SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Joanna - tym razem się uda

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 48324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Jezeli sa objawy hipoglikemii to zdecydowanie i wtedy w ogole warto tak bilansowac weglowodany, zeby pojawialy sie w obecnosci tluszczy. Robilas keidys krzywa glukozowo-insulinowa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
właśnie od kiedy jestem na forum i poczytałam i posłuchałam dobrych rad jem posiłki zbilansowane
czuję się świetnie! to potwierdza co napisałaś, że przy takich "spadkach energii" jakie miałam warunkiem jest zbilansowanie węgli, kiedyś myślałam, że muszę je wykluczyć, a to nie prawda - mogę jeść węgle ale ograniczać cukry proste i zdrowe węgle łączyć z tłuszczem
doszłam do takiego stanu, że jaglaną w wersji na "słodko" czyli z owocami jem z olejem kokosowym

wiele lat mordowałam się z tymi objawami, a rozwiązanie w końcu przyszło
staram się to "sprzedać" Mamie i Siostrze
Sis jest na diecie z niskim IG - ale to chyba nie do końca rozwiązuje problem

krzywej nie robiłam, tylko chyba badanie z obciążeniem glukozą - generalnie lekarze maja tendencję bagatelizować te nasze narzekanie "robi mi się słabo mimo, że niedawno jadłam" i sprawdzają sam poziom cukru, który o niczym nie mówi...
właśnie jestem w trakcie załatwiania pakietu medycznego, gdy go zdobędę porobię wszystkie badania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Warto do tej jaglanki dodac jakies bialko, wtedy pelen pakiet zaporowy jest :) Ano niestety tak jest, ze niskie IG nie rozwiazuje sprawy jak ktos za duzo tych wegli ma bo tak czy siak ta trzustka musi bezustannie ta insuline produkowac i de facto ona nigdy nie spada. Ani wycinanie ww bez powodu ani jechanie na niskim IG tez nie do konca dziala w zaleznosci co innego sie dzieje w organizmie. Mnie lekarze dobijaja, tez nie moglam dostac skierowania, chociaz cukrzyca w rodzinie (ojciec i babcia). Ojca to Ci diabetololodzy tak prowadzili, ze sie wykonczyl i doszlo do koszmarnych powiklan. Rozumiem, ze obciazenie 75g jest ciezkie dla organizmu i nie robi sie tego czesciej niz raz na rok. Postanowilam zrobic sobie krzywa po posilku. W sumie da mi to calkiem niezly obraz jak faktycznie zachowuje sie moje cialo po sniadaniu z weglami i reszta spolki. Nikt normalny nie rabie w koncu jako posilku golych 75gr glukozy. Na to badanie nie potrzebuje skierowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
sprytnie z tym badaniem po posiłku!
cukrzyca wg lakarzy z ktorymi mialam do czynienia, to tylko gdy podstawowe badania są poza normą, a moje są zawsze w normie, dlatego mnie ignorują
a gdy nieświadoma tego co jem, chwilę po śniadaniu za długo poganiałam po biurze to trzęsiawka mnie łapała i leciałam do biurka coś wciągnąć

do jaglanej zawsze jaja - nie dopisałam - od kiedy pojawiłam się wśród Ladies, w posiłkach zawsze mam białko albo z jaj albo z mięsa/ryb

to działa
może porzeczytają to dziewczyny, które mają podobne objawy



Zmieniony przez - joanna83d w dniu 2016-01-26 11:59:16

Zmieniony przez - joanna83d w dniu 2016-01-26 11:59:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Dziala dziala :) Madra dziewczynka :) Niestety w Polsce nie ma profilaktyki, czekaja az sie zle robi zeby Ci leki wcisnac.......a tyle rzeczy mozna nprawic dieta :( Smutek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
to zakończę jeszcze smutniej... moja ciotka zmarła na cukrzycę, to choroba na którą nie powinno się umierać...
dobrze, że wiemy coraz więcej w tym temacie
za co wszystkim odwiedzającym ten dziennik - wielkie dziękuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
Dziś DT
dwa dni regeracji, zbierania sił, aż się nudziłam, bo od dawna nie miałam dwóch dni "wolnych", a tak pokpić sprawę...
nie wiem co mnie skusiło, ale zjadłam bardzo wcześniej drugie śniadanie i na siłownię poszłam głodna, nie miałam żadnego spadku cukru jak kiedyś, tylko byłam głodna, no ale odbiło się to na samopoczuciu i trening poszedł słabiej niż chciałam...
już nigdy tak nie zrobię i chyba w dni treningowe będę jeść 5 posiłków

Trening B
A. MC
10x30kg, 10x35kg, 10x35kg
10x30kg, 10x35kg,10x35kg - powinnam nagrać filmik by mieć pewność czy załapała technikę...ale czuję znaczną różnicę i w końcu powoli progresuję!
12x30kg, 12x30kg (jest moc, tylko pilnować muszę łopatek, dlatego boję się dokładać ciężar)
12x20kg, 12x30kg
10x12kg (waga samego gryfu), 10x12kg, 5x22kg - poszłam do instruktora z prośbą o wskazanie które gryfy ile ważą, zainteresował się "zieloną" i stał nade mną kilka minut tłumacząc jak ćwiczyć, więc ciężar był marny, ale ciesze się, że mi pomógł, bo załapałam kilka rzeczy na które będę zwracać uwagę
15x 25kg i odeszłam do kolejnego ćwiczenia, bo uznałam że na pewno wykonuję to źle, choć ćwiczyłam w domu i sprawdzałam filmiki

B1. Wyciskanie sztangi stojąc
10x10kg, 10x10kg, 8x15kg
10x15kg,6x15kg,7x10kg,5x10kg - marazm
12x15kg, 12x15kg - trochę na raty ale wchodzi
12x15kg, 6x15kg,6x10kg - nie dałam rady dokończyć
15x10kg, 15x10kg - marnota, ale przy tych 10kg ostatnie powtórzenia ledwo wyciskam (?!)
12x10kg 12x10kg

B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem
10x25kg, 10x25kg, 10x25kg
10x25kg, 10x25kg, 10x25kg
12x25kg,12x28kg - przyznaję te 28kg to nie dociągałam za dobrze
12x22,5kg,12x27,5kg
15x20kg, 8x25kg, 7x20kg - nie daję rady dokończyć całych 15 powtórzeń z 25kg
15x20kg 10x25kg 5x20kg

C1. wypady
10x10kg, 10x10kg, 10x10kg
10x8kg, 10x8kg, 10x8kg
12x6kg na rękę, 12x8kg na rękę - nie mogłam znaleźć ciężarków 10kg żartuję - muszę skupić się na technice
12x10,5kg na rękę, 12x10,5kg na rękę,
14x12kg na rękę, czyli razem 24kg, 14x 16kg na rękę, czyli razem 32 kg - ale nie spytałam - jak to się robi? ja robię trzymając ciężarki w rękach i robię wypady na zmianę jedna noga i druga i czuję że to nie to
15x35kg 15x40kg zastąpiłam suwnicą taka poziomą

C2. uginanie nóg leząc
10x40kg, 10x40kg, 10x41,5kg
12x3810x38kg, 10x40kg, 10x40kg
12x38kg - właściwa maszyna, 20x28kg - inna maszyna, na której wypycham nogę w tył do góry (po 10 powtórzeń na nogę)
12x27,5kg, 12x36,5kg (inna maszyna, na której wypycham nogę w tył do góry)
15x20kg, 15x25kg
15x20kg 15x20kg

D. pompki 1 seria na maksymalna ilość powtórzeń
6 pompek damskich, 52 sek plank, 37 sek plank
10 + 5 pompek na drążkach z pozycji stojącej, 30 sek plank - no ewidentnie mi się nie chciało
10 pompek na drążkach stojąc (normalne mi nie idą) i plank 1x50sek, 1x45sek
4 pompki, 60sek plank, 15 pompek odwrotnych z przysiadu
8 pompek, potem plank 40 sek
moje max to 8 pompek, więc po tym zrobiłam plank 60 sek


na koniec samo rozciąganie

micha jak niżej, warzywa: mix warzyw mrożonych w których był ziemnior, garść rukoli i pomidor
na obiad jadłam dziwną, acz smaczną rzecz: gulasz z wątróbki indyczej, mieszanką warzyw, cebula + przecier pomidorowy - ciekawe danie
a w pracy to biszkopt z przepisu z forum, który upiekłam z bananami - faaaajny, ciaaacho sobie zjadłam
obwody stoją ale nic tam, od lutego dam im popalić swoim nowym menu

no i mam gila... i muszę go zwalczyć!
ps. a mój pies... zjadł własną obrożę na kleszcze... i jego żołądek teraz z tym walczy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Fajne to Twoje menu :)
Widzę że głód nie odbił się na treningu :) Ja staram się jeść posiłek ok. 2 godzin przed treningiem. Wtedy nie jestem głodna ani ociężała :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
Milo ze tak odbierasz moja wypiske z treningu. Bo mam wrazenie ze tak powoli idzie mi progres. Niby dokladam gdzie tylko moge. Ale obawiam sie ze w kolejnym zestawie treningowym (ten koncze w przyszlym tygodniu) zrezygnuje z MC. Nie idzie mi nie moge nic dolozyc i dzis boli mnie nad lewym posladkiem. Nie chce sobie nic zrobic...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 351 Napisanych postów 2013 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 23896
Dziś DNT, a więc prezentuję samą miskę
obiad rozdzielony na dwa - jednak muszę jeść 5 posiłków dziennie
z warzyw: mix mrożonki (kalafior, brukselka, marchew), rukola, pomidorki
gil okropny
pies było słabo, ale będzie żyć


Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening, trening, trening...

Następny temat

Czy taki trening pozwoli mi spalić zbędną tkankę tłuszczową?

WHEY premium