SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Joanna - tym razem się uda

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 48316

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
tak jak teti juz napisala, najbardziej uwage przykuwaja te trojglicerydy.
i tsh powyzej 2,5.
Na pewno przeciwciala tarczycowe warto sprawdzic oraz USG tarczycy.
Plus zrobilabym proby watrobowe - ALT i AST.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
O Bziu mnie uprzedzila :) Dobadac watrobe, obnizyc wegle na korzysc tluszczy (do zachowania tej samej kaloryki) no i nie wiem, zjescie na 250 to i tak duzo ta Twoje wysilki przy takiej reakcji na zwykly posilek. Nie mniej jednak dosyc waznym elementem jest samopoczucie wiec nawet lepiej, ze nie bylo obciazenia glukoza bo byc moze, ale tylko byc moze, reakcja bylaby gwaltowna. Zmeczenie, sennosc poposilkowa jest charakterystyczna dla niskiego poziomu cukru. To czego nie chcesz w takiej sytuacji to ciagle wyrzuty duzej ilosci insuliny, ktora bedzie zbijac gwaltownie glukoze. Wiec bilansuj posilki z bialkiem I tluszczami. Warto pomyslec o wsparciu watroby suplementami ziolowymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
dziękuję Dziewczyny! zapisałam się na kolejną wizytę i będę prosić o badania

Tetiszeri przepraszam ale nie zrozumiałam zdania "no i nie wiem, zjescie na 250 to i tak duzo ta Twoje wysilki przy takiej reakcji na zwykly posilek"
do wczoraj bylam na
DT 2400 kcal 120B/80T/300W
DNT 2200 kcal 120B/80T/250W

jak zmienić? oczywiście do dalszej obserwacji

te trójglicerydy skoczyły dwukrotnie od sierpnia zeszłego roku, więc ewidentnie to zła dieta, bo przecież od września zaczęłam się ruszać, generalnie dbać o siebie a wyniki poszły w kosmos
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Bo Twoje treningi nie sa jakies dramatycznie ciezkie. Tzn jezeli chodzi o ciezki trening vs. zapotrzebowanie ciala na wegle. Niestety ilosci weglowodanow w obecnej diecie wydaja sie miec zly wplyw na ich tolerancje przez Twoj organizm. Wiec rozlozenie 250/4-5 posilkow to nadal bedzie duzo jezeli sa problemy z glikemia, a sa. Ile Ty masz dni treningowych w ogole? Jakies dodatkowe hobby fizyczne, typu rolki, rowery itd? Czy tylko silownia? Jest jeszcze jedna mozliwosc wysokich trojglicerydow. W momencie kiedy cialo zaczyna palic tkanke tluszczowa i wypuszcza tluszcze do krwi w celu utlylizacji. Ale....wtedy widzialabys efekt wizualny w postaci ubytku fatu I to niezlego. Niemniej jednak cholesterol wskazuje na stlamszona watrobe wiec cos tam metabolicznie siadlo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
to racja, te treningi siłowe to tak nagle w sumie wprowadziłam, od grudnia bodajże, wcześniej było sporo cardio, ale są to nadal 3 treningi w tygodniu i nie jakieś wykańczające
do tego bieganie raz w tygodniu + spacery z psem
to wszystko, teraz chciałabym rowerem zacząć jeździć do roboty ale już głupieję czym szkodze a czym pomagam

fatu zeszło sporo, bo jakieś 55cm w obwodach, a na wadze 8kg w przeciągu 6 miesięcy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
no i właściwie mimo zwiększania kcal obwody co najmniej stoją, a nawet wolniutko spadają, waga też nagle po długim zastoju ruszyła w dół po zwiększeniu kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
A widzisz to ciekawa dosyc sprawa. 55cm w obwodach to bardzo duzo wiec jezeli w takim samym czasie wzrosly trojglicerydy to moze to byc to i dobadac panel cholesterol za jakis czas. Niemniej jednak, dla poprawienia glikemii warto by sie podazy wegli przyjrzec i watrobie tez. Jaki skok z kcal i makro zainicjowal te spadki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
ten skok trójglicerygów odbył się dokładnie w trakcie mojego odchudzania
odchudzanie trwało 5-6 miesięcy
niby równomiernie chudłam w każdym okresie różnej kaloryczności, ale może lepiej jak pokażę moją magiczną tabelunię w niej wszystko widać

no i teraz rege mam od miesiąca i stopniowo zwiększałam kcal

zwiększe te tłuszcze i obniżę węgle, bo po prostu źle się czuję, dziś mam uczucie jakby mi głowa pulsowała jakbym miała wysokie ciśnienie
zobaczę jak się będę czuć

a od lekarzy wyciągnę panel wątrobowy, dokłądniejsze badania glukozy i insuliny, ale wolę nie robić tego obciążenia glukozą no i tarczyca u endo - wizyta dopiero za miesiąc, ale cóż



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
Wrzucam miske na jutro. Sprobuje tak jesc by wegle wrzucac w drugiej polowie dnia.
DNT a wiec 2200 kcal BTW 120/130/130

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
wiesz moze warto powtorzyc badanie lipidogramu.
Nie demonizowalabym tak bardzo weglowodanow
Jesli nie byla to w wiekszosci fruktoza, a Ty bylas aktywna to nie powinien taki skok miec miejsca.
Chyba ze cos juz byla na rzeczy z gospodarka cukrowa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening, trening, trening...

Następny temat

Czy taki trening pozwoli mi spalić zbędną tkankę tłuszczową?

WHEY premium