SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA vol. 8

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 196402

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Jakie zródło białka polecisz do ostatniego posiłku ?? Wczesniej starałem się jeść twaróg półtlusty ale zauwazylem ze srednio sie po nim czuje. Ale kazeina w nim zawarta nadaje sie na noc. Czy moge go zamienic np na jakaś tlusta rybę ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Sory za kolejny post net tnie !

Zmieniony przez - PanOs w dniu 2011-08-16 16:10:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 48
Witam serdecznie.

Przede wszystkich chciałbym się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post chociaż forum czytam od pewnego czasu.

Zapewne odpowiedź przetoczyła się n razy na forum ale jakoś nie potrafię jej namierzyć a sporo już przeczytałem. Mam nadzieje że nie zostanę zabanowany na dobry początek :D.

Otóż w wielu postach dotyczących układania diety można spotkać się ze sformułowaniem "w każdym posiłku uwzględniamy pełnowartościowe białko". Wiem już co to jest pełnowartościowe białko natomiast mam wątpliwości co oznacza termin "uwzględniamy"... czy to oznacza że przy sumowaniu ilości białka w danym posiłku nie bierzemy do obliczeń (nie uwzględniamy) w ogóle białka innego niż pełnowartościowe? Czy może oznacza to, iż takie białko powinno się pojawić w każdym posiłku ale sumujemy białko z każdego źródła?

Przykład: w posiłku jest 10g białka pochodzenia roślinnego i 20g pochodzenia zwierzęcego. Czy w ostatecznym rozrachunku wychodzi 30g białka w posiłku czy te 10 z roślinek pomijamy?

Dzięki za odpowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6272 Napisanych postów 76034 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754872
PanOs kazde inne zrodlo bialka. Moze jakies mix, np twarogu z ryba czy wpc, ew. jaja + ryba.

siwuch86 dodajemy do kazdego posilki zwierzece, natomisat wliczamy zwierzece i roslinne. Wychodzi 30g bialka.

Zmieniony przez - domer w dniu 2011-08-16 17:02:21

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 415 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15069
jak to jest z dietami o różnej ilości kalorii i węgli w dni treningowy i nietreningowe np. carb cycling?

w dni nietreningowe organizm się przecież regeneruje, a w carb cycling mamy w te dni mniej węgli i kalorii??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
konkretnie o co Ci się rozchodzi? bo nie rowumiem pytania. Tak regeneruje się ale jednocześnie z reguły w dni hc dostarczasz troszkę więcej kcal więc glikogen powinien być uzupełniany

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 826 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 203174
Teraz w diecie mam 30g orzechów włoskich, 20g oliwy z oliwek i 10g oleju lnianego ile powinienem jeść tabs omegi z olimpa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
2 conajmiej najlepiej 4

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Jakie zródło białka prócz twarogu polecicie do koktailu przed treningowego ?? Oczywiscie wykluczająć odżywke białkowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
ciężko jajka gotowane ' ale nie prowałem

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

zrobiłby ktoś ze mną rywalizację na odchudzanie?

Następny temat

redukcja odrazu po przerwie od silki ?

WHEY premium