SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Eveline DT / pods. str.87

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 91134

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Mierzyłam się w piątek, tabelka jest tu: https://www.sfd.pl/Walka_o_sylwetkę__zagubienie_treningowo/dietowe-t897649-s9.html i teraz myślę, że po weekendzie, albo w czwartek przed wyjazdem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Dobijaj do 2000 kcal, bo Cię wysuszy.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Ok, ale to bez warzyw? I rozkład ten sam bwt 130/200/ resztę dobijać tłuszczami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
135/70/200, bez warzyw

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2012-11-27 13:28:52

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Wysłałam film z plankiem. W teorii wydaje mi się, że rozumiem - staram się podciągać miednicę pod ciało tak by zbliżać kolce biodrowe do dolnych żeber jednocześnie wciskając pępek w kierunku kręgosłupa. Teraz pytanie czy rozumiem to też ciałem?

btw. znalazłam przed chwilką analizę składu ciała z października zeszłego roku i przy wadze 60,3 kg było 11,7% fatu... kurczę fajnie by było do tego wrócić, może niekoniecznie wagowo, bo mięśnie cięższe... mam większą motywację teraz :)

Zmieniony przez - eveline w dniu 2012-11-27 21:17:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Poprawiłam jutrzejszą miskę zgodnie z radami jakie dostałam - rozkład bwt/kcal.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
a ten skład to pewnie z jakiejś magicznej wagi co? Bo przy BF 11% to okresu na bank byś nie miała a każdy mięsień i prążek na nim by by widoczny jak przez papier

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Serio z tymi włóknami? to rzeczywiście jakaś dziwna waga ;) ale przynajmniej samopoczucie było lepsze na widok tej fikcji.
To była tanita. Akurat wiem, że nie jest super dokładna, bo pomiar jest tak jakby od dołu. Ale przynajmniej humor poprawia w takim razie :P

Zmieniony przez - eveline w dniu 2012-11-27 22:34:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Tutaj zdanie o pomiarach z wag jest jedno - jedyny słuszny i prawdziwy pomiar BF to pomiar z fałd. Obliques pisała o "magii" pomiarów BF z wagi, poczytaj:
Obliques o pomiarach fatu z wagi
O ile jeszcze ze szkoły pamiętam, Impedancja, zwana w podręcznikach szkoły średniej dla zmylenia Zawadą , w języku polskim określana jako opór, jest to stosunek napięcia do prądu płynącego.
Gdybyś składała sie z suchej masy to byłabys izolatorem, ale poniewaz nasze ciało składa sie w wiekszości z wody więc jak to woda swietnie przewodzisz prąd.
pomiar bioimpedancji zakłada ze u statystycznego człowieka:
woda zawarta w organizmie związana jest z komórkami i jest jej ok.44%
i poza komórkami ok 29% oraz w kościach ok 7%
Na masę komórkowa składa sie biłako wraz z woda komórkowa, na sucha mase ciała składaja sie woda komórkowa poza komórkowa, białko i kosci, a dodajac do tego mase tłuszczu dostajemy ogólna masę ciała.

Jak widzisz juz na tym etapie wszystko jest uśrednione i szacowane.
Jak teraz przenieśc impedancje ciała na człowieka, dostepna literatura zawiera ponad 20 propozycji wzorów majacych określić ilośc masy beztłuszczowej w zaleznosci od płci przynaleznosci do rasy etnicznej i wieku, proponuje sie +/- 2kg błedu juz na dzień dobry.
Np. dla kobiet moze wzór na beztłuszczowa mase ciała wygladac tak: 5:49 + 0:476*wzrost do kwadratu/ impedancje
+0,295 *waga
Dla oszacowania ilosci tłuszczu wzory sa jeszcze bardzie skomplikowane uwzgledniajace pomiary wagi ciała wykonane pod woda.
Oczywiscie ida za tym wzory szacujace ilośc wody generalnie.

I jak znowu warto zauważyć sa to szacunki. W warunkach szpitalnych pomiar ten obwarowany jest wieloma zastrzeżeniami, na które musi personel szpitalny zwrócić uwage.
Po pierwsze zmiana impedancji ciała w zależności od BMI, w zależności od pory dnia, pory roku, od faktu czy badana osoba w ciągu ostatnich 8 h spożywała posiłek i jaki, czy i ile piła płynów, ile sie wypróżniała, czy nie ma dolegliwości związanych z upośledzeniem czynności nerek, wątroby, gruczołów dokrewnych, temperatura skóry....
W każdym razie na szybko pomiar ten przeprowadzany jest w celu stwierdzenia czy pacjent nie uległ poważnemu odwodnieniu zagrażającemu jego życiu, reszta to cos na kształt horoskopu z maszyny. Tyle samo może wprawiona osoba powiedzieć "na oko". Producenci wag dla ludności dobrze zarabiają na tym biznesie ale trzeba im oddać sprawiedliwość, bo również wynik pomiaru obwarowują licznymi zastrzeleniami, a nawet proponują miesięczny systematyczny pomiar w tych samych warunkach w celu uśrednienia swoich wartości.

Dlaczego?
Ano dlatego ze pomiar generalnie moze być obarczony kilkuprocentowym błędem wynikającym z wszystkiego powyższego


No i przy 11% to kratę na brzuchu miałabyś jak ta lala
Zobacz jak ja wyglądałam przy szacowanym BF ~14-15%
https://www.sfd.pl/Arphiel/DT/rzeźba/_start_str_18/podsumowanie_str49-t836986-s49.html 

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Za mocne masz ciało
Rok temu na pewno tak nie wyglądałam :P prędzej wysusz byłam, bo miałam wtedy ok. 30 godzin fitnessu tygodniowo i co drugi weekend szkolenia.

Znaczy, że te wszystkie wagi to o kant dupy rozbić. Kiedyś miałam okazję zważyć się jeszcze na inbody (wygląda jakoś tak: http://img.tjskl.org.cn/pic/z2645d59-300x300-1/biospace_inbody_3_0_body_composition_analyzer.jpg) i tam był dość fajny raport pokazujący wagę poszczególnych części ciała i skład (fat, mięcho) - ciekawe, fajne, ale podejrzewam, że też nie do końca wiarygodne, co najwyżej dające tylko pogląd na proporcje, że tak to nazwę.

W każdym bądź razie tak szybko się mnie stąd nie pozbędziecie i za jakiś czas krateczka się pojawi chociaż trochę! Słowo fitnesski!


Zmieniony przez - eveline w dniu 2012-11-27 22:55:35
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Na siłownię like a virgin for the very first time

Następny temat

Ogłoszenie dotyczące wiosennej edycji "Przemiany Sylwetki"

WHEY premium