Pewnie już korzystasz z shakera. To bardzo przydatny gadżet, który wiele ułatwia. Zdarzyło ci się zapomnieć o jego umyciu? Chyba każdy zna to uczucie, kiedy otwiera brudny shaker z odżywką, którą pił tydzień temu. Co zrobić, aby uratować swój shaker, żeby był jak nowy? Jeśli te metody zawiodą, gadżet jest nie do odratowania.

1. Prażona kawa

Prażona kawa ma zdolność pochłaniania zapachów. Wrzuć na kilka sekund 4 łyżki zmielonej kawy i poczekaj aż zacznie intensywniej pachnieć (niech to nie będzie kawa rozpuszczalna!). Wsyp kawę do suchego shakera i zakręć go na 2 godziny. Prażona kawa przydaje się również do neutralizacji zapachów z lodówki.

2. Soda oczyszczona

Podobnie jak w przypadku kawy, soda pochłania zapachy. Aby skorzystać z tej metody umyj dokładnie shaker, napełnij go wodą, dodaj dwie łyżki sody oczyszczonej, zakręć i odczekaj godzinę, później dokładnie umyj shaker. Czyszczenie możesz powtórzyć w razie konieczności.

3. Ocet

Jeżeli obawiasz się, że dla odmiany twój shaker zacznie pachnieć octem, to nie musisz się tym martwić. Nie będzie. Potrzebny będzie odpowiednio duży garnek/pojemnik (taki do którego shaker zmieści się swobodnie). Napełnij garnek gorącą wodą i dodaj do niej 2 szklanki octu, wrzuć swój shaker na 1-2 godziny. Po wyjęciu umyj go dokładnie.

4. Mydło i stalowa myjka

Sposób odnaleziony na jednym z forów. Co prawda przez nikogo zaufanego nie sprawdzony aczkolwiek niewymagający dodatkowych zakupów – więc wart przetestowania.

5. Tabletka do czyszczenia protez

Pomimo tego, że brzmi to oryginalnie, sposób ten jest jednym ze skuteczniejszych. Po napełnieniu shakera gorącą wodą rozpuść w nim tabletkę do czyszczenia protez i pozostaw na godzinę. Po upływie tego czasu dokładnie go umyj. Tabletki mają jeszcze jedno fantastyczne zastosowanie - idealnie czyszczą przypalony garnek, w którym został pozostawiony gotujący się ryż. Jest to sytuacja pozornie beznadziejna, aczkolwiek gwarantujemy – spalenizna po odmoczeniu zejdzie!

Komentarze (6)
kamilplnk

Szejker kosztuje 10zl czy naprawde trzsba go ratowac zamiast kupic nowy???

0
Anonim

Niekiedy można dostać gobw gratisie wraz z odżywką czy innym suplementem...

0
maniekar

hehe

0
pavlog89

10zł to niektórzy będą ci przypominac bys im oddał lol ;p

0
TomaszAZ

nie kazdy zarabia

0
KacperAtleta

Wystarczy wyparzyć xD

0