SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WISŁA KRAKÓW

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 203859

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
powinno się wprowadzać angielskie rozwiązania prawne... między innymi natychmiastowe nakazy aresztowania itp...

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8441 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59133
Wisła przed Zagłębiem
[15.10.2005]
Chociaż Zagłębie Lubin do mecz z Wisłą przygotowywało się od dwóch tygodni, może się okazać, że nasz rywal zostanie zaskoczony. Kontuzje, które przetrzebiły wiślacki skład sprawiły, że w niedzielę w wyjściowej jedenastce może pojawić się kilka niespodzianek.

Do autobusu jadącego do Lubina wsiadło 16 zawodników, w tym dwaj debiutanci: Paweł Smółka, który, na co dzień gra w drużynie rezerw i Tomasz Dawidowski. - Jestem bardzo zadowolony, że dostałem szansę, żeby przynajmniej zobaczyć jak to wygląda. Na pewno po takim wyjeździe będę pewniejszy siebie - mówi młody napastnik rezerw. Smółka będzie miał na koszulce numer 28. Z kolei "Dawid" po raz pierwszy od swojego przyjścia do Wisły znalazł się w kadrze na mecz pierwszej drużyny. - Jeśli będzie potrzeba, to Tomasz zagra w końcówce meczu - mówi trener Engel. Z zespołem jedzie także Jacek Kowalczyk. Dziś do klubu dotarł faks, że połowa kary za czerwoną kartkę w rezerwach została zawieszona. - Podobnie będziemy występować w sprawie Kokoszki, który także dostał cztery mecze kary za to, że coś krzyknął na boisku - o całej sprawie informuje szkoleniowiec Białej Gwiazdy.

Zawodnicy, których zabrakło w kadrze meczowej to Baszczyński, Kokoszka, Sobolewski, Ekwueme, Cantoro, Penksa i Kryszałowicz. - Marcin ma stłuczoną stopę i nie może włożyć buta piłkarskiego, a tym bardziej grać - informuje trener. Dla nas nie jest to mecz o Mistrzostwo Świata. Nie chcemy, żeby zawodnicy mający jakieś urazy ryzykowali. Wolimy, żeby byli gotowi do gry na następne spotkanie. Podobnie jest w przypadku Marka Penksy, który już dziś zaczął trenować z piłką. - Nie ma po co ryzykować. Nie ćwiczyłem z całym zespołem, poza tym przede mną jeszcze próba szybkiego startowania, kiedy mięsień najbardziej daje znać o sobie - mówi słowacki napastnik.

W jakim więc składzie zagra Wisła? - Mamy noc na przespanie, będą rozmowy z zawodnikami, zobaczymy w jakiej są formie psychicznej. To jest Wisła Kraków, tu nie ma przypadkowych zawodników, tu liczy się na każdego - odpowiada trener Engel. Wszyscy zawodnicy ostrożnie wypowiadają się co do swoich szans na występ w meczu i w kwestii, na jakiej pozycji zagrają. Dariusz Dudka deklaruje, że może zagrać na prawej obronie i pomocy. Jacek Kowalczyk może wystąpić na środku obrony, ale i jako defensywny pomocnik. Jean Paulista, choć dziś lżej trenował, jest gotowy do gry, a Piotr Brożek na niejednym treningu pokazał, że na prawym skrzydle sobie poradzi. A przecież są jeszcze Dawidowski, który na treningach już zdobywa bramki i Smółka, który ostatnio swoim golem zapewnił zwycięstwo Wiśle II nad Kmitą Zabierzów.

Kadra Wisły Kraków na mecz z Zagłębiem Lubin:
Bramkarze: Radosław Majdan, Marcin Juszczyk
Obrońcy: Arkadiusz Głowacki, Tomasz Kłos, Jacek Kowalczyk, Maciej Stolarczyk, Dariusz Dudka
Pomocnicy: Jean Paulista, Konrad Gołoś, Andre Barreto, Marek Zieńczuk, Piotr Brożek
Napastnicy: Marcin Kuźba, Paweł Brożek, Tomasz Dawidowski, Paweł Smółka

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8441 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59133
Konrad Gołoś: Nie trenuję dla dodatkowych minut
[15.10.2005]
Dziś przed wyjazdem na brak dobrego humoru nie mógł narzekać Konrad Gołoś. W jutrzejszym meczu młody pomocnik może mieć okazje na odegranie pierwszoplanowej roli w pomocy Wisły Kraków. Jakie jest jego nastawienie przed spotkaniem, o tym poniżej.

- Konrad, wygląda na to, że to ty jutro będziesz liderem linii pomocy.
- Sytuacja jest taka, że nie ma Mauro i Sobola, więc teraz wszyscy się będziemy musieli wykazać. W Wiśle cały czas jest duża presja, więc nie mogę mówić, że teraz będzie większa.

- Kogo najchętniej widziałbyś koło siebie na środku pomocy?
- Nie wiem, z kim zagram w środku, najważniejsze, żebyśmy wygrali. Przede wszystkim ja sam nie wiem, czy będę grał, czy nie.

- Jesteś gotowy poprowadzić grę Wisły?
- Cały czas przygotowuję się do kolejnych meczów. Staram się udoskonalać pewne rzeczy i być coraz lepszy. Wierzę, że jutro będzie dobrze.

- Ile godzin przepracowałeś na dodatkowych treningach w trakcie przerwy na mecze reprezentacji?
- Nie robię tego dla dodatkowych godzin i w związku z tym ich nie liczę. Ja po prostu czuję, że tego potrzebuję i dlatego zostaję. Mam pewne niedociągnięcia i musze nad tym pracować.

- Kiedy możemy się spodziewać takiego uderzenia, jakie wychodzą ci na treningach?
- Może jutro?

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 392 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4299
Zaglebie Lubin - Wisla Krakow 2 - 1
Chałbiński (k) 25'
Kalousek 36'
Zieńczuk 66' (k)


BRAWO Zaglebie

1 miejsce w typerze Euro 2004

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
zdarza się, może będzie ciekawiej w wyścigu do mistrza

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
Wiśle potrzebny uzdrowiciel

W Wiśle dzieje się źle. Jerzy Engel stawia piwo dziennikarzom, zaprasza na treningi kabaret, tymczasem jego drużyna grzęźnie w ligowej szarzyźnie – pisze Gazeta Wyborcza.

Doszło do tego, że kibice mistrza Polski drżą przed meczem z beniaminkiem Kolporterem/Koroną

Bez Macieja Żurawskiego Wisła Engela odpadła z walki o Ligę Mistrzów. Bez Tomasza Frankowskiego nie weszła do fazy grupowej Pucharu UEFA, a w niedzielę poniosła w Lubinie pierwszą ligową porażkę w sezonie. Trener już dawno zostałby zwolniony, gdyby tylko miał go kto zastąpić. Engel raczej wie, że jego los jest przesądzony, dlatego w pracy nie walczy jak o życie.

Gdy właściciel Wisły Bogusław Cupiał postanowił zatrudnić byłego selekcjonera nie liczył na jego długofalową pracę w Krakowie. Miał jednak nadzieję, że chwyty motywacyjne Engela poskutkują. Że zdoła wycisnąć z piłkarzy wszystko i awansować do Ligi Mistrzów. Niewiele brakowało, żeby mu się udało. Wisła pokonała przecież Panathinaikos 3:1. W rewanżu jednak koncepcja "futbolu na tak" po raz kolejny rozstrzaskała się o brutalną rzeczywistość, która na początku XXI wieku sprowadza się do jednego: "chcesz grać miło dla oka, najpierw nauczyć się nie tracić bramek".

Od klęski w Atenach mistrzowie Polski powoli, lecz stale staczają się. Okazali się za słabi na Vitorię (16. miejsce w Portugalii) w Pucharze UEFA, cudem wygrali z Wisłą Płock (po kontrowersyjnym karnym), a teraz przegrali w Lubinie z Zagłębiem, który nie jest w stanie dorównać potencjałem kadrowym nawet mocno przetrzebionej Wiśle.

wp.pl

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 8441 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 59133
W miniony weekend Zdzisław Kapka, prezes Wisły Kraków, w towarzystwie bułgarskiego menedżera, Swetosława Nonczewa, obejrzał mecz pomiędzy Lewskim Sofia a Lokomotiwem Sofia (3:1) - pisze serwis wislakrakow.com.

Kapce spodobała się trójka pomocników Lewskiego. Do notesu zapisał 21-letniego Nigeryjczyka Richarda Eromoigbe, 28-letniego Bułgara Dimitara Telkiskiego, wreszcie o rok starszego Brazylijczyka Lucio Vagnera. Ten ostatni grał m.in. w Benfice i Sevilli.

Zdaniem bułgarskiej prasy, Kapka miał poprosić zarząd Lewskiego o podanie warunków transferu wymienionej trójki zawodników.

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni.
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 245 Wiek 43 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1214
Brawo Zagłębie!!!!

peace bro!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 131096
Kto lepszy z taktyki - Kasperczak czy Wisła?

To było bardzo krótkie posiedzenie Sądu Polubownego PZPN. Kiedy na sali nie pojawili się przedstawiciele Wisły SSA Kraków, reprezentujący interesy Henryka Kasperczaka mecenas Paweł Broniszewski wycofał pozew, w którym trener domagał się umożliwienia mu wykonywania pracy w innym miejscu przy jednoczesnym zachowaniu prawa do odszkodowania za zwolnienie go z funkcji szkoleniowca pierwszego zespołu krakowskiej Wisły - pisze Gazeta Krakowska.

Ale wycofanie pozwu nie oznacza zakończenia sprawy. - Sąd Polubowny ma rację bytu tylko wówczas, gdy obie strony respektują jego postanowienia - mówi Henryk Kasperczak.

- Jako, że przynależność do Polskiego Związku Piłki Nożnej jest dobrowolna, każdy kto decyduje się na wstąpienie w struktury związku musi podporządkować się jego statutowi. Albo oczywiście może z tej organizacji wystąpić. Więcej nie chcę nic na ten temat mówić, bo sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.

Skoro Wisła uwierzyła w siłę swojej taktyki, to nie pozostaje nam nic innego jak pokazać, kto jest w tej dziedzinie lepszy. Wisła na długo przed posiedzeniem Sądu Polubownego wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że nie będzie respektować decyzji tego organu jakakolwiek by ona nie była.

W tej sytuacji rzeczywiście ten wyrok miałby tylko symboliczne znaczenie, mógłby być ewentualnie sygnałem do działań dla sądu FIFA, bo właśnie ta organizacja jest nadrzędna dla wszystkich narodowych związków i tym samym klubów w nich zrzeszonych. - Mój klient, trener Kasperczak, będzie dochodził swoich praw na inny sposób - mówi mecenas Paweł Broniszewski.

- Taki, który daje gwarancję osiągnięcia zamierzonego celu. My nie mamy skłonności do pieniactwa, myślę że wygranie tej sprawy nie będzie trudne chociaż może potrwać w czasie. Ze względów strategicznych nie mogę ujawnić jakie będą nasze kolejne kroki. Czy sprawa może trafić do sądu powszechnego? Tego też nie można wykluczyć.

Gazeta Krakowska/JANUSZ KOZIOŁ

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2102
W 11 kolejce spotkań Wisła Kraków zremisowała na własnym boisku z beniaminkiem z Kielc 2:2.

Nie udało się utrzymać dwubramkowej przewagi z pierwszej połowy. Po bramkach Kuźby i Pawła Brożka wydawało się, że kolejne trafienia są tylko kwestią czasu, ale z dobrej strony pokazał się lider klasyfikacji strzelców Grzegorz Piechna, który doprowadził do wyrównania.
www.wisla.krakow.pl

Wisła Kraków - Korona Kielce 2:2 (2:0)
Bramki: Paweł Brożek (8 min.), Kuźba (15 min.) - Piechna 2 (55 i 75 min.)
Sędzia: Tomasz Pacuda (Częstochowa).
Widzów 11 000.

Wisła: Majdan &#8211; Dudka, Głowacki, Kłos, Baszczyński &#8211; Zieńczuk, Baretto (33 min. - Piotr Brożek), Gołoś, Paulista (82 min. - Dawidowski) &#8211; Paweł Brożek, Kuźba (62 min. - Penksa) ;

Korona: Załuska &#8211; Golański, Hernani, Rutka, Bednarek &#8211; Nowacki (46 min. - Nowacki), Hermes, Bilski, Kaczmarek (90 min. - Kośmicki) &#8211; Grzegorzewski (87 min. - Kolendowicz), Piechna .
www.onet.pl


KIEŁBASA!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kto będzie mistrzem Polski w sezonie 2005/2006

Następny temat

Patrick Vieira i Robert Pires w Juventusie ?

WHEY premium