SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA vol. 8

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 197188

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Proszę o pomoc ile białka, węgli i tłuszczy w diecie na masę ( ile g na kg ?.
Moja waga 69kg , wzrost 177 cm. Moje TDEE -2283kcal . Moja budowa to ekto-mezo , lecz obliczając TDEE przyjąłem +200 kcal(aby zobaczyć jak moje ciało się zachowa).Następnie uwzględniłem Nadwyżke kaloryczną licze z (20%Tdee)+Tdee= 2739 kcal. widziałem , że ludzie różnie obliczają jedni z TDEE inni z jakis wzorow co sa przyjete ze 2g bialka na kg masy ciała itp. Chciałbym abyście za mnie to określili bo już mi głowa pęka. wyliczajac z tych przyjetych np 2g bialka na kg i wegli i tluszczy to zsumujac kcal nie wychodzi mi moje TDEE , wiec odchodzę od zmysłów. A z TDEE nie wiem jak obliczyc jak przyjąć odpowiedni stosunek miedzy mikroskladnikami (szukałem wszedzie lecz nie znalazłem) . Chyba troche poplatalem ale juz zeswirowalem...Dieta na masę mięśniową. Proszę o wyrozumiałość i pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
zacznij od 2800kcal po 2 tyg zobaczysz czy idzie prawdiłow do przodu bedziesz obniżał lub podwyższał

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Ale powiedz mi jaki mam mieć podział mikroskładników , o to pytałem się w poście wyżej. Bo tylko tego nie mogę rozkminić. Bo to , że mam to TDEE to mi nic nie daje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 131 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2734
Jestem w trakcie ćwiczeń, dieta jest + gainer, ale niestety uległem kontuzji i przez ok. miesiąc nici z ćwiczeń. Czy warto dalej brać gainera, czy odstawić na czas przerwy od ćwiczeń?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
2g białka
tłuszczy 1,4g na kg reszta ww

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 35 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1569
Witam !

Dwa krótkie pytania,bo już przewertowałem wiele informacji i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem.

Pytanie 1:Czy można łączyć tłuszcze (źródła oliwa z oliwek,orzechy itp.) z białkami i węglami w jednym posiłku podczas redukcyjnej diety zbilansowanej ??

Pytanie 2: Jak powinien wyglądać stosunek białek,tłuszczy i węglowodanów w poszczególnych posiłkach (zakładam 6 posiłków dziennie) ? (założenia makroskładników na kg/masy ciała B:2,1g W:1,8g T:1g)


Zakładam 6 posiłków dziennie w takim rozkładzie:

1. Posiłek (białko,w.proste z owoców,w.złożone,zdrowe tłuszcze)

2. Posiłek (białko,w.proste z owoców,w.złożone,zdrowe tłuszcze)

3. Posiłek (na 2h przed treningiem)(białko,w.złożone,tłuszcze)

Godz. 17-19 trening

4. Posiłek zaraz po treningu (białko WPC,węgle proste z owoców)

5. Posiłek (max pół godziny po treningu - węgle złożone,białko)

6. Posiłek przed snem (białko wolnowchłanialne,tłuszcze)

Z góry dziękuję za fachową radę :)

"Celuj w księżyc,bo nawet jeśli nie trafisz,będziesz między gwiazdami"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
1 tak
2 zależy od wielu czynników a rozkład jaki CI pasuje posiłków może być i 4 czy 3

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 446 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2525
jeśli moim celem jest masa to jak smażę na patelni teflonowej pierś to mogę smażyć na oliwię i z oliwy będę miał te tłuszcze? czy muszę oliwę z oliwek wylewać na łyżeczkę i pić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
najlepiej smaż na teflonie bez oliwy ew małe kawałczki przez krótki okres czasu

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 446 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2525
wiem smażyłem na redukcji ale teraz przechodzę na masę, a nie bardzo lubię samą oliwę...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

zrobiłby ktoś ze mną rywalizację na odchudzanie?

Następny temat

redukcja odrazu po przerwie od silki ?

WHEY premium