SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PORADY W DZIALE KUCHNIA SFD - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania cz.2

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 247446

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 298 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34626
właśnie o taki szybki 'przepis' mi chodziło a jakie przyprawy będą dobrze komponować się z tymi pastami?,miałem jeszcze czerwona i przyznam ze niezbyt przypadła mi do gustu i tych nie ruszałem ale czas najwyższy je wykorzystać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 298 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34626
właśnie o taki szybki 'przepis' mi chodziło a jakie przyprawy będą dobrze komponować się z tymi pastami?,miałem jeszcze czerwona i przyznam ze niezbyt przypadła mi do gustu i tych nie ruszałem ale czas najwyższy je wykorzystać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Bazylia, oregano nawet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 434 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5527
Kurkuma, chili, pieprz zmielony, imbir, czosnek, limonka, kolendra, mieta, sos sojowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 298 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 34626
ok dzięki za porady zrobiłem dziś obiad z jedna z tych past tym razem zielona,jak przyprawę curry uwielbiam to te pasty są słabiutkie może z innej firmy lepiej smakują nie wiem

od dawna chodzą za mną kluchy przecieruchy, kluchy szare z ziemniaków zwał jak zwał, jak wiadomo oprócz ziemniaków głównym składnikiem jest mąka, i jestem ciekaw czy próbował ktoś tego dania zrobionego z mąką orkiszowa/żytnią razową itp??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1551 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15054
Jak powinno sie przechowywać oliwę z oliwek i olej lniany?

Bo w internetach jak i na forum ludzie różnie piszą. Do tej pory przechowywalem normalnie w temperaturze pokojowej i było ok. Potem gdzieś przeczytałem, że należy trzymać w lodówce, więc wsadziłem do lodówki. Z tym, że oliwa jak postoi w lodówce to robi się mętna i przed użyciem trzeba ją dużo wcześniej wyciągnąć z lodówki, żeby zrobiła się płynna. No i po kilku takich cyklach oliwa robi się dziwna w smaku.

Co do oleju lnianego, też ponoż trzeba przechowywać w lodówce, a na butelce jest napiane, że w temp. pokojowej.

Więc jak to w końcu z tym jest?


Zmieniony przez - mrCROSS w dniu 2015-11-07 22:20:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94913 Napisanych postów 364908 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670422
mrCROSS
Jak powinno sie przechowywać oliwę z oliwek i olej lniany?

Bo w internetach jak i na forum ludzie różnie piszą. Do tej pory przechowywalem normalnie w temperaturze pokojowej i było ok. Potem gdzieś przeczytałem, że należy trzymać w lodówce, więc wsadziłem do lodówki. Z tym, że oliwa jak postoi w lodówce to robi się mętna i przed użyciem trzeba ją dużo wcześniej wyciągnąć z lodówki, żeby zrobiła się płynna. No i po kilku takich cyklach oliwa robi się dziwna w smaku.

Co do oleju lnianego, też ponoż trzeba przechowywać w lodówce, a na butelce jest napiane, że w temp. pokojowej.

Więc jak to w końcu z tym jest?



Zmieniony przez - mrCROSS w dniu 2015-11-07 22:20:25


oliwa z oliwek normalnie w temp pokojowej większość lnianego budwigowy itd. ma zalecenia do przechowywania w chłodnym nawet kupując np. w aptece stoi w lodóweczkach.Ja zamawiam na doz.pl i sa wersje które mogą stać w temp pokojowej lecz lniany zawsze trzymam w lodówce.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10
Mógłby dać ktoś sprawdzony sposób na apetyt? Ważę 71 kg. 183 cm wzrostu i 21 lat. Mój cel to zwiększenie masy do 85 kg, tylko problemem jest mały apetyt. Nie jadam śniadań w domu, bo po przebudzeniu nie jestem głodny, a gdy coś zjem to od razu źle się czuję. Pierwszy posiłek jem nawet przed południem. Mam się zmuszać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94913 Napisanych postów 364908 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670422
na początek spróbuj tego https://sklep.sfd.pl/Megabol_Dibencozide_Magnum-opis935.html 

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Kończę puchę-nie działa
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ciasto miodowo-orzechowo-jabłkowe / Deser Sfd

Następny temat

Chleb żytni z orzechami włoskimi i laskowymi na zakwasie

WHEY premium