SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PORADY W DZIALE KUCHNIA SFD - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania cz.2

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 246260

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Co chwilę są jakieś nowe teorie,nie dajmy się zwariować Umiar we wszystkim jest najlepszy

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
E tam. Nie słuchaj głupot chłopie. Rzepakowy, lniany, oliwa i masełko super tłuszcze. Toć smalcem i odkrojonym tłuszczem z karkówki nie bedsie,y nabijać tłuszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no bo w dopingu był temat ostatnio o lipidach i tam chłopaki pisali żeby ograniczać tłuszcze roślinne i że len wcale nie taki zdrowy,a rok temu jak mialem problemy z hdl i ldl to mówili żeby dawać olej lniany,że ma dobry stosunek o. 3 do 6, a jeszcze gdzie indziej wyczytalem,żeby o.6 ograniczyć,że tylko dawac o.3,a ja nie jestem sobie w stanie wyobrazic masy bez podawania oralnie oliwy/oleju.
Czytałem też że orzechy mają zdrowe tłuszcze (to fakt),ale nie ziemne, A masło orzechowe jest z ziemnych tyle że zmiksowanych i je polecają do diety,więc jak to jest z tym wszystkim

im więcej czytam tym mniej o zdrowiu wiem i jestem coraz bardziej chory,az muszę się dżymnąc z tej nie wiedzy i stresu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 216 Napisanych postów 8941 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84012
Ja z tłuszczów roślinnych to polecam tylko olej kokosowy i oliwę, ale dobrej jakości. Tłuszcze roślinne bardzo łatwo się utleniają (spożycie takich tłuszczy działa prozapalnie i mutagennie) i faktycznie to głównie omega-6 (w niektórych dominuje ALA, ale to nie jest dobre źródło omega3), którego nam we współczesnej diecie nie brakuje i nie ma potrzeby jeszcze bardziej zaburzać proporcje między o3/o6.

A smażyć zawsze warto na tłuszczach , które są stałe: olej koko, smalec, masło klarowane.

a dla zdrowia tak jak Malina pisała zawsze najlepszy jest zdrowy rozsądek.

"Optymista to ktoś, kto wie, że zrobienie kroku do tyłu zaraz po tym, jak się zrobiło krok do przodu to nie katastrofa tylko cza-cza."

http://www.sfd.pl/Zrozumieć_kobietę_;_czyli_Female_Phase_Training_by_Ejpi-t1087093.html# 

"Ludzi z nadmiarem teścia sie tylko ogląda"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 372 Napisanych postów 2331 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 48698
Takie pytanie z innej beczki kto mi pomoże gdzie dostane Monster Low Carb u mnie był w delikatesach 24h skończył się i nie wiadomo kiedy będzie

You know I'm born to lose, and gambling's for fools,
But that's the way I like it baby,
I don't wanna live forever.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja w żabce u siebie widziałem,

a ta margaryna flora pro-activ to zdrowa, wiem że masło lepsze, ale to dla mamy, a ona diety nie trzyma, a na opakowaniu jest napisane że to na cholesterol itd.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
http://potreningu.pl/szukaj/artykuly/fraza/margaryna

w jednym z tematów faftaq napisał
Wg zaleceń FAO/WHA dzienne spożycie cholesterolu nie powinno przekraczać 300mg. Taka ilość zawarta jest w około 120 – 140g masła. Zjadanie niemal ¾ kostki masła na dobę jest raczej mało realne, a tyle należałoby spożyć by dobowy limit przekroczyć

Zastąpienie masła florą nic nie da, znam osoby co 2 jajka na tydzien zjedzą bo mają problemy z cholesterolem a są inni co wcinają po 20 i cholesterol w normie, należy się odżywianiu i stylu życia przyjrzeć.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
Podrzuci ktoś pomysł na zapiekanke z tłustego miesa mielonego wieprzowego? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Ugotuj ryż lub makaron, ostudź.
Weź 2-3 jajka roztrzep, wymieszaj z ryżem, wlej do formuł zapiecz Z 15 min
Mieso podsmaż, daj sol, pieprz, czerwona paprykę, podsmaż.
Dodaj pomidora w kostke pokrojonego, jakies warzywa, Np cebule, paprykę i jakies zioła i podduś.
Wylej na Zapieczony ryż i piecz pare min.
5 min przed końcem posyp tartym serem i piecz.


Zmieniony przez - grekar9 w dniu 2015-07-13 00:38:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2730 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78145
jakie proporcje tego ryzu/makaronu i np papryki dac? bo miesa mam 1 kg


Zmieniony przez - fighter7 w dniu 2015-07-13 11:11:58
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ciasto miodowo-orzechowo-jabłkowe / Deser Sfd

Następny temat

Chleb żytni z orzechami włoskimi i laskowymi na zakwasie

WHEY premium