SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KĄCIK DYSKUSYJNY - POLITYKA, NAUKA, FILOZOFIA ITP.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 477094

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 362 Napisanych postów 964 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27302
Antos prosilem Cie o konkrety co zarzucasz Adamowiczowi w odpowiedzi napisales ze dla Ciebie i wielu innych niekarany to lepszy cwaniak.ja nawet nie wiem o jakiej aferze piszesz.moge sie domyslac ze o amber gold.
Piszesz ze wkurza Cie szum medialny.tu zgoda
Ale podajesz przyklad mamy Madzi a to coś dostalo zdaje sie 25 lat pozbawienia wolnosci.cyrk i szum to jedno ale slrawiedliwosci czasem dzieje sie zadosc.
I nie rozumiem skad ta potrzeba wykazania na sile ze zabojc adamowicza nie jest chory.
Czemu ma to sluzyc?
Pisza ze mial schizofrenie.klamią?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
e2e4
Antos prosilem Cie o konkrety co zarzucasz Adamowiczowi w odpowiedzi napisales ze dla Ciebie i wielu innych niekarany to lepszy cwaniak.ja nawet nie wiem o jakiej aferze piszesz.moge sie domyslac ze o amber gold.
Piszesz ze wkurza Cie szum medialny.tu zgoda
Ale podajesz przyklad mamy Madzi a to coś dostalo zdaje sie 25 lat pozbawienia wolnosci.cyrk i szum to jedno ale slrawiedliwosci czasem dzieje sie zadosc.
I nie rozumiem skad ta potrzeba wykazania na sile ze zabojc adamowicza nie jest chory.
Czemu ma to sluzyc?
Pisza ze mial schizofrenie.klamią?


Nie wiem jakie masz doświadczenie ze sportami walki i samoobroną, jednak ja mam znaczące i podsunę Ci kilka faktów apropo tego psychicznie chorego osobnika - weź je proszę pod rozwagę :

1. Rzadko się zdarza by morderca naznaczony chorobą psychiczną po długoletniej odsiadce używał noża desantowego (ostrze 15cm i dłuższe, charakterystycznie zakrzywione, wyważone)

2. Osoba pałająca żądzą zemsty charakteryzuje się wyładowaniem emocji na obiekcie swojej nienawiści - jest to przeważnie do kilkudziesięciu pchnięć w czystym amoku i agresji, chodzi również o ukaranie obiektu znienawidzonego oraz danie upustu emocjom z przeświadczeniem iż zrobiło się coś sprawiedliwie

3. Morderca doskonale wiedział w którym momencie wtargnąć na scenę tak by zagłuszyć rzeczywiste swoje zamiary, wielokrotnie w historii światełka do nieba wchodziły na scenę osoby by się wypowiedzieć, zjednoczyć, przytulić. Stało się to też w momencie w którym było odliczanie i puszczanie efektów wizualnych czy to race czy zimne ognie - świetna zasłona dymna, idealnie wszystko zaplanowane. Jest to co najmniej dziwne zważywszy na fakt iż ta osoba rzekomo dokonywała napadów z gazówką czy atrapą na banki pod pełnym monitoringiem nie specjalnie starając się by zakryć swój wizerunek i nie uchylać tożsamości - wielki planista i myśliciel to z niego nie jest...

4. Pchnął prezycyjnie 2-3 razy. Jest zima, gruby płaszcz, reakcja ludzka tzw czynnik obrony. Zazwyczaj osoba broniąca się po ciosie w brzuch stara się uciekać - tak ma na to siły, by pchnąć idealnie w przeponę trzeba mieć doświadczenie - wielkie doświadczenie !! mógłbym Ci pokazać czysty cios ręką w przeponę (systema się kłania) i zobaczyłbyś, że wcale nie jest to takie łatwe gdy są zakryte wszystkie części ciala. Tu było pchnięcie w przeponę i od razu aortę - choćby wszyscy święci się modlili nie uratujesz człowieka - dostajesz śmiertelne pchnięcia w punkty, które pozbawiają Cię życia natychmiastowo

5. Nie było krwi - na filmikach ze zbliżenia, które już są notabene notorycznie usuwane z mediów społecznościowych - nie było widać krwi na nożu, ale dobrze pomińmy...po przebiciu aorty czy tętnicy szyjnej (bo nie wiadomo w końcu czy bylo to 3 pchnięcie czy w końcu nie... ) krew sika jak z wieprzka - jak udzielasz pomocy? poprzez silny ucisk celem zatamowania, tymczasem co dzieje się na scenie ? pompują go... nie robi się takich rzeczy ! cała krew by uszła w moment. W moment !!!

6. Jest nagonka medialna, gdzieś tam z drugiej strony mały wyrok sądu w sprawie Amber Gold, teraz ma się odbyć demonstracja przeciw Acta 2, lecz niewykluczone, że nie odbędzie się gdyż uwaga ! jest pogrzeb prezydenta Gdańska...w tym samym dniu.... to bardzo dziwne

7. Ludzie już sami wpadają na pomysły by zanim cokolwiek napiszesz w internecie powinieneś wprowadzić wszystkie swoje dane z dowodu osobistego i podsuwają JAWNIE takie pomysły politykom...czym Ci to pachnie??? pełna kontrola, pełna cenzura.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
polityka ...

dym w oczy ... innymi słowy w mętnej wodzie łatwiej szczuki wybierać

niestety większość ludzi przyjmuje wersje telewizyjną , no bo "poważne" media podały w dzienniku
i pan redaktur z ekspertami rozmawiał ... a oni kiwali uczenie głowami , któryś miał okulary w grubej oprawie a jedna pani to wadę wymowy na "r"
prosto spece

to pokazuje siłę sugestii mass mediów i wpływ na ludzką ocenę rzeczywistości
wystarczy jakąkolwiek informację nawet najgłupszą , najniedorzeczniejszą podać w odpowiedni sposób i zostanie ona uznana za prawdę

podgrzać emocje ... większość ludzi słyszy
zabił... nóż ... krew... wdowa płacze ... tragedia ... śmierć
ale plebs uwielbia tragedie , lincze itd. podniecają się , nacierają ... bo "nie masz Ci słodszej muzyki dla ucha jak płacz bliżniego"

mało kogo obchodzą fakty , prawda jest najczęściej mało spektakularna ... jest pragmatyczna
a TV "sprzedaje produkt" wiec będzie krew łzy

a prawdy najpewniej nie dowiemy się nigdy ... wiadomo zawodowcy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Jak ktoś ma fb polecam fanpage Nagroda Złotego Goebellsa. Nieprawdopodobne wręcz głupoty tam pokazują. Naprawdę polecam - scum media nabiera całkiem nowego, prawdziwego znaczenia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 470 Napisanych postów 2438 Wiek 42 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 47582
Tak czułem, że tu prosiaka spotkam największego filozofa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Grunia
Tak czułem, że tu prosiaka spotkam największego filozofa


może to i sarkazm
ale że jestem łasy na pochlebstwa
to dzięki
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 362 Napisanych postów 964 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27302
Antos nie mam podstaw podważać Twojej wiedzy z samoobrony. Teraz proszę Ty zwróć uwagę na parę kwestii:
osoby chore psychicznie ( często właśnie ze schizofrenią) bardzo często normalnie funkcjonują w społeczeństwie i wykonują nawet zawody prestiżowe jak lekarze, naukowcy itp. Ich ciemna strona jest czasem znana nielicznym ( rodzina) a jej ujawnienie w normalnych warunkach jest szokiem dla otoczenia. Przypomne chociaż film "piękny umysł" z Russelem Crowe. Z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy nie widze niczego nadzwyczajnego ( w sensie motorycznym, sam nikogo nie dźgałem) w pchnieciu nożem, ot zwykły ruch, to że trafił tu czy tam to zapewne przypadek. Cały czas będę się upierał że od oceny stanu psychucznego człowieka sa specjaliści- ja się na tym nie znam i nie podejmuje. Skoro ową schizofrenię stwierdzono już wcześniej nie uważam by była ona cześcią planu " zabić Adamowicza i uniknąć konsekwencji".
Nie zgadzam się co do Acta, nikt i nic protestów dalszych nie zatrzyma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
To naprawdę jest jedna wielka propaganda
wierz mi lub nie, ale nie tak prosto posługiwać się nożem, jeszcze w taki sposób by precyzyjnie trafić
takie strzały "to tu to tam" są przy kilkudziesięciu pchnięciach a nie przy 2.
Dam Ci pistolet - wymierz, oddaj strzał
Teraz przyjdzie prawdziwy strzelec, wymierzy, odda strzał precyzyjny - śmiertelny
Tobie też by się udało za którymśtamdziesiątym razem - no taka jest właśnie różnica

Już wprowadzają cenzurę, d****ne lekcje w szkołach o mowie nienawiści
Ja tego w szkole nie miałem, Panowie ze spamu również i co wyrośliśmy na nożowników, morderców, gwałcicieli?
Wypowiadał się dziś jeden specjalista profesor psychiatrii na TVP info, że tak nie zachowuje się schizofrenik paranoidalny
Czy mu wierzyć? Nie wiem. Nie znam się na psychiatrii to też nie mam swoistej kalki przez którą mógłbym przełożyć i ewentualnie wyłapać błędy celowe
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 63 Napisanych postów 4464 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84798
Ehhh Antek ziomeczku, czasem jak nie odplywasz to sklecisz cos sensownego... Bede Cie pilnowal, na starosc yebniem flasze :*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 362 Napisanych postów 964 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 27302
Antos to był wielki majcher, przy wbiciu go na dużą głebokośc 3 razy w okolice klatki ZAWSZE rozwalisz istotne narządy w ciele człowieka, nie wiem czy masz pojęcie jak jesteśmy wewnątrz ciasno upakowani. Sam piszesz że to był fachowy ostry nóż zdaje się że własnie przystosowany do walki- co go miało zatrzymać, płaszczyk czy koszulina skoro w zamierzeniu przebijać miał trwalszy nawet żołnierski mundur? jak z 2 metrów wywale komus 3 razy w klate z pistoletu tez raczej go zabije bez trudu mimo ze jamsem bondem nie jestem i w monete na strzelnicy nie trafiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rashguard na zamówienie

Następny temat

Bellator 180, 24 czerwca

WHEY premium