SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Killing232, trzeba coś ogarnąć wreszcie, str. 1,12,50,100

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 89505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
05.05.2012r
Trening:

off

Dieta:





Zmieniony przez - Killing232 w dniu 2012-05-05 20:46:14

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
06.05.2012r
Trening:

5x5
High Pull(z ziemi) 5*18\5*28\5*38\5*38\5*38\5*38\5*38\(+1.5kg)
Wyciskanie w staniu 5*18\5*28\5*37.5\5*37.5\5*37.5\5*37.5\5*37.5\(+1kg)
Pompki na poręczach cc+6kg*9.5\cc+6kg*9\cc+6kg*8
Brzuch

Uwagi:
Trening zarąbisty, była moc.
HP - Super
Wyciskanie w staniu - w ostatniej serii ostatnie powtórzenia ze 2-3 to już bardzo ciężko szły, pomagałem trochę wyginaniem ciała.
Pompki na poręczach - zamiast podciągania, bo ostatnio się pomyliłem i zrobiłem na odwrót. Super weszły, trochę bardziej dynamiczne wykonanie niż zwykle(bez szaleństw) i świetnie czułem tricepsa, a do tego i klatkę coś było czuć.

Dieta:
Podczas rozciągania po treningu zapijałem szejka z mleka i banana, zaj**isty :D


Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766

class="link" target="_blank">Wyciskanie stojąc 5*37.5. 4 seria



class="link" target="_blank">High Pull 5*38. 4 seria

dla porównania daje filmik z poprawnego wykonania:
http://www.t-nation.com/strength-training-topics/clean-high-pull-from-floor

W wyciskaniu trochę plecy krzywię, ale przy oglądaniu weźcie pod uwagę to iż mam taką budowę, takie skrzywienie kręgosłupa, na dole takie jakby wklęsłe dlatego to wygląda jakbym wypychał brzuch do przodu, a tak nie jest.

High pull w porównaniu z tym ziomkiem z filmiku to on bardziej staje na palcach w ostatniej fazie ruchu przez co jest wyzej i inaczej pracuję trochę niż ja. Ja na palcach nie bardzo mogę stawać jeszcze(kontuzja) i dlatego wygląda to znacznie inaczej.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1958 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17458
Z tego co kiedyś czytałem czy słuchałem unosimy sztangę do wysokości mostka.
Tak mówił Burdzy chyba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14939
można nieco wyżej ,zależy to od indywidualnych cech ,ale lepiej mostka nie przekraczać ,wtedy też jest tendencja do pomagania ciałem ,a to negatywnie wpływa na kręgosłup-wiem po sobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Killing232 - jeśli masz "wklęsłe na dole" to możesz mieć pogłębioną (hiper)lordozę, a wtedy to na barki dużo bezpieczniej w siadzie i hantlami. Raz, że sztangielki lepiej porobią (tyle że ego nie podkarmią), a dwa że pozycja siedząca stabilizuje. Jeśli nie ma opcji na hantle to chociaż wygodne siedzisko i oprzyj kręgosłup... Połóż faję na ciężary, pilnuj kręgosłupa bo i tak wyrobienie sylwetki kosztuje lata treningów, a raz zrąbany kręgosłup będzie negatywnie odpłacał do końca życia!

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22083
Killing232 - nagraj te filmiki normalnie bo szyja mnie boli ciężko ocenić technikę jak niewiele widać.

co do tego wyciskania to popieram zdanie kamikaz'a
ja sam jak robię wyciskanie stojac to czuję w ostatnich seriach że kręgosłup się wygina w odcinku lędźwiowym. Dlatego częściej stosuję wyciskanie siedzac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
poczytałem trochę o tej lordozie no i chyba wypadałoby się z tym wybrać do lekarza, bo nie fajnie to wygląda.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Nie panikuj Nawet z mocno pogłębioną hiperlordozą można ćwiczyć, tylko trzeba polubić pozycję siedzącą i raczej "odlubić" duże ciężary w wyciskaniu nad głowę etc.
Najlepiej wybierz się do ortopedy, ale raczej takiego usportowionego jak tradycyjnego, bo ten ostatni od razu każe zamknąć się w pokoju, leżeć i nie ruszać

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
a nie wiesz czy ćwiczenia korekcyjne pozwolą doprowadzić to do normy?
Przynajmniej tak żebym mógł ćwiczyć bez obaw?

Dostałeś rower więc pedałuj :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening kobiety oraz bieganie na czczo. Pytanko.

Następny temat

Taki ma być plan?

WHEY premium