SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Eveline DT / pods. str.87

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 91138

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Dzisiejszy dzień to totalne lenistwo fizyczne, cały niemal przy komputerze (sprawozdanie, nauka na uczelnię) a zawsze jak siedzę to mi nogi drętwieją i strzelają biodra, więc czuję się jak paralityk. Nie umiem się skoncentrować na jednej rzeczy dłużej niż parę minut toteż te sprawka robię cały dzień zamiast w godzinę i spokój


Jutro trening rano (ale jeszcze do przemyślenia czy się wyrobię itp.). Planowo miał być w środę dopiero, ale mam egzamin, więc chyba mi nie wyjdzie a następny to z kolei w piątek a to już stanowczo za długa przerwa. Wieczorem natomiast będą 3 fitnessy.

Poniżej wklejam miskę na jutro:
---
jednak mały edit, bo jednak będzie trening o 8:00 i na uczelnię też grzecznie pójdę (choć inny zamiar miałam )





Zmieniony przez - eveline w dniu 2013-01-06 21:06:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Ciężka noc, ale jakże miły poranek. O 8:00 już wkładałam portki i szykowałam się do rozgrzewki. Jest 10:20 a ja już po treningu, caaaaały dzień przede mną.

Szybko idzie ten trening jak już mam po 8 powtórzeń.

1) PRZYSIAD - czuję, że jest progres. Obciążenie dzisiaj sprawiało dużo mniejszy problem niż ostatnio - podejrzewam, że to też kwestia mniejszej liczby powtórzeń, więc chyba powinnam dokładać obciążenia już we wcześniejszych seriach.

2) KLATA - za radą Seby zmieniłam na płaską i cieszy mnie to, bo jest wygodniej i łatwiej. I tutaj też jestem zadowolona z progresu, bo na treningu z Sebą ledwo co 1 powtórzenie z 40kg zrobiłam a dziś zrobiłam 3 sama - starałam się trzymać wskazówek, zatrzymywałam na dole. Pewnie oko fachowca by się doczepiło do techniki, ale sam fakt, że moje myślenie już jest inne bardzo mnie cieszy i mobiluzuje do dalszej pracy.

.
.
.

6) PLANK - ja taka trochę sierota jestem, bo jak trzymałam samymi ramionami i nogami, to potem samym brzuchem, ale zostałam oświecona, że całe ciało ma być mocno spięte. Jeszcze nie to, ale chyba powoli zaczynam co nieco rozumieć.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Był trening, były 3 fintessy same choreograficzne. Jestem dzisiaj wyjątkowo wypompowana. Bolą mnie kostki, lędźwia. Tak, jestem zmęczona, ale kocham ten stan. Niech boli

W ogóle czuję się jakaś taka schudnięta woda ta moja "oponka" chyba zeszła no i stresu dużo dziś miałam

A oto misek na jutro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No nareszcie sie do ciężarów większych przełamujesz i jest progres w sile, tak trzymać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Ano przekonuję jak głowa już powoli zmienia nastawienie to i reszta pójdzie za ciosem. Byle nie przekroczyć tej magicznej granicy i nie wejść w fazę parcia na obciążenie kosztem techniki.

Zaczyna widać wpływ nowej diety i treningów na moje ciało. Waga, wymiary chyba bez zmian, ja sama za dużo zmian nie widzę, ale w zasadzie każdy mi mówi, że wyszczuplałam, że zazdrośni i też chcą ćwiczyć
Miłe to bardzo, zwłaszcza, że bałam się takiej ilości jedzenia i treningu z obciążeniem. Cieszę się, że Wam zaufałam i wiem, że to nie koniec a dopiero początek całej zabawy.

Dzisiaj w mojej misce zabrakło planowanej pomarańczy, zabrakło mi czasu a później zapomniałam.
Poniżej wklejam miskę na jutro.

Dzisiaj też same fitnessy były - Pilates, taneczne i sztangi. Trening w piąteczek.




miskę trochę zmodyfikowałam, ale już nie wklejam (jest widoczna w profilu). siedzę i próbuję się uczyć i głód mnie zżerał. padło na schab pieczony... więc obcięłam trochę z miski, żeby się bilans zgadzał

http://potreningu.pl/dzienniki/zywieniowy/509e17be99634cf466000013/eveline

Zmieniony przez - eveline w dniu 2013-01-09 07:17:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Wczoraj w sklepie kupowałam wodę i pomarańczę. Przede mną stał pan, patrzy na moje zakupy i na mnie i pyta "to pani obiad?". Szkoda, że nie był świadom tego, że przyszłam do pracy z dwiema torbami, wzięłam w klubie dwie szafki i połowa moich rzeczy na ten dzień to jedzenie

Dzisiaj rano dwa fitnessy i to na tyle.

Niedługo zrobi się trochę intensywniej i w podróżach, ale się cieszę jak dziecko, bo się za stolicą stęskniłam a szkoleń to zawsze łaknę całym sercem, więc już tupię nóżkami

A dopiero teraz zauważyłam, że jutro mi tu 2 m-ce stuknie
Miska na jutro:



Odpadł mi wczoraj ostatni posiłek, bo zasnęłam o 20

Zmieniony przez - eveline w dniu 2013-01-10 07:30:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Drogie Ladies, powiedzcie mi proszę jak mam podchodzić teraz do obciążenia? Nie jestem pewna czy dobrze robię...

Jestem trening, który mi wklejała Ruda (strona 4., na samym dole):
https://www.sfd.pl/Eveline__walka_o_sylwetkę-t897649-s4.html
i jestem przy 3 seriach po 8 powtórzeń.

1) Robię zawsze jeszcze rozgrzewkę i biorę obciążenie ok. 50% z tego, które miałam max na ostatnim trening.

2) Jak dobierać obciążenia na serie? Teraz jak mam 8 powtórzeń to te obciążenia wydają mi się za małe w pierwszych seriach i chodzi mi o to czy na pierwszą serię powinnam wziąć np. to które miałam ostatnio w drugiej serii, czy dołożyć trochę tylko? Zakładając, że robiłam pełne serie na ostatnim treningu.

EDIT
8 powtórzeń to mało i szybko mija i są ćwiczenia przy których czuję, że dam radę więcej, ale boję się od pierwszej serii brać większe.. robię tą serię rozgrzewką, ale sama już nie wiem...

3) Wiem, że mam dużo fitnessów i cardio mi nie jest potrzebne, ale chciałabym jutro je zrobić ok. 20 minut. Wcześniej spotkałam się z opinią, że to ma być tempo przy którym tętno pozwala na prowadzenie rozmowy - czyli w zasadzie spokojnie. Każdy ma swoją wydolność, ale może mogłybyście mi to jakoś zobrazować?

Będę wdzięczna za rady

Zmieniony przez - eveline w dniu 2013-01-10 11:58:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Eve ciężar masz dobrać tak, żeby ostatnia seria była ledwo co do zrobienia na 8repów. Wiadomo, że 8x będziesz wstanie podnieść więcej niż jak byś miała podnosić to x12. Musisz eksperymentować i sprawdzać jaki ciężar będzie odpowiedni. Wiesz przecież jedno trening ma być treningiem a nie machankiem po którym jeszcze masz ochotę na aero

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Ale ta pierwsza i druga seria to mają być właśnie takie, że te 8 powtórzeń to z takim ciężarem żebym czuła, że więcej to już nie wiadomo czy bym dała radę, albo dała, ale max 1-2x? Bo trzecią serię rozumiem i wiem, że mam wziąć tyle, żeby zrobić technicznie max 8x (jak zrobię 8 znaczy się następnym razem więcej). Moje machanko może wynikać z tego, że ja za mało biorę na poprzednie serie...

Zmieniony przez - eveline w dniu 2013-01-10 12:12:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
pierwszą z zapasem na 2-3p drugą na styk (no może 1 rep zapasu) a trzecia walczysz
Nie progresuj +10 na serię tylko 5 czy 2,5

Zmieniony przez - Arphiel w dniu 2013-01-10 12:16:14

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Na siłownię like a virgin for the very first time

Następny temat

Ogłoszenie dotyczące wiosennej edycji "Przemiany Sylwetki"

WHEY premium