SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Eveline DT / pods. str.87

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 91128

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
No dobra to po treningu Po pierwsze dziękuję bardzo bardzo bardzo raKhu1 za przyjęcie pod swoje trenerskie skrzydła, poświęcony czas, przypilnowanie z techniki, zmotywowanie do obciążeń i wiele innych cennych wskazówek
Ruda - Tobie również dziękuję za zainteresowanie i zorganizowanie takiego treningu, no i oczywiście wszystkie porady jakie od Ciebie dostaję, za zainteresowanie i w ogóle! Duuuuży uścisk, buziak co tam wolisz

Ogólnie to nigdy nie ćwiczyłam z takim obciążeniem, które nie jest może dla Was jakimś mega mega, ale dla mnie i owszem
Mam do poprawy to i owo, ale wiem, że będą postępy!

Nie wiem czy gdzieś się nie walnęłam w liczbie powtórzeń, ale ciężko mi było czasami skoordynować oddychanie z liczeniem





Zmieniony przez - eveline w dniu 2012-12-12 21:13:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Chcę usłyszeć, czy dziś trening Cię zmęczył

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przysiad – jest ogólnie bardzo dobrze, tylko na dole trochę składa w przód przy wstawaniu, pamiętaj o patrzeniu się w jeden punkt wyżej przed sobą przez cały czas i by ruch z dołu zaczynać tak jakbyś chciała wbić plecy w sztange, przepchnąć ją do tyłu. Sama widziałaś jak się ładnie ciało samo wraz z nogami potem prostuje. No i wolniej w dół schodź! i nie bój się ciężarów w tym ćwiczeniu, sama widzisz, że moc jest!

Martwy ciąg – tu już mniej kolorowo, no ale po tylu latach robienia „fitnessowego MC” troche złych nawyków jest. Ale szybko załapałaś porady i było całkiem ok w ostatniej serii. Patrz się przed siebie w jeden określony punkt (tak jak w przysiadzie) przez całe ćwiczenie. Ten punkt to jak pamiętasz, jakiś w oddali na wysokości powyżej głowy, tak by w dolnej fazie ruchu móc jeszcze tak głowe mieć podniesioną by go widzieć, pare treningów i załapiesz to szybko. Pamiętanie o prostych i spiętych plecach w odcinku lędźwiowym oraz górze to kluczowa sprawa oczywiście. Ale co w Twoim przypadku najważniejsze – po przyjęciu pozycji zgodnie z powyższymi zasadami (głowa i plecy) ruch z dołu zaczynaj tak, jakbyś nogami chciała się wbić w podłoge i zrobić w niej dziure. Jeśli chodzi o tor ruchu sztangi, to przy zachowaniu się do powyższych rad szła ładnie po piszczelach a potem po udach. Faza negatywna w porządku ano i pamiętaj o spinaniu tych Twoich bardzo ładnych pośladków zarówno przy siadach jak i ciagach.

Wyciskanie leżąc – tu już niestety bez kolorów ale siła i potencjał jest, poprawisz technike to będziesz nieźle wyciskać po 1 – ściągnięte łopatki!!! Po 2 – nogi wbite w ziemie, pośladki napięte, mały mostek czyli spięcie pleców w odcinku lędźwiowym. Myślę, że dobrze zaprezentowałem pozycje do wyciskania. Po 3 – opuszczaj wolniej i do końca, najlepiej rób z zatrzymaniem 1sek na klatce. Po 4 trzymaj nadgarstki prosto by były w linii z przedramionami (no patrz, zapomniałem na to uwagi zwrócić jak wyciskałaś )

Wyciskanie stojąc – jest ok, tylko nie opuszczaj aż tak nisko sztangi, do brody wystarczy

Wyciąg górny i dolny – no cóż, musisz się przyzwyczaić do „nowego” zakresu ruchu Przy wiosłowaniu/dolnym wyciągu ciągniesz tylko do momentu gdy ramię będzie równolegle do ciała, a przy wyciągu górnym do brody. Czyli ten skrócony zakres ruchu. Pamiętaj o ściągnięciu łopatek razem przy fazie ekscentrycznej czyli ciągnięciu ciężaru przy obu ćwiczeniach. W fazie negatywnej rozciągasz plecy i ręce maksymalnie jak się da, z tym ze przy wyciągu gornym powinnaś cały czas mieć spięte łopatki, a przy wyciagu dolnym rozciągasz razem z plecami łopatki tyle ile możesz.
Masz tutaj link do artykułu o wiosłowaniu o którym wspominałem https://www.sfd.pl/OLD_SCHOOL_:_wioslowanie-t281827.html  w wolnej chwili sobie przeczytaj cały bo warto

Wypady rób naprzemiennie "na raz" a nie z podziałem na fazy ruchu jak Cie tamten trener uczył.

Plank musisz jeszcze pokombinować, w końcu dobrze poczujesz to ćwiczenie, spróbuj z tym odchyleniem ciała raczej w tył jak przód





No, to te obiecane zebranie porad z dzisiaj do kupy

Ogólnie to miałem nie lada wyzwanie skupić się na technice niektórych ćwiczeń przez ten bardzo ładnie prezentujący się tyłek



Eveline, a tą ostatnią serię przysiadów to mam nadzieje, że choć troche ją jutro odczujesz

Ogólnie zauważyć też można jedną rzecz, co mogłoby dać odpowiedź Rudej, dlaczego się nie meczysz o czym z resztą zdążyliśmy porozmawiać. Dzięki tym swoim treningom fitness w tak dużej ilości przez dużą ilość czasu masz świetnie wyrobioną wytrzymałość i kondycje. Jednak siła maksymalna jest bardzo niska w stosunku do wytrzymałości, co zauważyć gołym okiem idzie w dzisiejszej rozpisce WL - poszło 10x30kg ale z dużym zapasem, gdybym nie zabrał tej sztangi i nie zaproponował pociśnięcia na maxa na klate to jeszcze spokojnie kilka razy by poszło. A 40kg wycisnęłaś tylko raz, z wyrazem walki na twarzy

Ale spokojnie, potrenujesz z ciężarami troche to zobaczysz jak siła wzrośnie, i jak większe ciężary mogą zmęczyć



Cóż mogę tutaj dodać jeszcze, jest moc, jest ambicja, jest wytrwałość, będą efekty!

Zmieniony przez - raKhu1 w dniu 2012-12-12 21:47:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Ruda_29
Chcę usłyszeć, czy dziś trening Cię zmęczył

TAK ale chodzić daję radę jeszcze :P zobaczymy jak będzie jutro


raKhu1
Przysiad(...)

Tu jeszcze kolana mi latały na wszystkie możliwe strony ;)


raKhu1
Martwy ciąg (...)

Dzięki za tak obszerny opis, bo właśnie tu mam najwięcej fitnessowych nawyków i nie ukrywam, że ich jeszcze nie kontroluję - jest nad czym pracować


raKhu1
Wyciskanie leżąc – tu już niestety bez kolorów (...)

Nosz kurczę... im dalej w las tym mniej kolorów :P ale właśnie o to chodziło, sama bym nie wpadła na to, że moja pozycja jest zła - generalnie to walczę jeszcze w swojej głowie z tym wygięciem pleców, bo mimo napiętego brzucha pośladków to tak jak mówiłam, przeraża mnie ;)


raKhu1
A 40kg wycisnęłaś tylko raz, z wyrazem walki na twarzy (...)

To był wyraz paniki, że nie pomożesz mi dźwignąć do góry jak przygniecie :D


raKhu1
Plank musisz jeszcze pokombinować, w końcu dobrze poczujesz to ćwiczenie, spróbuj z tym odchyleniem ciała raczej w tył jak przód

Uwielbiam to ćwiczenie, więc będę trenować.


raKhu1
No, to te obiecane zebranie porad z dzisiaj do kupy

OGROMNE PODZIĘKOWANIA



Zmieniony przez - eveline w dniu 2012-12-12 22:00:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"Tu jeszcze kolana mi latały na wszystkie możliwe strony"

Tak myślałem że o czymś zapomniałem ale były raczej to minimalne ruchy, bardziej drgania niż typowe schodzenie/rozchodzenie się z którym dużo ludzi ma problem, tzw. "Przysiad-Lambada" . Zwróć na to uwagę też przy wstawaniu a powinno szybko przejść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Przysiad-Lambada to niemal jak "za mało ciastek"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 532 Napisanych postów 8076 Wiek 42 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66950
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
To jeszcze miska na jutro i można iść spać :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Wrzucam miskę na jutrzejszy dzień. Jutro nie mam fitnessu, więc idę rano na siłownię zrobić trening (B) a kolejny (A) w niedzielę - tym sposobem usuwam problem poniedziałków, które gdzieś tam wcześniej się pojawiły.

Jako że jestem w gorącej wodzie kąpana to już zaczynam panikować świętami...
Po pierwsze żarcie... jadę do dziadków na tydzień i już widzę to:


ale to spoko, bo powoli się zapala lampka w głowie jakby tu sobie ułatwić życie... poza wigilią nie widzę problemu z żarciem, zabieram ze sobą pakę ryżu, płatków i będzie git a na wigilię coś tam sobie zrobię żeby wyglądało jak u wszystkich ale było z lepszych składników ;P

ale o coś innego miałam jednak spytać:

Jadę tam na tydzień a to wioska jest i siłowni tam nie znajdę (ale poszukam i tak), mogę co najwyżej w piwnicy kłody drewna wrzucać na bary
- czy w związku z tym, że to aż tydzień nie powinnam zmniejszyć kalorii i bwt?
- co do treningów mogłabym robić zamiennie coś z funkcjonalnego wykorzystując masę swojego ciała, ale żebym była specem i głowę miała pełną ćwiczeń to nie powiem ;) poszperam trochę




A w ogóle w ogóle to co nieco po wczorajszym czuję. W zasadzie jak wstałam z łóżka to się tylko skrzywiłam, że kurna nic nie czuję... poszłam do pracy, walnęłam moim drogim seniorom Pilates i jak wróciłam do domu, usiadłam to w końcu zaczęłam coś czuć - takie małe opóźnienie - moja głowa obudziła się chyba szybciej niż ciało

Jedyne co mnie wkurza to, że spodnie mam ciaśniejsze

Zmieniony przez - eveline w dniu 2012-12-13 12:55:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
No mięśnie spuchły, prawidłowo

BTW takie samo, jak masz ochotę, to trzaśnij sobie którąś z wytrzymek https://www.sfd.pl/TRENING_TYGODNIA__zebrane_treningi_wytrzymalosciowe-t564376.html 

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Na siłownię like a virgin for the very first time

Następny temat

Ogłoszenie dotyczące wiosennej edycji "Przemiany Sylwetki"

WHEY premium