WISŁA KRAKÓW

Ilość wyświetleń tematu: 205526

...
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 131096
ogladajac mecz tez nie bylem za radosny i liczylem ze wynik 1:0 utrzymja do konca aby w Krakowie odrobic ta dosyc mala strate, ale ogldajac ten mecz załamywalem sie coraz bardziej bo myslalem ze Wisła w koncu cos pokaze. A tu co, NIC. No i wynik ktory mialbyc dotrzymany do konca zmienil sie w koszmar dla Wisły Niestety jestem tez pesymistycznie nastawiony na mecz w Krakowie, ale promyk nadzieji trzeba miec

...
Szacuny 14 Napisanych postów 2578 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8925
Kelnerzy Europy
Już po pierwszym meczu z Vitorią Guimaraes Wisła niemal straciła szanse na awans do fazy grupowej Pucharu UEFA. To nie przypadek, że każda kolejna wizyta w Europie Zachodniej kończy się porażką. Wisła nie może liczyć na jakikolwiek sukces w europejskich rozgrywkach, jeśli wszyscy jej zawodnicy nie będą angażować w grę pełni swych sił i umiejętności. Vitoria Guimaraes - Wisła Kraków 3:0.

Od początku spotkania inicjatywa należała do drużyny gospodarzy. Wisła, jakby nieco przestraszona, z tyłu chaotyczna, w przodzie nieprecyzyjna. Już w szóstej minucie pod bramką Majdana było groźnie. Indywidualną akcją popisał się Neca, Wisłę ofiarną interwencją głową ratować musiał kapitan Arkadiusz Głowacki. Chwilę później fatalną interwencję Geromela powinien wykorzystać Paweł Brożek, jednak Brazylijczyk ostatecznie naprawił swoją pomyłkę i wyprowadzil szybką kontrę. Z lewej strony w pole karne wpadł Saganowski, zacentrował, na szczęście Majdan pewnie złapał piłkę.

Po kwadransie gry Wisła wreszcie przeprowadziła składną akcję. Rozpoczęła się od udanego odbioru Konrada Gołosia. Paulista uruchomił Zieńczuka, ten mocno wrzucił piłkę w pole karne, lecz futbolówkę złapał Paiva. Wydawało się, że Wisła wreszcie przejmie inicjatywę, gdyż wreszcie udawało się wymienić choćby kilka celnych podań, jednak nic z tego. Po 20 minutach Vitoria znów przycisnęła, czego efektem były dwa groźne rzuty rożne w odstępie kilkudziesięciu sekund. Krycie wiślackich obrońców było fatalne, podobnie jak w 24 minucie, gdy Arkadiusz Głowacki musiał ratować się faulem w polu karnym. Nie mógł zrobić nic więcej, niż tylko powalić zapaśniczym chwytem Marka Saganowskiego. Chorwacki sędzia, choć w już w ciągu 20 minut popełnił kilka błędów, tego przewinienia nie mógł nie zauważyć. Karnego na bramkę zamienił Cleber. Brazylijczyk, który przed sezonem był ponoć przymierzany do Wisły uderzył mocno w lewy róg bramki. Majdan wyczuł intencje strzelca, jednak nie zdołał sięgnąć precyzyjnie posłanej futbolówki.

Obraz gry nie uległ zmianie, wciąż przeważającą stroną była Vitoria. W drużynie Wisły aż nadto widoczny był brak pauzującego za kartki Radosława Sobolewskiego. Oprócz Mauro Cantoro, brakowało zawodnika, który byłby w stanie dłużej przytrzymać piłkę. Futbolówka nie sprawiała natomiast zbytnich problemów dobrze dysponowanemu Markowi Saganowskiemu. W 36 minucie uciekł wiślackim obrońcom prawym skrzydłem, sprytnie wycofał do niebostawionego Necy, jednak ten lewą nogą źle trafił w piłkę i ta poszybowała wysoko nad bramką. Jakby unikający do tej pory gry Paweł Brożek w 38 minucie zagrał tak fatalnie, że Jerzy Engel natychmiast posłał na rozgrzewkę Marka Penksę. Chwilę później Wisła popisała się drugą składną akcją w tej połowie. Marcin Baszczyński zagrał do niewidocznego do tej pory Pawła Kryszałowicza, ten nawinął obrońcę, dośrodkował piłkę, która trafiła do Zieńczuka. Po jego podaniu, obrońcy Vitorii dość chaotycznie wybili piłkę na róg. W doliczonym czasie gry pierwszej połowie Konrad Gołoś, który miał być odpowiedzialny za rozgrywanie piłki popisał się pierwszym prostopadłym podaniem. Dobrą piłkę w ostatniej chwili przeciął Geromel.

O ile pierwsza połowa w wykonaniu Wisły była słaba, to drugie 45 minut przypominało koszmar. W 50 minucie Marek Zieńczuk oddał pierwszy strzał krakowskiej drużyny. Później było już tylko gorzej, błąd gonił błąd. W 52 minucie Baszczyński wdał się w ostrą dyskusję z najlepszym w drużynie Wisły Mauro Cantoro. Chwilę później wiślacka obrona popełniła fataklny błąd. W wyniku nieudanej pułapki ofsajdowej Saganowski znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, odegrał do tył do Benachoura, a strzał Tunezyjczyka ofiarnie na róg wybił Głowacki. Po kornerze znów było bardzo gorąco...

Końcówka meczu była fatalna w wykonaniu Baszczyńskiego. To nie znaczy może wiele, ale "Baszczu" nie potrafił nawet wykonać prawidłowo wrzutu z autu. - Czeka nas tu ostra walka w środku pola - zapowiadali przed meczem nasi piłkarze. Na boisku okazało się jednak, że waleczniejsi byli gospodarze, a jeśli gra przypominała kopaninę to głównie ze względu na styl gry krakowskich piłkarzy. I tak w 63 minucie powinno być 2:0. Aktywny Saganowski zagrał do dobrze ustawionego Necy, ten jednak przegrał pojedynek "jeden na jeden" z najlepszym w wiślackiej obronie Maciejem Stolarczykiem.

Brak komunikacji między Majdanem a Głowackim zaowocował rzutem rożnym dla gospodarzy. W 69 minucie, po jednym z nielicznych wypadów Wisły Cleber ostro zaatakował szarżującego Jeana Paulistę. Sędzia nie dopatrzył się przewienienia, a Brazylijczyk płacząc z bólu został zniesiony na noszach i trafił do szpitala z podejrzeniem zerwania wiązadeł barku.

W ostatnich dwudziestu minutach Wisła praktycznie straciła szanse na awans do fazy grupowej Pucharu UEFA. W 70 minucie Saganowski otrzymał piłkę w polu karnym, wiślaccy obrońcy nie przeszkadzali mu w spokojnym odegraniu do nadbiegającego Mario Sergio, który pewnym strzałem po ziemii pokonał Majdana. Kilkadziesiąt sekund później Benachour pokazał, że nie na darmo niektórzy porównują go do Zinedine Zidane'a. Odebrał piłkę Baszczyńskiemu, który faktycznie myśli już chyba o grze w innym europejskim klubie, przebiegł kilkadziesiąt metrów i uderzył idealnie w okienko bramki Wisły. Kibice na Estadio D. Afonso Henriquesa zaczęli skakać z radości. Ich drużyna, która w lidze w trzech spotkaniach zdobyła jedną bramkę, zapewniła sobie awans do dalszej rundy Pucharu UEFA. Z taką grą mistrzów Polski, trudno mieć choćby cień nadziei na odwrócenie losów rywalizacji.

Wisłę upokorzyć mógł młodziutki Targino - zawodnik, który trzy lata temu trafił z lokalnego klub do Vitorii za... sześć piłek. Wyszedł na pozycję "sam na sam", uderzył, piłka otarła się o interweniującego Stolarczyka i... szczęśliwie trafiła do leżącego już na ziemii Majdana.

Wisła, która jeszcze niedawno wzbudzała strach na Stadio Olimpico czy Arena Auf Schalke, w Guimaraes, gdzie rywalem była drużyna z dolnej europejskiej piłki, zaprezentowała się jak chłopiec do bicia.

wislakrakow.com

...
Nie ma co Wisełka zagrała najsłabszy mecz od kilku miesięcy a najlepsze było to że myślałem że gramy w 10 gdyż po faulu na Pauliscie zawodnik ten opuścił boisko a gdy na boisko wszedł Kuźba to akurat poszedłem coś zjeść i myślałem że on wszedł za Kryszałowicza którego przez 15 minut nie było wcale widać, myślałem że Engelowi się coś popierdzieliło bo liczyłem Wiślaków i było ich tylko 10 Także Kryszałowicz przez 15minut nie był pokazywany w TV zresztą nie zasłużył na to bo gdy Wiślacy zaczęli klepać z pierwszej piły to na nim się kończyło:/
Coś czuję że niedłłgu dojdzie do rewolucji w Wiśle gdyż zaangażowanie wykazywali tylko Majdan i Dudka. Reszcie wogóle się nie chciało grać

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.

...
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2102
Jestem kibicem Wisły od pięciu lat i będę jej kibicować dalej. Uważam ze Wisła ma większe szanse na przejscie do dalszej rundy niż Groclin.
...
BadMad ZASŁUŻONY
Szacuny 94 Napisanych postów 10221 Wiek 1 rok Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44202