SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to ogarnąć na początek ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 201
Witam

Bardzo bym prosił o pomoc w pewnej sprawie. Mianowicie mam 31 lat, siedzący tryb życia, no i zaczyna mnie dołować moja sylwetka. Ogólnie ręce i nogi mam chude, jednak po wielu latach intensywnych ćwiczeń z piwem, dorobiłem się w miarę porządnego basiora, a właściwie to dobrze rozwiniętej opony.
Postanowiłem się wziąść za siebie bo normalnie zaczynam się już wstydzić siebie na plaży, a to już nie dobrze.
Nie będę tu opisywał swoich wymiarów, to może później przy diecie czy doborze ćwiczeń, jednak najpierw chciałbym sie dowiedzieć w moim powyższym przypadku jakim systemem ćwiczyć, wtedy będą mógł skupić się na doborze ćwiczeń.

wiek 31 lat
wzrost : 178 cm
Waga 75 kg

Celem normalnie wyglądająca sylwetka i trochę więcej masy.

Czy najlepiej by było :

Wziąść jak najwięcej spalić opony, czyli żeby być cały chudy i później masować

1. HIIT ( dieta na odchudzanie)
2. ACT ( dieta na masowanie)
3 FBW na masę ( dieta na masowanie)

Czy połączyć początkowe ćwiczenia razem z HIIT, a pózniej masowanie

1. ACT+HIIT ( dieta ??? )
2. FBW ( dieta na masowanie)

Czy w ogóle od razu masować, może gdy urosnę :P brzuch sie trochę straci i wtedy ogólnie zrzucać całościowo tłuszcz.

1. ACT ( dieta na masowanie)
2. FBW ( dieta na masowanie)
3. Hiit ( dieta odtłuszczająca.)

Jak by było najlepiej robić w moim przypadku, a może jeszcze inaczej?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html

Musisz okreslić cel.

Albo masa albo redukcja.

Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 201
no właśnie chciałbym się tego od Was dowiedzieć co w takich przypadkach najlepiej na początek robić, czy najpierw się zredukować tak jak w 1 planie , a później wziąść się za masę, czy odwrotnie. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Jeśli masz dużo tłuszczu - redukuj, FBW się sprawdzi i jakieś aero HIIT mogą być jeśli masz kondycje i dasz rade, jesli nie to zwykłe aeroby na początek 3-=35minut i co tydzień zwiększać.

Jeśli nie masz tego tak dużo - masuj, w diecie lekki +, trening FBW na początek ok, mozesz raz w tygodniu aeroby lekkie dołożyć albo jakąś inną aktywność fizyczną np. basen.


Pzdro
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw czy split???

Następny temat

Modyfikacja planu FBW

WHEY premium