SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KĄCIK DYSKUSYJNY - POLITYKA, NAUKA, FILOZOFIA ITP.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 478587

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Na Ukr ludzie hurtowo wypłacają hajs z banków, wyjeżdżają pełnymi wózkami z chlebem etc
będą powoływani rezerwiści celem obrony kraju

no...dzieje się
mówię: przyjadą tu całymi tabunami, nie ma innego scenariusza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
SzK
Puar, nie miałem na myśli bezpośredniej destrukcji Ziemi jako takiej, a raczej zagładę ludzkości. No bo nawet jakby nie rozwalić całego świata, ba nawet całej Europy nie trzeba to i tak kryzys jaki wybuchłby po odpaleniu atomówki spokojnie mógłby wyciąć ogromne rzesze ludzi. Do tego skażenia i okazałoby się, że przetrwała garstka (garstka w porównaniu do obecnych 8mld).


Aa spoko

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.salon24.pl/newsroom/914347,w-chinach-urodzily-sie-pierwsze-na-swiecie-dzieci-ze-zmodyfikowanymi-genami
A tu źródło wiarygodne: https://www.nature.com/articles/d41586-018-07545-0

No to w sumie ciekawie się robi. Będzie można tworzyć dzieci z pewnymi lepszymi cechami. Może mądrzejsze, silniejsze, wytrzymalsze. Będzie grubo.


Zmieniony przez - Agares25 w dniu 11/28/2018 11:41:37 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chyba tu w spamie ( na pewno ... bo gdzie indziej ? )
kilka lat temu już była ta kwestia poruszana , pojawiły się arty. o tym że za kilka lat będą rodziły się "ulepszone" dzieci
a to się okazuje że to już dzisiaj

i powoli idziemy w kierunku homo superior , ubermensch'a
to może mieć wielki wpływ na ludzkość jaką znamy
pamiętacie "Nowy wspaniały świat" - A.Huxley'a ?
produkcję ludzi ?
takie metody stworzą nową kastową ludzkość , dzisiaj jest jeszcze możliwy "awans społeczny"
jednak w przypadku "zaprogramowania" wyrok będzie ostateczny i dożywotni
wydaje mi się że żyjemy w czasach ostatnich dla ludzkości i homo sapiens
stworzymy sobie naszych katów ... mechanicznie i genetycznie ulepszonych "nadludzi"
ciekawe jak będą oni postrzegać swoich twórców ? i jak traktować ?

u Dostojewskiego Raskolnikow w Zbrodni i karze zabija lichwiarkę ... siebie uważa za jednostkę wybitną a starą za element "motłochu"
( wiem wiem ... potem przemiana wewnętrzna bohatera ... ale stara już zaj**ana , no i czy taka refleksja nad podludzmi była by powszechna ? )

a Nietzsche i „Gott ist tot” ... zabiliśmy Boga i sami staniemy się bogami ... ale nie wszyscy tylko uprzywilejowani ... czyli bogaci
(Panie doktorze poproszę syna ala Dolph Lundgren poproszę 2m 100kg 145 IQ wygląd Greckiego herosa
ok ... to będzie 1 875 000 $
ok ... dziękuję pięknie , płacę )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Generalnie ciągle ewoluujemy. Na nas zapewne się to nie skończy i chyba ten czas nadchodzi. Uszczuplenia cywilizacji o parę miliardów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no tak tylko do tej pory był to proces powolny , zmiany były zauważalne z perspektywy wielu pokoleń na zasadzie współzawodnictwa i doboru

tu będziemy mieli do czynienia z zastąpieniem homo sapiens nowszym modelem np: techno sapiens albo homo sapiens 2.0.

a poprzez analogię możemy wywnioskować co "lepszy model" człowieka robi z "gorszym , słabszym"

neandertalczyk i homo sapiens występowali na tych samych obszarach ale ci pierwsi "zniknęli" nie było dla nich miejsca gdy pojawił się "lepszy" model

a relacje "biały człowiek" vs cała reszta ? to nie napawa optymizmem

czyściliśmy teren ... no w najlepszym razie braliśmy w niewolę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Generalnie to homo sapiens nie wygrał z neandertalczykiem. Ludzie że wschodu pochodzą od homo neandertalsis, a z zach od homo sapiens. My nawet chyba wcześniej wyewoluowalismy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale z drugiej strony wiecie jakie jest przeyebane życie z jakąś chorobą genetyczną. Z jakimś zaburzeniem, które sprawia, że życie jest przeyebane. Jeśli udałoby się zrobić człowieka, który nie musiałby cierpieć i przez to wszystko przechodzić byłoby fajnie. Bardziej odpowrnego na te wszystkie ch*jowe czynniki, na które jest narażony codziennie. Silniejszego nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, lepiej radzącego sobie ze stresem itp. (choć wiadomo, że psychika to nie tylko genetyka, ale przede wszystkim środowisko).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miałem nie przeglądać mediów ale kumpel mi powiedział, słyszeliście, że PiS chce 1000+. To jest dramat. Wybory niedługo i stąd ten pomysł. Trzeba będzie zastanowić się czy nie warto emigrować z tego kraju. PiS dalej ma poparcie 40%. Śmiejemy się z Zachodu, że d****e, bo wpuszczają muslimow, ale u nas chyba jeszcze gorsi. We Francji to przynajmniej protestowali, gdy podnosili podatki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2679 Napisanych postów 9012 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221428
Agares25
Miałem nie przeglądać mediów ale kumpel mi powiedział, słyszeliście, że PiS chce 1000+.

Poczekaj ,oni doprowadzą ten kraj do ruiny bo pieniędzy w końcu i tak zabraknie, druga Grecja będzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rashguard na zamówienie

Następny temat

Bellator 180, 24 czerwca

WHEY premium