SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KĄCIK DYSKUSYJNY - POLITYKA, NAUKA, FILOZOFIA ITP.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 478418

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9012 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221424
Zydki(te syjonistyczne) mają to do siebie że :
-robią z siebie ofiary
-szukają współczucia
-uwazają że im się NALEZY, bo tak
-przeinaczają historię i prawde(pod siebie)
Btw skąd my to znamy ?
Marzy im się u nas druga Palestyna(Judeopolonia)
Ale całe szczęście już Polacy otwierają oczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
W ogóle czy krytykowanie Żydów jest lewicowe czy prawicowe to chyba była część jakiejś tam waszej dyskusji nie? Coś mi się teraz przypomina. A ja już niesłusznie pojechałem po Bane, sorry :/

Przy okazji, babcia mi mówi że Żydzi podczas drugiej wojny światowej zakopali żywcem pacjentów z jakiegoś tam szpitala w Polsce który prowadzili, a jednym z tych pacjentów był mój pra pra dziadek

Ja powinienem żądać odszkodowania


Zmieniony przez - Puar w dniu 2019-04-03 12:20:46
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9012 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221424
Zauważ Puar że ja tylko wstawiłem wypowiedź Korwina (wogóle nie wspominając o Palestynie czy Islamie)
A już się zaczął "slowotok" albo raczej bełkot o "Muslimkach "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Nie kłóćcie się

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Puar
Nie kłóćcie się


Ja sie nie kloce Puar. Ja nawet z nim nie rozmawiam.



Zmieniony przez - grind w dniu 4/3/2019 1:58:30 PM

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9012 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221424
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Widzisz Puar, cieszy sie, wszystko jest fajnie

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Coś nowego w sprawie neurogenezy u dorosłych:
https://www.sciencemag.org/news/2019/03/new-neurons-life-old-people-can-still-make-fresh-brain-cells-study-finds

Jeśli dobrze zrozumiałem, to w skrócie:
- według najnowszych badań, do neurogenezy w ludzkich dorosłych mózgach jednak dochodzi, bo informacje o tym że jednak nie dochodzi pochodzą z badań gdzie badano mózgi osób które były zmarłe już za długo, stąd może wynikać w takich próbówkach absencja neurogenezy

- jednak jeden z autorów ubiegłorocznych badań w których wyszło że nie ma neurogenezy u dorosłych, mówi że powyższe to g**** prawda bo w próbkach od dwóch mózgów, które miały 5 godzin nie znaleziono nowych neuronów, więc jest sceptyczny, a autorzy badań potwierdzających neurogenezę u dorosłych mogli po prostu obserwować "młode" neurony które wcale nie były wytworzone w wieku dorosłym, a po prostu gdzieś tam się kłębiły będąc wytworzone w wieku dziecięcym

- ale ci pierwsi skontrowali to mówiąc że "japa" bo zastosowali swoje metody które są lepsze, o wiele dokładniejsze i bardziej pewne, coś tam z innymi proteinami kombinowali a nie tylko z jednym rodzajem jak panowie ze środkowego podpunktu, no i wyszło im że jednak występuje ta neurogeneza u dorosłych


ot, nauka w pigułce "wiem że nic nie wiem"

Oby jednak w tych badaniach o mózgu, neurogenezie itd w których "wszystko będzie dobrze" rzeczywiście było ziarno prawdy, nie to co w "badaniach" społecznych, które nie da się ukryć - często są życzeniowe...


Zmieniony przez - Puar w dniu 2019-04-05 20:02:18
1

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Znacznie lepiej, gdyby rzeczywiście dochodziło do neurogenezy u dorosłych. Fajny był news o tym, że kurkumina zwiększa neurogenezę i w sumie ciekawe czy dzięki temu można byłoby jakoś znacząco zwiększyć swoje zdolności intelektualne, gdy jest się dorosłym. Nie wiem, tylko jak jest z przechodzeniem jej przez barierę krew-mózg.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3281036/


Zmieniony przez - Agares25 w dniu 2019-04-05 20:26:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
A na ludziach to testowali czy znowu tylko na myszach/szczurach? Nie chce mi się całego czytać :P

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rashguard na zamówienie

Następny temat

Bellator 180, 24 czerwca

WHEY premium