SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Killing232, trzeba coś ogarnąć wreszcie, str. 1,12,50,100

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 88998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Killing co do ćwiczeń dynamicznych to wystarczy robić ćwiczenia z mniejszym ciężarem i wykonywać je szybciej. Możesz też wykonywać crossfit/wod'y. Kami dobrze prawi większy nie znaczy wolniejszy, mniej dynamiczny popatrz że kązdy piłkarz jest dobrze zbudowany(tylko nie patrz na ekstraklasa ). Drogba jest przykładem, który waży koło 100kg jest maszyną i popatrz co wyczynia :]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 5416 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 52179
A mnie tu dawno nie było. Nawet powiadomki niestety padły... Ale już on.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 695 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8917
Jesli na dynamike to bardziej bym postawil na wieksza ilosc powtorzen bo 3 powtorzenia to troche marnie wygladaja na trening pilkarza. U mnie na silowni gosc wykonywal plan pod dynamike puszczal stoper na kilkanascie sekund i napieprzal jak najszybciej cwiczenie. Najpierw sztanga w dol i szybko tupie nogami potem poziomo na linii oczu a potem do gory. Ale mi sie wydaje ze on jakies MMA cwiczyl ale do nogi tez takie cwiczenia sie przydadza. Zobacz co robi vixen-on postawil na dynamike i wytrzymalosc moze spytaj go jak mu tam idzie ogolne odczucia itp. Wiem ze on robi to pod testy w wojsku, wiec biegania podciagania itp. Ale co tam ja to sie nie znam poczekaj az ktos doswiadczony sie eszcze wypowie ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
byliśmy kiedyś na siłce z klubu i trener też tak robił, puszczał stoper na 15 sekund a my napieprzaliśmy ile wlezie(każdy na innej stacji). Wychidziło coś w rodzaju ACT tyle że na czas i z maksymalną szybkością.

Ale jednak czeka mnie metoda prób i błędów - rozpisek dla piłkarzy specjalnych nie ma, jedni mówią to, inni tamto. A ja i tak muszę sam zdecydować co robić. Narazie cisnę tym 5x5, w lato będzie dużo gry w piłę więc będzie wychodziło na boisku czy są jakieś rezultaty.
Po tym cyklu wprowadzę pewne zmiany - dojdzie jakieś ćwiczenie dynamiczne(prawdopodobnie push press zamiast wyciskania) i high pull zamieni się miejscami z wiosłem tak żeby nie było 2 dynamicznych na jednym treningu.

Później będę musiał sprawdzić też to wykonywanie ćwiczeń z maksymalną szybkością.

Ogółem - z grubsza plan na pół roku jest, tylko teraz wszystko doszlifować

Wylukałem też takie fajne ćwiczonka jak Thrusters i speed squat(szybki przysiad). Też kiedyś dam im szansę na pewno.

Właściwie to ciągnie mnie też żeby spróbować push\pull\legs. Tyle że musiałbym też odpowiednio zmodyfikować żeby elementy dynamiki włączyć.

Zmieniony przez - Killing232 w dniu 2012-06-26 21:16:58

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Killing, bo trening siłowo-kondycyjny dla piłkarza się nie różni na poziomie amatorskim od treningów dla piłkarza ręcznego czy tam tego koszykarza, którego się uczepiłem. Duże różnice uwidaczniają się potem, a na początku liczy się proporcjonalny rozwój siły (a co za tym idzie sylwetki) i stałe podnoszenie poprzeczki w ćwiczeniach kondycyjnych. Dawny znajomy z klubu piłkarskiego tak samo miał długie kondycyjne biegi na równi ze sprintami, kopertówkami, podbiegami. Gość od nas z siłowni, ćwiczący pod kątem piłki nożnej też nie unika ciężarów, tyle tylko że ćwiczy z krótkimi przerwami i nie typowo masowo, ale ogólnorozwojowo. Nieraz widziałem go robiącego po 20 przysiadów czy szybko zmieniającego stanowiska w treningu nóg. Znów koszykarz (wieeelki bydlak, ponad 2m skubany ma) co rusz jechał normalnym splitem, tyle tylko że nóg nie robił bo je miał codziennie na treningach - chwalił się jakie ciekawe ćwiczenia im dają na skoczność czy rozbiegi.

Grunt to utrzymywać stały postęp, musisz równomiernie podzielić sobie czas między szkolenie techniki w trakcie gry oraz rozwój parametrów fizycznych jak szybkość czy wytrzymałość w biegu. Spójrz na nogi piłkarzy, to nie są witki maratończyków tylko dość solidnie zbudowane kopyta. Nie noszą na sobie fatu, wiadomo - ale mięśni trochę mają w większości, skutek treningów siłowych. Znajdź złoty środek, a najlepiej to zacznij monitorować własne postępy w tych dziedzinach, które do czegoś wykorzystujesz. Mierz sobie czasy na 60tkę, 100tkę, 400tkę czy 2 kilometry równie mocno, jak postęp w przysiadzie czy innych ćwiczeniach. Jak i jedne i drugie się poprawią, to jesteś w domu. Takie moje zdanie, choć pewnie bardziej zaawansowani będą myśleli inaczej to ja narazie uczę się i tak głównie na własnych błędach.

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
niestety tak już jest. Trzeba sprawdzić na sobie żeby wiedzieć.

Jeśli chodzi o kondycje to tu już znalazłem złoty środek - interwały. Nie ma to jak ostry zajazd! Tak ze 40-60 minut i 2 sesyjki wystarczą żeby mieć już siłę na cały meczyk.

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14939
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
Srodek obrony częściej, rzadziej środek pomocy. Różnie to bywa, jak to w juniorkach Nawet i na skrzydle kiedyś wybiegłem na mecz
I weź tu bądź mądry - na środku obrony potrzeba siły żeby się przepchać, na skrzydle najważniejsza dynamika... a gdzie się trenerowi umyśli tam musisz grać

Leci Wypiska:

27.06.2012r
Trening:
5X5

Przysiad 5*28\5*43\5*63\5*63\5*63(+1kg)
High Pull z ziemi 5*28\5*33\5*48\5*48\5*48(+2kg)
Wyciskanie stojąc 5*18\5*28\5*43\5*43\5*43(+2kg)
Uginanie ramion ze sztangą 10*8\12*20.5\8*23\5+1neg.*25
Spięcia leżąc+unoszenie nóg leżąc+skłony boczne z talerzem w rękach leżąc- 2seryjki
Rozciąganie całego ciała

Uwagi:
Kurfa ale mnie ciągnęło dziś do tych ciężarów! W każdym ćwiczeniu maks poszedł! A niech reszta dalej myśli stereotypami że redukcja musi się wiązać z utratą siły! Na pewno nie na takim poziomie jak ja jestem!

Przysiad
- tu mam najwięcej zastrzeżeń, poszedł maks ale kosztem techniki. Ale z tego co zauważyłem na filmiku- to nie jest wina ciężaru!! Potrafie zrobić powtrzenie ładnie a potrafie ciągnąć plecami na tym samym obciążeniu! Nie ma co robić deloadu ciężaru tylko trzeba się zaprzeć psychicznie!
High Pull - zarąbiście szło! To jest to! Przydałoby się jeszcze więcej dynamiki w tym ćwiczeniu ale bijąc maksy ciężko o to
Wyciskanie stojąc - nie sądziłem że dam radę ale jednak! W 2 seryjce ostatnie powtórzenie to już push press było bo nie dałem rady, a w 3 seryjce ostatnie powtórzenie wywalczone jak remis polaków z grekami
Uginanie na bica - a stwierdziłem że jak mam rozwijać siłę to ciężar w górę. Nie było już tak wolnej fazy negatywnej, nie było tylu powtórzeń, takiej pompy... ale był większy ciężar!

Ogółem to trening wypadł Super! Wczorajszy luźniejszy dzień świetnie na mnie wpłynął. Przed treningiem zjadłem tylko śniadanie a i tak było we mnie mnóstwo energii!

Szkoda że jednak nie będzie tego meczyku z kolegami - może sam pójdę pokopać kulę.

Dieta:
Będę chciał wyjść dziś na plus kaloryczny. Ogólnie chyba postaram się wprowadzić do swojego życia zasady Body recomp( czy jak to się tam nazywa). Zobaczymy co z tego będzie.
Po treningowo wpadło zarąbiście wielkie udko z kurczaka + ryż+ oliwa. Mimo to nie jestem jeszcze przepełniony a więc może coś jeszcze wszamię małego żeby wykorzystać okienko po treningowe.

Zmieniony przez - Killing232 w dniu 2012-06-27 14:31:38

Dostałeś rower więc pedałuj :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1904 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14939
środek obrony fajna pozycja ,ale mimo wszystko wolałbym skrzydło ,już sobie wyobrażam idealną piłkę ,łapię szybkości mijam jednego drugiego mama miejsce na strzał ,pełne skupienie ,ładuje ile siły w nodze i 3m nad poprzeczką jak zawsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2174 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29766
haha masz marzeniaaa ja tam jedną połowę w tej rundzie grałem na skrzydle - wygraliśmy wtedy 1-0 a gol padł po mojej akcji indywidualnej zakończonej wrzutką na 3 m gdzie wystarczyło dostawić nogę żeby piłka wtoczyła się do bramki - nie chwaląc się miło wspominam tamten okres

Dostałeś rower więc pedałuj :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening kobiety oraz bieganie na czczo. Pytanko.

Następny temat

Taki ma być plan?

WHEY premium