Wiek 48 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 134398
Z tym twarogiem to różnie bywa, ja czasem kupuję od gospodyni z tzw. "zbieranego mleka" (jak rozumiem po zebraniu z wierzchu śmietanki) i wcale taki tłusty nie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2619 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 36108
ja to bym taki twaróg bardziej wliczał jako 'śmietankowy'. Widziałem taki wczoraj w sklepie, to miał 13% tłuszczu.

Hard work & dedication

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Twarogi śmietankowe zazwyczaj z twarogami mają niewiele wspólnego.

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli ziemnior to tylko w stylu hasselback ;] polecam. A jeszcze bataty pojawiły się w biedronce. Biegnijcie i kupujcie na kilogramy, te u mnie są serio dobrej jakości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
Krystian, jak robisz bataty ?
Pytałam też jakiś czas temu o przepis na bułki orkiszowe razowe, ale chyba Ci umknęło...

Zmieniony przez - alhambra1970 w dniu 2014-12-18 19:43:40

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bataty nacinam w paski na 3/4 wysokości, jest trochę siłowania ale te szczeliny smaruję olejem kokosowym i piekę przez 30min w ok 200C, jak zaczynają się rozwarstwiać wtedy opruszam solą.

Przepis na chleb/bułki z razowej orkiszowej:
500g mąki (ofc orkisz, typ 2000)
20g miodu, 20g drożdży, sól
260ml wody

Do całości wody (w "letniej" temp) wrzucam drożdże oraz miód, dokładnie mieszam i wtedy dosypuję ok 50g przesianej mąki i znowu mieszam. Odstawiam w ciepłe miejsce na minimum 30min. Do reszty mąki dosypuję sól. Wracam do zaczynu, kiedy widzę, że drożdże ładnie już pracują, wsypuję resztę mąki i dokładnie mieszam, w tych proporcjach ciasto ma konsystencję idealną, niezbyt klejącą a formuje się doskonale, łatwo je potem porcjować (tutaj właśnie na bułeczki ). Po ulepieniu kulki z całego ciasta, delikatnie macam je zwilżoną ręką, i odstawiam na noc pod wilgotną ścierką, w ciepłym miejscu (u mnie non stop pracuje kominek, więc sprawa jest prosta). Rano ponownie ugniatam ciasto, dzielę na bułki lub robię cały bochenek, delikatnie zwilżam wierzch dłonią i znowu nakrywam wilgotną ścierką, czekam aż ostatecznie wyrośnie (ok 2h), wtedy wrzucam do piekarnika. Zawsze piekę na oko (20-30min, zależy od wielkości bochenka) w 240C, potem zostawiam je do ewentualnego "zbrązowienia" w zamkniętym i rozgrzanym piecyku, a potem na uchylonych drzwiczkach studzi się na kratce wyjęty z foremki.

A się napisałem... :D




Zmieniony przez - krystian.kaczanowicz w dniu 2014-12-18 22:25:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 109 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11718
Ile poleżą rozpakowane pestki dyni? Dzisiaj kupiłem 1 kg (10 x 100g) i w każdej paczce jest dziurka, jakby czymś przebite :/ Niestety dopiero w domu to zobaczyłem. Tyle pestek będe jadł gdzieś do marca albo i kwietnia. Czy przez tyle czasu nie stracą swoich właściowści lub nie zepsują się?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ciasto miodowo-orzechowo-jabłkowe / Deser Sfd

Następny temat

Chleb żytni z orzechami włoskimi i laskowymi na zakwasie

WHEY premium