SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Joanna - tym razem się uda

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 48334

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
paula.cw dziękuję, kochana jesteś ja muszę troszkę poglindzić, pomarudzić, ale nie poddaję się
z tymi ćwiczeniami b1b2 - też muszę przestać marudzić tylko z kimś się dogadać!
bardzo mi zależy na tym MC by był prawidłowy, te 22 kg czułam, ale wiem, że mogę więcej tylko chciałam załapać pod względem technicznym, z każdym treningiem wiem więcej
a Wasze komentarze - nieocenione!
jutro jeżeli nie zaśpie idę o poranku pokręcić filmiki, a teraz spacer z piesem, brrrr będzie mroźno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
bry zacznę od sukcesów pomiary dziś były i jest nieźle, tylko cały czas mnie zastanawiają te uda, które rosną

następnie micha na dziś
warzywa kiszona, ogórki kiszone

miał być DNT, ale po nagrywaniu filmów pobiegałam sobie 25 minut

no i filmiki
musiałam nagrywać na takich gotowych ciężarkach, nie ma szans na filmowanie w miejscu gdzie są gryfy i ciężary do dokładania, MC był maksymalnie z 25kg, ale z ręką na sercu od wczoraj robię normalny trening z gryfem itd.
myślę, że ja nawet plank robię źle, teraz na filmie widzę jak krzywię plecy w dół... może gdybym nie trzymała dłoni razem jak do modlitwy byłoby lepiej (choć trochę tam się chyba modlę przy tym planku ), no i stopy chyba bardziej wypięte prawda?
i przysiad, dostane po głowie bo chyba nie ma progresu w wypinaniu tyłka ...
























...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Asia napiszę to co mi się rzuca w oczy ale fajnie jakbyś wrzuciła filmiki do wątku z konsultacją techniki cwiczeń to Ci skonsultuje jeszcze ktoś kto się w tym bardziej specjalizuje :)

https://www.sfd.pl/Konsultacja_techniki_wykonania_ćwiczeń-t1066619.html

1. MC
Ruch ciała jest moim zdaniem w miarę prawidłowy jednak jeśli nie będziesz podnosic ciężaru z ziemi to nie jest to martwy ciąg. Martwy ciąg ma swoją nazwę własnie z tego że podnosisz ciężar z martwego punktu :) Jeśli będziesz miała problem ze schyleniem się tak nisko zachowując ten prawidłowy ruch ciała i postawę to warto skorzystac z jakiś podkładek (obciążenie, stepy itp.)
Zwró uwagę na spięcie łopatek bo tego chyba w ogóle nie robisz. Najłatwiej jak już się podniesiesz za pierwszym razem spią porządnie łopatki i już nie puszczac przy kolejnych powtorzeniach.
Wstawac mozesz bardziej energicznie przy tak wolnym ruchu ciężko jest zrobic to prawidłowo. Jakbyś wciskała mocno nogi w podłogę :)
2. Problem może tkwic m.in w tym że ciężar ciała masz z przodu na palcach a nie na piętach (unosząca się pięta w pierwszym powtórzeniu). Może to wynikac z przykurczy achillesów. W każdym razie warto popracowac nad rozciąganiem a na początek możesz podkładac pod piety małe krążki. Trochę mało powtórzeń żeby wyłapac wszystko bo np. pierwsze dwa robisz tak bardziej na raty, tzn. ruch nie jest płynny a ostatnie dwa jest już lepiej :)
3. Wypady robiłabym minimalnie dalej. Pamiętaj też o spięciu górnej części ciała.
4. Wznosy ok. Twoim celem są tu pośladki czy plecy?
5. Nie wiem czy to kwestia perspektywy ale na wszelki wypadek pilnuj żeby trzymac sztangę równo. I spróbuj nie opuszczac tak nisko ciężaru- schodzi prawie do biustu a celuj bardziej do obojczyków. Schodząc tak nisko niepotrzebnie traci się napięcie mięśniowe :)
6. Wyciskanie- z tej perspektywy niestety cieżko ocenic.

Jak będziesz robiła filmiki kiedys jeszcze to rób lepiej jak będzie więcej powtórzeń :)

Miska wygląda naprawdę bardzo dobrze.
No i gratulacje spadków :) Uda mogą miec wzrosty w obwodach w wyniku napuchnięcia potreningowego :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356226
Co do przysiadu, to mi się wydaje, że:
- za wąsko masz ustawione stopy (chociaż z tego ujęcia trudno ocenić)
- masz niestabilne buty - buty do biegania, o miękkiej i elastycznej podeszwie, niestety nie nadają się do przysiadów
- nie schodzisz wystarczająco nisko.
I generalnie sztangę do przysiadów powinno się brać ze stojaków podchodząc pod nią od dołu. Na razie masz mały ciężar, ale w przyszłości jak kg pójdą w górę, raczej nie dasz rady zarzucić sobie sztangi na plecy w ten sposób.

Zerknij tu: https://www.sfd.pl/[BAZA_LINKÓW]_Wiedza,_technika,_odżywianie_i_to,_co_ważne_dla_wysportowanej_Lady-t1087925.html - na 1 stronie jest świetny film o przysiadach (uwaga: długi na pół godziny i po angielsku )

W wyciskaniu leżąc chyba nie spinasz łopatek i nie próbujesz zrobić mostka, po prostu kładziesz się płasko i już. I też bierzesz sztangę z ziemi zamiast ze stojaków - to nie powinno tak wyglądać. Stojaki poza tym, że jest łatwiej zacząć dają Ci asekurację - tu jak zostaniesz ze sztangą na klatce piersiowej, to może być problem.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
Dziekuje Dziewczyny! Wszystko czytam uwaznie i poprobuje moze najpiierw w domu na sucho. Bardzo Wam dziekuje! Ps. To sieganie do polowy piszczeli w MC - trener z silowni mi tak pokazal:-/ ale slucham sie Was
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356226
Jak sztanga ma takie małe talerze jak Twoja, to zrobienie prawidłowego MC jest trudne, bo trzeba b. nisko schodzić. I raczej schodzić na nogach, a nie wyginać się głową do ziemi. A wtedy to się robi MC-przysiad. Takie wyginanie przy większych ciężarach to niestety pewna kontuzja.
Jak masz taką małą sztangę, to dobrze coś podłożyć pod krążki, jak pisała Paula. Ale moim zdaniem lepiej przejść na normalną sztangę z większymi talerzami i dołożyć tam trochę kg, bo na 15kg, to nie ma żadnego ciągu.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Zakładam że skoro Asia pisała że robi normalnie na zwykłej sztandze to nie będzie to problemem i z większymi krążkami da radę :) Jeszcze jedno zapomniałam dodać. Jak zaczynasz MC to masz sztangę daleko od ciała. Stań tak że masz sztangę w połowie stopy i ciągniesz ją praktycznie po piszczelach a nie daleko od ciała. Na pewno pomoże :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
tak już będę łukiem omijać te ciężary z filmów - one są chyba tylko do tych wytrzymek czy jak im tam
dziękuję za wszystkie rady! muszę poszukać innych butów, bo ja tylko takie do biegania mam
chłop mi się na siłkę w domu nie zgadza!!! ech te chłopy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Trampki będą dobre jak nie masz innych :)
te sztangi są dobre do niektórych ćwiczeń- do wyciskania na barki czy wiosłowania spokojnie się nadadzą. RDL też takimi robiłam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
Asiu, ale nie garb się tak, nawet przy podnoszeniu ciężaru z ziemu.w tym MC jednak chciałabym zobaczyć na własciwej sztandze, może kiedys będziesz mieć możliwość
mam wrażenie, ze przysiad zaczynasz od ruchu kolan, a nie bioder
wypad: kolano nogi z tyłu powinno zejść niżej, prawie do samej ziemi, a to z przodu za bardzo wychodzi Ci za linię stopy
co czujesz we wznosach?
w wyciskaniu za bardzo opuszczasz sztangę i tracisz napięcie, opuszczaj do szyi, nie dalej. i pilnuj łokci, żeby sżły przodem, nie bokiem

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening, trening, trening...

Następny temat

Czy taki trening pozwoli mi spalić zbędną tkankę tłuszczową?

WHEY premium